تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.

کدام معلمان وارد نظام دوری می‌شوند؟

حمید طریفی، معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش گفت: قرار است حدود ۱۲ هزار معلم در قالب نظام دوری مهرماه امسال سازماندهی شوند.

کد خبر: ۱۶۸۰۹۳
۰۸:۵۰ - ۱۴ تير ۱۴۰۳

کدام معلمان وارد نظام دوری می‌شوند؟

دیدارنیوز: معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۳۰۰ هزار معلم ابتدایی در مدارس دولتی وجود دارد گفت: قرار است حدود ۱۲ هزار معلم در قالب نظام دوری مهرماه امسال سازماندهی شوند.

حمید طریفی در گفتگو با ایسنا، با بیان اینکه ویژگی‌هایی برای نظام دوری براساس شرایطی که در استان‌ها وجود دارد و حسب نیروی انسانی، درنظر گرفته شده تا معلمانی که شرایط طرح نظام دوری در دوره اول ابتدایی را دارند سازماندهی شوند گفت: براساس اقتضائات و ویژگی‌های نیروی انسانی، اختیار به استان‌ها داده شده که حدود ۳۰ درصد معلمانی که امسال در پایه اول بودند، به همراه دانش‌آموزان خود در پایه دوم سازماندهی شوند و در کنار آن کار توانمندسازی معلمان در پایه دوم و توانمندسازی و آموزش خانواده‌ها در این تابستان و در طول سال تحصیلی انجام شود.

کدام معلمان وارد نظام دوری می‌شوند؟

وی با بیان اینکه معلمان دوره ابتدایی در دانشگاه فرهنگیان برای تدریس در هر شش پایه آماده می‌شوند افزود: در مدارس روستایی و چند پایه، معلمین توانایی تدریس چندین پایه را به صورت همزمان در یک کلاس دارند. معلمان دوره ابتدایی، توانایی تدریس در تمام پایه‌های تحصیلی را به واسطه آموزشی که در طول دوره تحصیل داشتند، بدست می‌آورند.

معاون وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه معلمان انتخابی نظام دوری، معلمانی هستند که از طریق آزمون‌های استخدامی جذب شده و از طریق برگزاری دوره‌های آموزش توانمندسازی، توانایی پیدا می‌کنند ادامه داد: پیشتر اعلام شده از معلمان توانمند برای دوره اول ابتدایی استفاده شود، زیرا کیفیت‌بخشی نظام آموزش ابتدایی از دوره اول آغاز می‌شود.

طریفی با بیان اینکه معلمانی که در آستانه بازنشستگی یا بازنشسته یا حق التدریسی هستند در دوره اول ابتدایی سازماندهی نمی‌شوند گفت: این افراد برای دوره دوم سازماندهی شده و معلمان سازماندهی شده دوره اول، به صورت ویژه در دوره‌های توانمندسازی، آموزش ضمن خدمت تابستان و طول سال تحصیلی باید آموزش‌های لازم را ببینند.

وی با بیان اینکه بهترین معلمان ما در دوره اول ابتدایی در پایه اول هستند افزود: والدین تمایل دارند معلمان پایه اول فرزندانشان را در پایه دوم همراهی کند، بنابراین فرصتی دو یا سه ساله به وجود می‌آید تا معلمان ویژگی‌های دقیقی از توانایی‌ها و مهارت‌های دانش‌آموز بدست آورند.

معاون آموزش ابتدایی وزارت آموزش و پرورش با بیان اینکه نظام دوری روشی در سازماندهی معلمان است عنوان کرد: معلم با گروهی از دانش آموزان خود جلو می‌رود و حتی دانش‌آموزی که قبلا در یک پایه به دلیل داشتن مشکل مجبور به تکرار پایه می‌شد، اما در این طرح تکرار پایه ندارد و با معلم خود به پایه بالاتر می‌رود و، چون معلم شناخت دقیق‌تر و بهتری دارد می‌تواند به صورت فردی سازی شده و دقیق‌تر با دانش آموز کار کند.

طریفی با بیان اینکه حدود ۳۰۰ هزار معلم ابتدایی در مدارس دولتی وجود دارد گفت: قرار است حدود ۱۲ هزار معلم در قالب نظام دوری مهرماه امسال سازماندهی شوند، لذا درصد پایینی از معلمان را شامل می‌شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی