تیتر امروز

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان
در کارگروه تعیین وزیر نیرو چه خبر است؛ گزارش دیدارنیوز را بخوانید

سهم خواهی؛ مانع ارتباطی پزشکیان با متخصصان

یکی از کارگرو‌های پر حاشیه این روز‌های رئیس جمهور منتخب کارگروه انتخاب وزارت نیرو است. این گزارش به این موضوع می‌پردازد.
معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند
گفت‌وگوی دیدار با کارشناس حوزه معدن و صنایع وابسته

معدن و صنایع وابسته، لوکوموتیو پیشران اقتصاد کشور است/ایران و کشور‌های حوزه خلیج فارس نفرین شده نفت هستند

برنامه گفت‌وگوی اقتصادی دیدارنیوز، میزبان امیربیژن یثربی استاد پیشین دانشگاه، عضو سابق هیات پژوهشی دانشگاه اگزتر انگلستان در گروه ژئوتکنیک و مسئول تجاری‌سازی رشته صنایع و معادن پارک علم و فناوری...
سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست
در گفت‌وگوی دیدار اندیشه با یک فقیه و استاد دانشگاه و حوزه، مطرح شد:

سلیمانی اردستانی: هر پرچمی که بنام اسلام برداشته شود یا حقوق بشری است و یا اسلامی نیست

عبدالرحیم سلیمانی اردستانی در برنامه دیدار اندیشه گفت: اصرار بر حق تعیین سرنوشت مهمترین دلیل امتناع امام‌ حسین (ع) بر عدم بیعت با حاکم بود.
وزیر آموزش و پرورش اعلام کرد

نیاز به ۱۷۶ هزار معلم جدید

رضامراد صحرایی، وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مهر امسال ۱۷۶ هزار معلم جدید نیاز داریم، گفت: کسری ۳۰۰ هزار نفری را به این عدد رسانده‌ایم.

کد خبر: ۱۶۷۹۸۸
۱۳:۱۰ - ۱۲ تير ۱۴۰۳

نیاز به ۱۷۶ هزار معلم جدید

دیدارنیوز: وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه برای مهر امسال ۱۷۶ هزار معلم جدید نیاز داریم گفت: کسری ۳۰۰ هزار نفری را به این عدد رسانده‌ایم. در این دولت بیش از ۳۰۰ هزار ردیف استخدامی صادر شده که بیش از ۱۵۰ هزار ردیف مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده است.

رضامراد صحرایی در همایش ملی تکریم خیرین مدرسه‌ساز کشور و با بیان اینکه شهیدرئیسی رییس‌جمهور آینده و عمیقأ بر این باور هستم که دوره ایشان از ۳۰ اردیبهشت ۱۴۰۳ آغاز شده است گفت: در حالیکه ناامیدی و رخوت در مدرسه‌ها حاکم شده بود، به خاطر دو سال کرونا نشاط از میان دانش‌آموزان رخت بر بسته بود، یک تصمیم بزرگ لازم بود و آن بازگشایی مدرسه‌ها بود.

وی با بیان اینکه جنگ شناختی و ترکیبی که به صرف اعلام این خبر به راه افتاد نشان داد که خبر مهمی در راه است افزود: ما از شهید رییسی یاد گرفتیم که هرآنچه دشمن را ناراحت می‌کند همان نقطه خوشحالی ماست؛ مدرسه‌ها باز شد و نشاط بازگشت و این با اغتشاشات و جنگ شناختی همزمان شد.

صحرایی با بیان اینکه بنا بر اعلام گزارش شورای عالی امنیت ملی یکی از دلایل اصلی شکست توطئه‌ها، اجرای قانون رتبه‌بندی بود ادامه داد: رتبه‌بندی را اجرا کردیم؛ دیگران حرفش را زدند و این دولت اجرا کرد.

وی با بیان اینکه در مهر ۱۴۰۲ حدود ۷۰ هزار معلم بازنشسته شدند عنوان کرد: تصمیمات مهمی در دوران شهید جمهور اتفاق افتاد که آن‌ها را مرور می‌کنم. وقتی دولت سیزدهم آموزش و پرورش را تحویل گرفت چند بحران وجود داشت. نقطه بحرانی اول به قله رسیدن رشد جمعیت دانش‌آموزی کشور بود. در تمام سال‌های قبل از دولت شهیدرییسی تعداد بازنشستگان بیشتر از جذب بوده است یعنی ۴۶۲ هزار نفر بازنشسته شده‌اند و حدود ۳۰۰ هزار نفر جذب شده‌اند.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه قبل از این دولت جذب دانشگاه فرهنگیان به ۳۷۰۰ نفر رسید و کار به جایی رسید که رهبر انقلاب اسلامی شخصا به این دانشگاه رفتند تا از بحران‌های آینده جلوگیری شود افزود: ما تمام انرژی را به کار گرفتیم و فقط کار کردیم، سال ۱۳۹۱ آموزش و پرورش ۷۹ هزار و ۱۴۸ نیروی خدمتگذار داشته، ولی در سال ۱۴۰۱ به ۹۰ هزار نفر رسیده است.

صحرایی با بیان اینکه برای مهر امسال ۱۷۶ هزار معلم جدید نیاز داریم ادامه داد: کسری ۳۰۰ هزار نفری را به این عدد رسانده‌ایم. در این دولت بیش از ۳۰۰ هزار ردیف استخدامی صادر شده که بیش از ۱۵۰ هزار ردیف مربوط به وزارت آموزش و پرورش بوده است.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه امسال ۷۲ هزار معلم و حدود ۳۰ هزار نفر هم از طریق دانشگاه فرهنگیان وارد مدارس خواهند شد گفت: ۴۷ هزار میلیارد تومان از معوقات معلمان مربوط به دولت قبل در این دولت پرداخت شد و بقیه هم در دست اقدام است، در این دولت تا زمان شهادت آیت‌الله رئیسی ۷ هزار مدرسه ساخته شده است.

صحرایی با بیان اینکه ۳۵ هزار کلاس درس در هر روز و هر روز ۸ مدرسه ساخته شده است افزود: ۶۴ درصد این پروژه‌ها در روستا‌ها و بقیه در شهر‌ها ساخته شده است، جا‌هایی در کشور مدرسه ساخته شد که هیچ تریبونی برای تبلیغ وجود نداشت.

وی با بیان اینکه بیش از ۱۰۰۰ مدرسه برای سیستان و بلوچستان ساخته شد گفت: در طرح شهید عرب سیستم گرمایشی و سرمایشی ۲۳ هزار کلاس درس ساماندهی شدند و حدود ۵۷۰ مدرسه کانکسی جمع‌آوری شده و در هفته دولت برنامه‌ریزی شده که بقیه هم جمع‌آوری شود و دیگر مدارس کانکسی نخواهیم داشت.

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه حدود ۱۳ میلیون مترمربع از فضا‌های آموزشی ایزوگام یا آسفالت شده عنوان کرد: هنرستان‌ها دغدغه دولت بود تا موضوع بیکاری را از هنرستان حل کند، در این دولت ۳۹.۳۸ درصد دانش‌آموزان متوسطه نظری به هنرستان‌ها رفتند و ۳۳۹ هنرستان در دست ساخت است و ۱۹۲ هنرستان تحویل دادیم.

صحرایی با بیان اینکه تجهیزات آموزشی دغدغه ماست ادامه داد: در این دولت ۴ هزار میلیارد تومان به تجهیزات اختصاص یافته، سرانه فضای آموزشی کشور به ازای هر دانش‌آموز اکنون ۵ متر و ۲۸ سانتیمتر شده است که در قبل از انقلاب کمتر از ۲ متر بوده است. همچنین در ۲۴۱ منطقه سرانه کمتر داریم که تمرکز ما در همان نقاط است.

وی با بیان اینکه دولت سیزدهم که دولتی بود با آغازی بسیار سخت با بدهی‌های فراوان، اما سهم تملک دارایی وزارت آموزش و پرورش از بودجه کشور به ۲۰ همت در این دولت رسیده است عنوان کرد: در حوزه پرورشی هم پرچم ما برافراشته است، مدرسه‌داری و مدرسه‌یاری را هم همانند مدرسه‌سازی سر دست بگیرید. دانشگاه فرهنگیان را دریابید، اگر مدرسه انسان‌ساز است این دانشگاه، معلم انسان‌ساز را تربیت می‌کند. این دانشگاه به تعبیر رهبر انقلاب مرکز ثقل آموزش و پرورش است.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی