تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
دبیرکل حزب‌الله می‌گوید حمله به لبنان را تحمل نخواهیم کرد

نصرالله از پزشکیان تشکر کرد

سید حسن نصرالله، دبیرکل حزب‌الله لبنان از مسعود پزشکیان، رئیس‌جمهور منتخب ایران که بر استحکام پایه‌های ایران در حمایت از مقاومت صحه گذاشت، تقدیر و تشکر کرد.

کد خبر: ۱۶۸۵۱۰
۱۹:۲۳ - ۲۰ تير ۱۴۰۳

نصرالله از پزشکیان تشکر کرد

دیدارنیوز: دبیرکل حزب‌الله لبنان برگزاری انتخابات موفق ریاست جمهوری ایران را تبریک گفت و گفت از رئیس‌جمهور منتخب ایران که «بر استحکام پایه‌های ایران در حمایت از مقاومت صحه گذاشت، تقدیر و تشکر می‌کنم».

«سید حسن نصرالله» دبیرکل حزب‌الله لبنان عصر چهارشنبه و در مراسم بزرگداشت فرمانده شهید محمد نعمه ناصر معروف به «ابونعمه» در مجتمع امام مجتبی (ع) در ضاحیه جنوبی بیروت سخنرانی کرد.

سید حسن نصرالله در ابتدای سخنرانی خود به خانواده‌های شهدایی که طی هفته‌های گذشته به درجه رفیع شهادت رسیده‌اند، تبریک و تسلیت گفت و تصریح کرد: شهدای طوفان الاقصی از بارزترین و عالی‌ترین مصادیق شهادت در راه خدا هستند، زیرا در نبرد حقیقت آشکار می‌جنگند که در آن جای هیچ شک و یا شبه‌ای وجود ندارد. شهدای ما همگی شهیدان راه خدا و شهدای سرافراز و عزت و شرف هستند.

دبیرکل حزب‌الله در ادامه به ویژگی‌های شخصیتی شهید حاج ابونعمه، فرمانده برجسته مقاومت لبنان که هفته گذشته در حملات ارتش رژیم اشغالگر به جنوب لبنان به شهادت رسید، اشاره کرد و گفت: شهید ابونعمه در عنفوان جوانی راه مقاومت را انتخاب کرد. ابونعمه یک مجاهد، اسیر، رزمنده و فرمانده بود که ۲ بار مجروح و در نهایت عاقبت بخیر شد.

سید حسن نصرالله همچنین گفت: شهید ابونعمه در زمانی که داعش بسیاری از سرزمین‌های عراق را تحت کنترل خود درآورد، برای جنگ با داعش در سوریه حاضر شد، شهید سلیمانی نزد ما آمد و خواستار عزیمت فرماندهانی برای رهبری عملیات علیه داعش در عراق شد و شهید ابونعمه نیز در میان آن‌ها بود.

با ورود به نبرد طوفان الاقصی، اهدافمان را محقق کردیم

او با بیان اینکه توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در جبهه شمالی است، خاطرنشان کرد: فشار مستمر از محور لبنان به این دلیل است که دشمن بفهمد آتش‌بس در غزه مرتبط با توقف نبرد در شمال فلسطین است و هدف ما خسته کردن دشمن و سلب فرصت حل و فصل نبرد در غزه از اوست.

سید حسن نصرالله با تأکید بر اینکه رژیم صهیونیستی تلفات خود را در محور شمالی مخفی می‌کند، افزود: با ورود به نبرد طوفان الاقصی، اهدافمان را محقق کردیم و دشمن به تحقق این اهداف اذعان کرد. ما توانستیم بخش بزرگی از توانایی‌ها و نیرو‌های دشمن را به خود مشغول کنیم و آن‌ها را از پیروزی در جنگ غزه باز داریم.

دبیرکل حزب‌الله خطاب به کشور‌های غربی گفت: کسانی که از بیرون و داخل تحولات فلسطین اشغالی را دنبال می‌کنند، به خوبی می‌دانند که توقف جنگ در غزه تنها راه توقف جنگ در شمال است.

او گفت: دشمن حتی از فکر ورود حزب‌الله به الجلیل به وحشت افتاده و همین مسئله باعث شد ارتش رژیم صهیونیستی نیرو‌های خود را افزایش دهند که البته این مساله باعث فرسودگی توان آن‌ها شده است.

حمله به لبنان را تحمل نخواهیم کرد

سید حسن نصرالله با اشاره به تهدیدات رژیم صهیونیستی درباره جنگ علیه لبنان گفت: اگر این رژیم بخواهد به لبنان حمله کند، ما تحمل نخواهیم کرد و از مردم، حیثیت و سرزمین خود دفاع خواهیم کرد. راه این نبرد راه پیروزی است.

دبیرکل حزب‌الله لبنان افزود: تمام آنچه در غزه جریان دارد، دلیلی بر شکست رژیم اسرائیل است و این شکست، جنگ و تجاوز آن را تاکنون به شکست کشانده است

او تصریح کرد: جنبش حماس از طرف خود و تمام محور مقاومت مذاکره می‌کند؛ آنچه حماس بپذیرد همه ما می‌پذیریم؛ این نبرد، نبرد آن‌هاست.

سید حسن نصرالله گفت: ما خواستار هماهنگی جنبش حماس با ما درباره مذاکرات نشده‌ایم، ما تمام تصمیمات حماس را تأیید کرده و تا آخر با آن همراه هستیم.

دبیرکل حزب‌الله اضافه کرد: ما در برابر نسل جدیدی از سران جنایتکار اسرائیلی قرار داریم که آماده هستند در راه ماندن خود در قدرت همه چیز را فدا کنند.

او تصریح کرد: عملیات‌های ما دشمن را در جبهه شمال مشغول کرده و عملاً هزار نظامی اسرائیلی مجبور به ماندن در آنجا شده‌اند. دشمن اسرائیلی پس از ۱۰ ماه جنگ جز شکست دستاوردی نداشته است.

سید حسن نصرالله گفت نتانیاهو نمی‌داند چه می‌گوید و اصرار او بر حمله زمینی به رفح اقرار به شکست و عدم تحقق پیروزی در این جنگ است.

نتانیاهو، اسرائیل را به سمت ویرانی پیش می‌برد

دبیرکل حزب الله لبنان بیان کرد دشمن صهیونیست چند تیپ از نیرو‌های خود را با پشتیبانی جنگنده‌هایش وارد رفح کرد و گفت جنگ در رفح را سه الی چهار هفته به پایان می‌رساند، اما شکست خورد.

سید حسن نصرالله خاطرنشان کرد: هر روز از طریق فایل‌های ویدیویی مقاومت، شاهد انهدام و آتش گرفتن تانک‌های اسرائیلی در نوار غزه هستیم. تانک‌های اسرائیلی در رفح نتوانست در یک منطقه کوچک پیشروی کند آن وقت جنوب لبنان را به حمله تهدید می‌کنید!

دبیرکل حزب‌الله خطاب به وزیر جنگ رژیم صهیونیستی گفت: هر کسی که ما را به حمله به جنوب لیتانی تهدید می‌کند، به رفح با مساحت باریک آن نگاه کند، جایی که او نتوانست به پیروزی برسد. وقتی تانک‌های شما به مرز‌های ما برسند، می‌دانید چه چیزی در انتظار آن‌هاست.

سید حسن نصرالله گفت: مقاومت از جنگ نمی‌ترسد. پاسخ ما به ترور‌ها در عمق ۳۰ کیلومتری فلسطین اشغالی رخ داد و اهداف حساسی را هدف قرار دادیم، در حالی که واکنش دشمن محدود بود.

او بار دیگر تأکید کرد در صورت توقف جنگ علیه غزه مقاومت لبنان هم حملات به شمال فلسطین اشغالی را متوقف خواهد کرد.

نصرالله گفت اگر نتانیاهو بر ادامه جنگ اصرار داشته باشد، اسرائیل را به سمت ویرانی پیش خواهد برد.

سید مقاومت گفت: دشمن در ابتدا صحبت از دور نگه داشتن حزب الله در فاصله سه کیلومتری از مرز‌های شمالی خود کرد که ما یک موشک «کورنت» با برد هشت کیلومتر رونمایی کردیم، بعد دشمن شروع به عقب راندن ما از هشت کیلومتری مرز کرد که ما موشک «الماس» را با برد ۱۰ کیلومتر رونمایی کردیم؛ بنابراین دشمن تصمیم گرفت ما را از فاصله ۱۰ کیلومتر مرز دور کند.

از پزشکیان به خاطر پیام حمایت از مقاومت تشکر می‌کنم

او در ادامه بار دیگر برگزاری موفق انتخابات ریاست جمهوری ایران را به مردم و رهبر معظم انقلاب تبریک گفت و افزود: بار دیگر از «مسعود پزشکیان» رئیس‌جمهور منتخب ایران به خاطر پیام و مواضع سیاسی او که بر استحکام پایه‌های ایران در حمایت از مقاومت صحه گذاشت، تقدیر و تشکر می‌کنم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی