تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
جنگ اوکراین و کشتار ادامه دارد

مدودف «ناتو» و «اوکراین» را تهدید به نابودی کرد

دیمیتری مدودف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه اعلام کرد: اکنون باید هر کاری که در توان داریم انجام دهیم تا (مسیر برگشت ناپذیر اوکراین) به سمت ناتو یا با نابودی کی‌یف یا با ناپدید شدن سازمان و یا از بین رفتن هر دو خاتمه یابد.

کد خبر: ۱۶۸۵۶۵
۲۰:۲۷ - ۲۱ تير ۱۴۰۳

مدودف »ناتو» را تهدید به نابودی کرد

دیدارنیوز: دیمیتری مدودف، نایب رئیس شورای امنیت روسیه، در مورد عبارت «غیرقابل بازگشت» که در بیانیه پایانی اجلاس رهبران کشور‌های عضو پیمان آتلانتیک شمالی «ناتو» در واشینگتن، در مورد مسیر اوکراین برای پیوستن به این ائتلاف گنجانده شده بود، اظهارات تندی ارائه کرد.

به نقل از العربیه، مدودف در پستی در کانال رسمی خود در «تلگرام»، کلمه به کلمه پاراگراف بیانیه پایانی اجلاس ناتو (به زبان انگلیسی) را منتشر کرد که در آن آمده است: «کشور‌های عضو پیمان آتلانتیک شمالی در مسیر برگشت ناپذیر خود به سوی یکپارچگی کامل آن‌ها که شامل عضویت اوکراین در این سازمان می‌شود و به حمایت از اوکراین ادامه خواهند داد».

او سپس این بیانیه را به زبان روسی ترجمه کرد و درباره آن نوشت: «نتیجه کار مشخص شده است، اکنون باید هر کاری که در توان داریم انجام دهیم تا (مسیر برگشت ناپذیر اوکراین) به سمت ناتو یا با نابودی کی‌یف یا با ناپدید شدن سازمان و یا از بین رفتن هر دو خاتمه یابد.»

پیشتر، کرملین در بیانیه‌ای اعلام کرد که ناتو «به طور کامل» در درگیری در اوکراین شرکت کرده است و افزود که در حال بررسی «اقداماتی» برای مهار این «تهدید خطرناک» از سوی این پیمان نظامی است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ریاست جمهوری روسیه ادامه داد: «ما مجبوریم تصمیمات اتخاذ شده (در اجلاس واشینگتن در روز چهارشنبه) و بحث‌های صورت گرفته میان رهبران کشور‌های عضو پیمان آتلانتیک شمالی را تجزیه و تحلیل کنیم و متن بیانیه تصویب شده این سازمان را به دقت مورد بررسی قرار دهیم.»

به گفته پسکوف، «این یک تهدید بسیار جدی برای امنیت ملی روسیه است که ما را مجبور به اتخاذ تدابیر سنجیده، هماهنگ و مؤثر برای مهار اقدامات ناتو می‌کند.»

سخنگوی کرمیلین تاکید کرد: «ما نظاره‌گر این مساله هستیم که مخالفان ما در اروپا و ایالات متحده از مذاکرات حمایت نمی‌کنند، و با نگاهی به اسناد تصویب شده در نشست ناتو، مشاهده می‌کنیم که آن‌ها همچنین طرفدار صلح نیستند.»

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی