تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
جنگ در خاورمیانه

ادعای ارتش آمریکا درباره کمک رسانی به غزه

ارتش آمریکا، روز یکشنبه ۲۰ خرداد ادعا کرد که ارسال کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه را از طریق اسکله موقتی که آمریکا در سواحل نوار غزه ساخته بود، از سر گرفته است.

کد خبر: ۱۶۶۷۹۹
۱۱:۳۵ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۳

ادعای ارتش آمریکا درباره کمک رسانی به غزه

دیدارنیوز: ارتش آمریکا، روز یکشنبه ۲۰ خرداد اعلام کرد که ارسال کمک‌های بشردوستانه به ساکنان غزه را از طریق اسکله موقتی که آمریکا در سواحل نوار غزه ساخته بود، از سر گرفته است. این اسکله در اواخر ماه مه در اثر طوفان به شدت آسیب دیده بود.

به نقل از العربیه، فرماندهی مرکزی آمریکا در خاورمیانه «سنتکام» در شبکه اجتماعی «ایکس» نوشت: «روز شنبه (۱۹ خرداد) حدود ساعت ۱۰:۳۰ به وقت محلی (۰۷:۳۰ به وقت گرینویچ)، در مجموع حدود ۴۹۲ تن کمک‌های بشردوستانه برای مردم غزه، به سواحل غزه رسید».

سنتکام درباره گزارش‌هایی مبنی بر حضور نیرو‌های آمریکا در نوار غزه تاکید کرد: «هیچ پرسنل نظامی آمریکایی پا به ساحل غزه نگذاشته‌اند».

سنتکام در بیانیه‌ای دیگری تاکید کرد که «تاسیسات اسکله بشردوستانه، از جمله تجهیزات و پرسنل آن در عملیات نجات بازداشت شدگان اسرائیلی که روز شنبه در غزه انجام شد، استفاده نشد و اسرائیلی‌ها از منطقه جنوبی ساحل بازگرداندن ایمن بازداشت‌شدگان استفاده کردند.

این بیانیه افزود: «اسکله موقت در سواحل غزه به هدف انتقال کمک‌های نجات دهنده اضافی که به شدت در نوار غزه مورد نیاز است، ساخته شد و هر ادعایی خلاف آن نادرست است».

ارتش آمریکا، جمعه اعلام کرد که اسکله شناور را که برای کمک رسانی به سواحل غزه ایجاد شده بود را پس از آسیب ساختار آن در اثر طوفان و تعمیر آن در بندری در نزدیکی اسرائیل، بازگشایی شد.

سنتکام در بیانیه‌ای اعلام کرد، ارتش آمریکا موفق به بازگشایی اسکله موقت و از سرگیری ارسال کمک‌های بشردوستانه مورد نیاز مردم نوار غزه شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی