تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
مجید جلالی از قرعه ایران در مقدماتی جام جهانی می‌گوید

گروه تیم ملی آسان نیست!

بعد از قرعه‌کشی مرحله سوم مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶، تیم ملی فوتبال کشورمان در گروهی قرار گرفت که قطر و ازبکستان هم در آن حضور دارند اما قطعا گروه سوم با حضور ژاپن، استرالیا و عربستان وضعیت سخت‌تری دارد. با این حال در مورد آسان یا سخت بودن گروه ایران بحث‌های زیادی وجود دارد و مجید جلالی، مربی سابق تیم ملی می‌گوید گروه ایران آسان نیست.

کد خبر: ۱۶۷۸۴۶
۲۰:۲۶ - ۰۹ تير ۱۴۰۳

گروه تیم ملی آسان نیست!

دیدارنیوز: مجید جلالی رئیس کمیته فنی فدراسیون برخلاف خیلی‌ها اعتقاد دارد قرعه تیم ملی در راه رسیدن به جام جهانی سخت است.

قرعه تیم ملی در مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۶ نسبت به سایر مدعیان قاره آسیا، آسان‌تر به نظر می‌رسد. همین بهانه‌ای شد تا با مجید جلالی مربی و تئوریسن فوتبال درباره مقدماتی گفتگو داشته باشیم. هرچند که رییس کمیته فنی و توسعه فدراسیون فوتبال اعتقاد ندارد که ایران در قرعه کشی خوش‌شانس بوده است.

جلالی با طرح این مسئله که دیگر حریف راحتی وجود ندارد، درباره قرعه تیم ملی گفت:

در فوتبال بین الملل چیزی به اسم بازی آسان نداریم. در همین یورو ۲۰۲۴ مشاهده می‌کنید تیم‌هایی نظیر آلبانی، اسلواکی و گرجستان چه نمایش‌هایی را ارائه دادند و بعضی از آن‌ها به مرحله حذفی رسیدند؛ بنابراین نمی‌توان هیچ رقیبی را دست کم گرفت؛ حتی اگر در گذشته بعضی از آن‌ها را راحت می‌بردیم.

این مربی و کارشناس فوتبال در خصوص این ایده که الان وقت بازی دادن به جوان‌هاست نیز اظهار داشت:

این کار به صورت پیوسته درحال انجام شدن است، اما فراموش نکنید که ابتدا تیم‌های لیگ برتری باید جوانان را معرفی کنند و بعد از آن‌ها در تیم ملی استفاده شود. کما اینکه پدیده‌های امسال لیگ هم به اردوی تیم ملی دعوت شوند. درست است که به آن‌ها بازی زیادی نرسید و من اعتقاد دارم باید به این مهم توجه بیشتری شود، ولی در همان بازی هنگ کنگ دیدید که از چند بازیکن نوپا استفاده شد و اشتباهاتی هم داشتند. بازی دادن به بازیکنان بی‌تجربه غرامت و ریسک بالایی به همراه دارد، ولی به همین شیوه باید به جوانان اعتماد کرد تا بتوانند جایگاهشان را بدست بیاورند.

با توجه به اینکه جام جهانی پیش رو با ۴۸ تیم برگزار می‌شود و حتی برخی تیم‌های سوم گروه‌ها هم شانس صعود به دور حذفی را دارند، مجید جلالی هم امیدوار است که این اتفاق برای تیم ملی ایران رخ دهد:

امیدوارم که این موضوع را برای اولین بار تجربه کنیم. می‌دانم که کادرفنی و بازیکنان تمام تلاششان را برای این هدف انجام می‌دهند و انشالله که بتوانیم ابتدا به جام جهانی برسیم و سپس از گروهمان صعود کنیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی