رئیس جمهوری آمریکا در جریان دیدار با همتای مصری خود، حمایتش را از وی در پی تظاهرات مردمی در این کشور اعلام کرد.

کد خبر: ۳۶۱۳۰
۰۹:۲۲ - ۰۲ مهر ۱۳۹۸

دیدارنیوز - به نقل از شبکه الجزیره، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکا در حاشیه نشست مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک با عبدالفتاح سیسی، همتای مصری خود دیدار کرد.

طبق این گزارش، ترامپ در جریان این دیدار در واکنش به تظاهرات مردمی مصر علیه دولت این کشور ضمن اعلام حمایت از سیسی، گفت: تظاهرات در هر کشوری برگزار می‌شود. مصر رهبر بزرگی دارد، او بسیار محترم است.

وی افزود، هرج و مرج پیش از سرکار آمدن سیسی مصر را فراگرفته بود؛ اما پس از روی کار آمدن او این هرج و مرج دیگر وجود ندارد.

ترامپ در ادامه تأکید کرد که نسبت به تظاهرات در مصر نگران نیست، چراکه تظاهرات در هر کشوری برگزار می‌شود و حتی در دوره باراک اوباما، رئیس جمهوری سابق آمریکا نیز تظاهرات وجود داشت.

در همین حال، سیسی مسأله‌ای را که آن را "اسلام سیاسی" خواند، عامل آشوب در منطقه عنوان کرد

وی تصریح کرد: افکار عمومی در مصر حکم‌رانی گروه‌های اسلام سیاسی را نمی‌پذیرد و تا زمانی که این گروه‌ها برای رسیدن به قدرت تلاش کنند، منطقه در بی‌ثباتی باقی خواهد ماند.

سیسی ادامه داد: دیدارهای متقابل با ترامپ بیانگر تفاهم قابل توجه میان دو کشور است.
 
رئیس جمهوری مصر درباره تنش کنونی در منطقه نیز عنوان کرد که قاهره از "خرد" رئیس جمهوری آمریکا در تعامل با گزینه نظامی در منطقه خلیج فارس به عنوان "آخرین گزینه" برای حل این بحران قدردانی می‌کند.
منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر: