رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری:

رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری گفت: براساس مطالعات انجام شده، ظرفیت تولید و پرورش ماهی در قفس در دریاچه پشت سد کارون ۴ بیش از ۴۰ هزار تن در سال است.

کد خبر: ۳۳۵۶۷
۱۱:۲۱ - ۰۹ شهريور ۱۳۹۸

ظرفیت پرورش ماهی در دریاچه سد کارون ۴ حدود ۴۰ هزار تن است/  ایجاد اشتغال در بخش آبزی پروری استان یک ضرورت است

دیدارنیوز ـ ذبیح الله غریب از پرورش و تولید ۲ هزار و ۳۰۰ تن ماهی در قفس در زمان کنونی خبر داد و افزود: پرورش ماهی در قفس، بهترین گزینه و ظرفیت مناسب برای رونق اقتصادی در بخش شیلات و آبزی پروری است.
 
به گفته وی، طرح مطالعاتی پرورش ماهی در قفس سد کارون ۴ از سال ۹۰ آغاز شد و براساس دستورالعمل سازمان شیلات، این سد از نظر زیست محیطی اجازه پرورش ماهی سردابی در قفس را دارد. 
 
وی افزود: اجرای دستورالعمل سازمان شیلات برای پرورش ماهی در قفس در بزرگترین سد بتونی قوسی کشور به تایید کارشناسان وزارت نیرو، سازمان شیلات و محیط زیست رسیده است. 
 
رییس سازمان جهادکشاورزی چهارمحال و بختیاری، این استان را قطب تولید ماهی سردابی کشور دانست و افزود: با توجه به بالا بودن نرخ بیکاری در استان، ایجاد اشتغال در بخش آبزی پروری استان یک ضرورت است. 
 
به گفته وی، این استان با تولید سالانه بیش از ۲۴ هزار تن ماهی سردابی رتبه نخست در تولید ماهی قزل آلا کشور را دارد. 
 
لازم به ذکر است: چهارمحال و بختیاری سرچشمه رودخانه زاینده رود و کارون و بخش کوچکی از دز ۲۴۰ مزرعه پرورشی دارد که سالانه بیش از ۲۴ هزار تن ماهی سردآبی (قزل آلا) تولید می‌کند. 
 
سد کارون ۴ در ۱۹۰کیلومتری مرکز چهارمحال و بختیاری قرار دارد و در دهه ۸۰ این سد آبگیر و بهره برداری شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گفتگو
یادداشت
پربازدیدها
پربحث ترین ها
عکس
بشنوید
فیلم