تیتر امروز

از چشم جهان (۱۶۰)

"بیمارستان‌ها، قلتگاه کودکان اوکراینی"

ارتش روسیه در هشتم ژولای به یک بیمارستان کودکان اوکراین که خدمات تخصصی درمان سرطان و دیگر امراض ارائه می‌کند، حمله کرد. من به این بیمارستان رفتم تا ببینم چه اتفاقی رخ داده است.
انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
ایران این کودتا را محکوم کرد

واکنش‌های بین‌المللی به کوتادی نافرجام بولیوی

کودتای نافرجام در کشور بولیوی با واکنش‌های بین المللی مواجه شد. ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز این کودتا را محکوم کرد.

کد خبر: ۱۶۷۷۲۴
۱۴:۲۳ - ۰۷ تير ۱۴۰۳

واکنش‌های بین‌المللی به کوتادی نافرجام بولیوی

دیدارنیوز: سران کشور‌ها و دولت‌های منطقه آمریکای لاتین با محکوم کردن عملیات سربازان به این واقعه واکنش نشان دادند.

رئیس‌جمهور هندوراس گفت: «نیرو‌های مسلح بار دیگر کودتایی جنایتکارانه انجام دادند.» سازمان کشور‌های آمریکایی (OEA) نیز این واقعه را محکوم کرد.

به نقل از دویچه‌وله، رئیس‌جمهور مکزیک این عملیات را "حمله‌ای علیه دموکراسی" خواند و رئیس‌جمهور شیلی نیز اعلام کرد، کشورش از "دولت قانونی" بولیوی به رهبری آرسه حمایت می‌کند.

پدرو سانچز، نخست‌وزیر اسپانیا گفت، این کشور "اقدامات نظامی در بولیوی را به شدت محکوم می‌کند. " او با اشاره به "همبستگی" و "حمایت" از دولت بولیوی افزود، مادرید خواستار "احترام به دموکراسی و حاکمیت قانون است."

اورزولا فن در‌لاین، رئیس کمیسیون اروپا نیز در واکنش به وقایع بولیوی با انتشار پیامی در ایکس اعلام کرد: «اتحادیه اروپا در کنار دموکراسی‌ها می‌ایستد. ما حمایت قاطع خود را از نظم قانون اساسی و حاکمیت قانون در بولیوی اعلام می‌کنیم.»

جوزپ بورل، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، اتحادیه اروپا "هرگونه تلاش برای تضعیف نظم قانون اساسی در بولیوی و سرنگونی دولت‌های منتخب بر اساس اصول دموکراتیک" را محکوم و با مردم و دولت بولیوی اعلام همبستگی می‌کند.

ناصر کنعانی، سخنگوی وزارت امور خارجه ایران نیز روز پنج‌شنبه "کودتا علیه بنیان‌های دموکراسی و تعرض به نهاد‌های دموکراتیک و دولت قانونی" در بولیوی را محکوم کرد. او گفت، جمهوری اسلامی " بر اعاده نظم و قانون و بازگشت قدرت به دولت قانونی این کشور تأکید دارد. "

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی