تیتر امروز

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار
گفت‌وگوی دیدارنیوز در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

حامد طاهری‌کیا: مردم به ظاهر ساده احمدی‌نژاد رای دادند/ محقق نشدن شعار "به عقب برنمی‌گردیم" مردم را ناامید کرد/ اصلاح‌طلبان و اصولگریان از کارکرد تهی شده‌اند

برنامه جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود یک مهمان، از طیف جامعه شناسان داشت، حامد طاهری کیا. او معتقد است: مردم دیگر امیدی به صندوق‌های رای ندارند.
انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی
خبرها و حواشی انتخابات ریاست جمهوری ایران

انتخابات ۸ تیر؛ مناظره چهارم تمام شد/ درخواست زنگنه برای مناظره با جلیلی

مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی، محمدباقر قالیباف و سید امیرحسین قاضی‌زاده هاشمی شش نامزدی هستند که صلاحیت آن‌ها برای انتخابات ریاست جمهوری تایید شده است. امروز دوشنبه...
مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ با حضور نمایندگان دو جریان سیاسی

مناظره کامبیز مهدی‌زاده و حسن الله‌وردی نژاد

در استودیو دیدارنیوز، میزبان دو فعال سیاسی از دو جریان اصولگرا و اعتدالی بودیم. کامبیز مهدی‌زاده از چهره‌های نزدیک به حسن روحانی و حسن الله‌وردی‌نژاد از جریان نیروهای انقلاب با هم درباره نقاط...
اولویت سیاست‌های کلی است

پزشکیان: مردم لایق وضعیت فعلی نیستند که ما برای آنها ایجاد کرده‌ایم

مسعود پزشکیان، نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری، در اولین برنامه تبلیغاتی خود گفت: امیدوارم خداوند ما را شرمنده مردم عزیز کشورمان که تا امروز صادقانه پای انقلاب مانده‌اند و سختی‌ها را با جان دل پذیرفتند، اما لایق وضعیت فعلی نیستند که ما برای آن‌ها ایجاد کرده‌ایم، نکند.

کد خبر: ۱۶۶۸۹۳
۲۲:۲۶ - ۲۱ خرداد ۱۴۰۳

پزشکیان:

دیدارنیوز: کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با انتقاد از ساختار مدیریتی و تاکید بر لزوم اصلاح شیوه‌های کنونی گفت: اصلاحات اساسی در نوع برخورد با مدیران باید صورت بگیرد.

مسعود پزشکیان نامزد چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری در اولین برنامه تبلیغاتی خود در رسانه ملی حضور یافت.

پزشکیان درباره اینکه برنامه هفتم در چه جایگاهی قرار دارد گفت: من در ثبت نام ریاست جمهوری گفتم ما قرار نیست برنامه جدید بدهیم سیاست‌های مقام رهبری مشخص نیست برنامه کارشناسی دولت انجام شده و تبدیل به دولت شده در مجلس تصویب شده و الان باید اجرایی شود. الان با شما که صحبت می‌کنیم برنامه اجرایی نشده است و نتوانستیم آن هدف‌ها را اجرایی کنیم. اولویت سیاست‌های کلی است.

پزشکیان:

وی افزود: معمولا دولت‌ها وقتی برنامه اعلام می‌کنند قطعا کار‌های کارشناسی صورت گرفته است. هم از نظر منابع مالی و انسانی پیش بینی صورت گرفته است وظیفه این است که دولت با برنامه‌هایی که صورت گرفته پیش بگیرد. سعی کنیم درست و دقیق برنامه را اجرا کنیم.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری تصریح کرد: مشکلی که ما در دولت‌ها داریم برنامه و مسیر را عوض می‌کند از تظر علمی راه مشخص شده است وظیفه آن کسی که انتخاب می‌شود باید راه را ادامه دهد اگر نامناسب است باید کارشناسی مناسب انجام دهم و اصلاح کنیم.

پزشکیان افزود: ما در جهت رساندن به این اهداف باید ۳ اصل را مراعات کنیم مسئولیت پذبرب و مسئول راه مسیر است و داشتن اصول است. در هیچ کدام از دولت‌ها اصول نداشتند. هیچ در دنیایی سیستم را از هدف دور می‌کند. مدیریت منابع انسانی پرداخت بر اساس کار است. اگر می‌ایم در سیستم کاری پرداختی بر اساس عملکرد بر اساس نیروی انسانی داشته باشم ما را به هدف می‌رساند. قرارداد بستن استراتژی است یا مدیریت عملکردی است باید در روش اجرا بین نیرو‌های انسانی تفاوت کار قورت بگیرد. بابد مدیری که انتخاب می‌شود ما را به هدف برساند اگر نشد باید پاسخگو باشد. علت اینکه ما به اهداف برنامه نرسیدیم این بود که در برنامه ششم به ۲۵ درصد هم نرسید یعنی مدیران راه را بلد نبودند. هدف را نباید گم کرد.

او درباره هدف اصلی برنامه هفتم در دولت شما پیشرفت اقتصادی و رشد اقتصادی برنامه دولت برای تحقق چیست، گفت: مسئولیت پذیری در کار وجود دارد یا خیر. ما در نظام بودجه نویسی، هزینه کرد را به عملکرد تغییر دادیم.

پزشکیان افزود: تا ما مکانیزم پرداخت را اصلاح نکنیم نمی‌توانیم بهره‌برداری درست داشته باشیم. ما در سیستم دولتی کار کنیم یا نکنیم پاداش می‌گیریم. در سیستم‌های بین‌المللی اگر کار نکنیم می‌گویند خوش آمدید. یکی از مسائل گم شده ما عدالت است. هم از نیروی منابع انسانی و تجهیزات را داریم، اما درست استفاده نمی‌کنیم در خوزستان آب و گاز و نفت دارد، اما درست نیست. در سیستان و بلوچستان و کردستان هم این طور است. این پیشرفت در تهران است، اما شهر‌های بزرگ ما مشکل جدیدی پیدا خواهند کرد. روز به روز بدتر می‌شود.

پزشکیان:

وی افزود: اگر ما این موضوع را درست نکنیم اگر مشتریان داخلی راضی نباشند نمی‌توانیم برنامه هفتم را اجرایی کنیم. مشتریان داخلی کارمندان و کارگران است. اول باید کاری بکنیم که مشتریان داخلی را اصلاح کنیم اگر راضی نشوند نمی‌توانیم کاری کنند؛ و بعد به مشتری خارجی سرویس بدهد و برنامه اصلاح شود.

پزشکیان درباره تحقق برنامه کشاورزی صنعت خودرو و اقتصاد گفت: اگر ما بخواهیم رشد کنیم باید سرمایه گذاری کنیم. هرچه قدر دید ما گسترده باشد سرمایه بیشتر می‌شود و تولید افزایش پیدا خواهد کرد. مشارکت مردم در اقتصاد است. ما باید شکاف بین دولت و مردم را حل کنیم. قدم اول این است که سرمایه‌های انسانی که از کشور بیرون می‌روند را باید اصلاح کنند. با تصمیمات خلق الساعه نمی‌تواند ما را به هدف برساند. احترام به نخبگان و تولید برداشتن موانع از سر تولید می‌توانیم به رشد ۸ درصد برسیم. توانستیم اعتماد مردم، سرمایه‌گذار و سرمایه‌دار را جلب کنیم می‌توانیم به موفقیت برسیم. شعار دادن کاری را حل نخواهد کرد.

او ادامه داد: بدون کارشناسی و آگاهی و چنین انسان‌هایی و برداشتن آدم‌هایی که از ما اطاعت نمی‌کنند ما را به هدف نمی‌رساند ما نباید به مردم حرف بزنیم. من باید حرف آنان را گوش کنیم.

پزشکیان اظهار داشت: زمانی که می‌توانیم به اهداف برسیم که آنان را مشارکت دهیم. وقتی از مردم صحبت می‌کنیم نخبگانی هستند که از ایران می‌روند. امکان ندارد با آدم‌های نادان و بی تجربه به جایی بخواهیم برسیم. باید به آنان احترام بگذاریم تا به اهداف و سیاست‌هایی که مورد نظر رهبری است دست پیدا کنیم.

در ادامه پزشکیان گفت: تا مکانیزم پرداخت در کشور اصلاح نشود و کسی که در قبال کاری که نمی‌کند پول دریافت کند امکان اصلاح بهره وری وجود ندارد.

وی افزود: اینکه کار نکنیم و حقوق بگیریم غلط است از نظر علمی هم در دنیا اینگونه نیست. برای اینکه یک بنگاه به رسالت خود برسد باید کار کنیم تا حقوق دریافت کنیم.

این کاندیدای ریاست جمهوری چهاردهم تاکید کرد: بهره وری با هدفمند کردن پاسخگویی و مسئولیت پذیری امکان پذیر است.

وی با بیان اینکه عدالت یکی ار مسایل کشور ما است، افزود: ما از عدالت حرف می‌زنیم، اما در مناطق محروم، به لحاظ نیروی انسانی فضا مشکل داریم در مرز‌ها مشکل داریم خوزستان نفت و گاز و آب دارد، اما مشکل آب و اشتغال دارد این غیر قابل قبول است که منابع در مناطقی مثل سیستان و بلوچستان و کردستان توزیع نشود، اما تهران همچنان بزرگ می‌شود تهران روزی مشکل بی آبی تشدید خواهد شد.

پزشکیان ادامه داد: ما محیط زیست را نابود کردیم و این مشکل روز به روز بدتر می‌شود. من تصورم این است که دولت با کار کارشناسی برنامه را نوشته است. ما باید موانع تولید را برداریم. آیین‌نانه‌هایی که گره ایجاد کرده باز کرده و به هدف برسانیم، مسئولیت پذیری، اقول و پاسخگویی قطعا ما را باید به هدف برساند.

وی افزود: ما باید طبق دستورالعمل راه را برویم. وظیفه سیاستگذار این است که نظارت را به درستی انجام دهد تا مسیر را درست برود و اگر نرفت بگوییم انحراف می‌روید. من در مجلس قبل سوالی از وزیر داشتم که چرا برنامه را اجرا نمی‌کنید، اما دو سال مسکوت گذاشت. من زمانی نایب رئیس مجلس بود که قانونی نوشتیم که قاچاق دزدی رفع شود. من فکر می‌کردم که قانون ندارد، اما دیدیم قانون وجود دارد. اما هر بار آمدیم قانون نو نوشتیم. ما نیاز به نوشتن قانون جدید نداریم باید قانون را درست اجرا کنیم و نظارت وجود داشته باشد.

پزشکیان در ادامه گفت: سیستم دولت الکترونیک چارچوب ما اگر داده‌ها را شفاف کنیم رانت رشوه و قاچاق را جلوگیری کنیم. نه اینکه در باکسی پولی گم شود. مگر ۱۰ هزار میلیارد گم می‌شود. در مجلس گفتند با FATF مخالف هستند که آمریکا می‌فهمد من کاری به تصویب این طرح ندارم اگر این قانون داخلی را داشته باشیم همه چیز شفاف خواهد بود.

این نامزد انتخابات ریاست جمهوری در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های دولت احتمالی خود جهت تحقق اهداف برنامه هفتم در خصوص ریشه کنی فقر مطلق اظهار کرد: دولت من قرار است همان برنامه‌ای که نوشته شده را اجرایی کند؛ آنچه که می‌تواند هزینه را از دوش مردم بردارد و ما را به عدالت نزدیک کند این است که دولت، مجلس و قوه قضاییه بر سر سفره‌ای بنشینند که مردم نشسته‌اند.

کاندیدای انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه ما برای عده‌ای مدارسی را ایجاد کرده‌ایم که با هزینه‌های سرسام‌آور اداره می‌شود و کسانی که وارد دانشگاه‌های دولتی می‌شوند نیز از این دانشگاه‌ها هستند، افزود: اگر می‌خواهیم ضریب جینی اصلاح شود باید بر اساس عدالت آموزش و خدمات سلامت ارائه دهیم و به سالمندان و مناطق محروم توجه ویژه کنیم. باید مسئولان بر سر سفره‌ای بنشینند که مردم نشسته‌اند؛ اگر این کار را انجام دهیم مردم می‌توانند به ما اعتماد کنند، اما اگر این کار را نکنیم ضریب‌ها صرفا عدد‌هایی است که نوشته شده است و محقق نمی‌شود و در نهایت نیز تقصیر را نمی‌پذیریم و به گردن آمریکا می‌اندازیم.

پزشکیان در پایان تصریح کرد: ما باید خود را اصلاح کنیم و اگر خودمان را اصلاح کنیم مردم عزیز کشورمان به ما اعتماد می‌کنند و ما را قبول خواهند کرد؛ در آخرت از صداقت ما سوال خواهند کرد؛ اگر با مردم صادقانه رفتار کنیم، مردم عزیز ما عزیز و بزرگ هستند و پای انقلاب مانده‌اند. در جریان فاجعه‌ای که اتفاق افتاد و رئیس جمهور محترم و عزیزان را از دست دادیم مردم باز به خیابان‌ها آمدند و حماسه خلق کردند؛ این مردم ارزش آن را ندارند که با آن‌ها صادق نباشیم بلکه باید به آن‌ها با صداقت رفتار کنیم.

وی در پاسخ به پرسشی درباره برنامه‌های دولتش در خصوص مولدسازی اموال دولت اظهار کرد: من معتقدم که دولت در گذشته حتماً در این زمینه برنامه داشته است و ما نیز آن برنامه‌ها را اجرا خواهیم؛ اگر برنامه‌ای داشته باشد ما قرار نیست آن را تغییر دهیم و حتماً آن را اجرایی می‌کنیم. وظیفه هر دولتی که می‌آید تغییر ریل و مسیر نیست بلکه رفتن بر مسیری است که پیشتر طراحی شده است؛ حال اگر در این طراحی اشکالی وجود دارد می‌توان نواقص را با کار کارشناسی برطرف کرد.

این داوطلب انتخابات ریاست جمهوری در پایان گفت: امیدوارم خداوند ما را شرمنده مردم عزیز کشورمان که تا امروز صادقانه پای انقلاب مانده‌اند و سختی‌ها را با جان دل پذیرفتند، اما لایق وضعیت فعلی نیستند که ما برای آن‌ها ایجاد کرده‌ایم، نکند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی