تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.

حسین مرعشی به روحانی: برای آموزش و پرورش وزیر زن معرفی کنید

حسین مرعشی در یادداشتی نوشت: معتقدم آقای روحانی می‌خواسته وزیر زن در کابینه داشته باشد اما محدودیت‌هایی بر سر راه قرار گرفت که به نظر من باید با توجیه بزرگان و مراجع از این محدودیت عبور کند. توصیه من به آقای روحانی این است که شما از روحانیون و مدیران نوگرای کشور هستید و از این مهم نگذرید.

کد خبر: ۳۰۶۳۱
۰۹:۵۱ - ۰۷ مرداد ۱۳۹۸

دیدارنیوز - حسین مرعشی نوشت: یکی از نکات بسیار مهمی که همواره مطالبه جامعه زنان کشور بوده، به طور کلی افزایش سهم در مدیریت‌های کشور است. باید بپذیریم نقش زنان در جامعه افزایش چشمگیری پیدا کرده و آنها به جایگاه و نقش خود واقف شده‌اند، اما واقعیت این است که حضور آنها در محافل و جایگاه‌های سیاسی و اجرایی شایسته نیست. در مجلس، احزاب و مدیریت‌های عالی حضور زنان همچنان کمرنگ است و جز یک دوره کوتاه که در کشور وزیر زن داشتیم دیگر این اتفاق نیفتاده است.

معتقدم آقای روحانی می‌خواسته وزیر زن در کابینه داشته باشد اما محدودیت‌هایی بر سر راه قرار گرفت که به نظر من باید با توجیه بزرگان و مراجع از این محدودیت عبور کند. توصیه من به آقای روحانی این است که شما از روحانیون و مدیران نوگرای کشور هستید و از این مهم نگذرید.

او در بخش دیگری از این یادداشت با اشاره به کرسی خالی وزارت آموزش و پرورش  نوشت: به طور خاص در مورد وزارت آموزش و پرورش باتوجه به شناختی که از سال ۷۴ تاکنون از خانم فاطمه سعیدی، نماینده فعلی تهران در مجلس دارم، ایشان را گزینه مناسبی می‌دانم. خانم سعیدی از زنان مبارز کرمان بود و در همه سطوح در آموزش و پرورش کار کرده و از مدیران موفق بوده است که در مدیریت بالادستی، ناحیه و منطقه حضور داشته است؛ لذا آموزش و پرورش را به خوبی می‌شناسد و اگر تصمیم جناب رییس‌جمهور این باشد که به مطالبه بانوان بپردازد حتما ایشان ظرفیت و توانایی خوبی دارد.
کانون ملی بانوان حزب کارگزاران برای پیگیری این مطالبه فعال است اما ایشان منحصرا کاندیدای حزب کارگزاران نیستند و مورد حمایت دیگر چهره‌های سیاسی از سایر احزاب است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی