"دیدارنیوز" به بهانه هفته دفاع مقدس منتشر کرد؛

دیدارنیوز به منظور پاسخگویی به مباحثی که پیرامون علل و عوامل بروز جنگ در شبکه‌های اجتماعی و خارجی مطرح شده است پرونده ویژه‌ای منتشر کرده است.

کد خبر: ۳۶۲۶۵
۱۷:۱۸ - ۰۲ مهر ۱۳۹۸

پرونده ویژه: علل و عوامل بروز جنگ

دیدارنیوز ـ سایت خبری تحلیلی دیدارنیوز به مناسبت هفته دفاع مقدس پرونده‌ای با موضوع علل و عوامل بروز جنگ منتشر کرد. پرونده منتشره در پی بررسی اتفاقاتی که در طول ۸ سال جنگ تحمیلی به وقوع پیوست نبوده بلکه صرفا به دنبال علت وقوع جنگ و مباحث حول و حوش آن بوده و به همین منظور نظریات متفاوتی را که در این‌باره مطرح شده بیان و به تحلیل و نقد آن‌ها پرداخته است.


پس از اعلام آتش بس، سازمان ملل متحد عراق را متجاوز جنگی معرفی کرد، اما با گذشت ۳ دهه از پایان جنگ شبهاتی مطرح شده که سعی در مقصر جلوه دادن جمهوری اسلامی ایران دارند. دخالت مقامات جمهوری اسلامی ایران در امور داخلی عراق، تحریک مردم و ارتش عراق علیه حکومت مرکزی و مواردی از این دست چاره‌ای برای عراق باقی نگذاشت الا اینکه ایران را مورد تهاجم نظامی قرار دهد.


شبهاتی از این دست پاسخگویی بدان را بیش از پیش ضروری می‌نماید. به همین منظور طی یادداشت‌ها و گفت‌وگویی که با امیر سرتیپ دوم مصطفی اصلانی انجام گرفت به علل وقوع جنگ، نشانه‌های وقوع آن پیش از ۳۱ شهریور ۱۳۵۹، امکان جلوگیری از وقوع جنگ، هدف غایی عراق از جنگ و مباحثی از این دست پرداخته شد.


پرونده مزبور شامل پادکست و گزارش تصویری نیز می‌باشد. برای مشاهده پرونده مذکور لینک زیر را کلیک کنید.

 

پرونده ویژه دیدارنیوز با موضوع علل و عوامل شروع جنگ میان ایران و آمریکا

 

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم