تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
به قعرنشین لیگ ملت‌های والیبال هم باختیم

ایران ۱ - ۳ ترکیه؛ اخراج پائز هم نتیجه نداد!

هشت بازی و هشت شکست؛ کارنامه‌ای عجیب از ستاره‌های والیبال ایران در لیگ ملت‌ها که اخراج روز گذشته موریس موتا پائز برزیلی از روی نیمکت ایران هم تغییری در این روند ایجاد نکرد و به قعرنشین هم نه نگفتیم.

کد خبر: ۱۶۶۷۱۱
۰۸:۴۱ - ۱۹ خرداد ۱۴۰۳

ایران ۱ - ۳ ترکیه؛ اخراج پائز هم نتیجه نداد!

دیدارنیوز: تیم ملی والیبال ایران با نتیجه سه بر یک برابر ترکیه شکست خورد.

هفته دوم مرحله مقدماتی لیگ ملت‌ها ۲۰۲۴ از ۱۵ خرداد در شهر‌های کوکورا ژاپن (گروه سوم) و اوتاوا کانادا (گروه چهارم) آغاز شده است و با ۳۲ مسابقه در مدت ۶ روز تا ۲۰ خرداد پیگیری خواهد شد.

تیم ملی والیبال ایران از ساعت ۶:۳۰ دقیقه روز شنبه ۱۹ خرداد در چهارمین دیدار خود در هفته دوم لیگ ملت‌ها به مصاف ترکیه کشور همسایه رفت.

ست اول: ایران ۲۵ - ترکیه ۲۲

بازی با شروع خوب ترکیه همراه و آن‌ها توانستند با کسب سه امتیاز پیمان اکبری را مجبور به گرفتن وقت استراحت برای ایران بکنند. در ادامه ترکیه ای‌ها با زدن سرویس‌های خوب و توپ گیری‌های عقب زمین بازی را دوازده بر هفت به سود خود کردند. ولی بعد از این امتیاز رفته رفته تیم ملی ایران به خود آمد و با توپ گیری، سرویس و دفاع‌های خوب اختلاف پنج امتیازی را از بین برد و بیست بر هفده پیش افتاد تا سدریک انارد هر دو وقت استراحت خود را بگیرد. سرویس‌های عالی امین اسماعیل نژاد پس از وقت استراحت هم ادامه داشت و اختلاف را به چهار رساند، در اواخر بازی ترکیه ای‌ها با چند خطای سرویس به ایران این فرصت را دادند تا پیروز این ست شود.

ست دوم: ایران ۲۳ - ترکیه ۲۵

همانند ست اول ترکیه‌ای‌ها خوب شروع کردند و با سرویس‌های خوب میرزا لاگومژیا پنج بر دو جلو افتادند. اما خیلی سریع تیم ملی جبران کرد و بازی پنج بر پنج مساوی شد. بازهم ترکیه سه امتیاز پیش افتاد، اما سرویس‌های خوب امین اسماعیل نژاد و آبشار‌های میثم صالحی بازی را دوازده بر یازده به سود ایران کرد. در ادامه علیرضا مصلح آبادی با یک دفاع خوب اختلاف را به دو رساند تا سدریک انارد در امتیاز پانزده بر سیزده برای ترکیه وقت استراحت بگیرد. تیم ملی تا امتیاز نوزده همچنان دو امتیاز پیش بود تا اینکه با یک دفاع خوب از بدریهان بلبل بازی در عدد نوزده برابر شد تا اکبری وقت استراحت بگیرد. بازی خوب ترکیه ای‌ها ادامه داشت و با دوباره دفاع شدن میثم صالحی، ترکیه یک امتیاز پیش افتاد تا صالحی جای خود را به مرتضی شریفی بدهد. بازی در اواخر ست حساس و پایاپای پیش رفت تا اینکه مرتضی شریفی با زدن توپ به اوت باعث پیروزی ترکیه شد.

ست سوم: ایران ۲۳ - ترکیه ۲۵

در این ست بازی تا امتیاز ده برابر پیش می‌رفت و دو تیم کمتر اشتباه می‌کردند. اما در ادامه با رفتن کان گوربوز قطر پاسور به خط سرویس ترکیه دوازده بر ده پیش افتاد. در ادامه ترکیه ای‌ها حتی هجده بر پانزده هم پیش افتادند، اما علیرضا مصلح آبادی با سرویس خوبش اختلاف را به یک رساند تا سرمربی ترکیه تایم اوت بگیرد. مرتضی شریفی که تا اینجا نتوانسته خودی نشان دهد با یک دفاع خوب بازی را نوزده بر نوزده کرد تا همه چیز مساوی شود. یک بار دیگر همانند ست دوم ترکیه ای‌ها در اواخر بازی با اشتباه کمتری نسبت به ایران بازی کردند و با سرویس‌های خوب بدریهان بلبل و اشتباهات بازیکنان تیم ملی این ست را از آن آن آن‌ها کرد و در آستانه اولین پیروزی در تاریخ خود در لیگ ملت‌ها هستند.

ست چهارم: ایران ۲۵ - ترکیه ۲۷

در این ست بر خلاف ست‌های قبل تیم ایران شروعی عالی داشت و با دو دفاع شریفی و مصلح آبادی سه امتیاز پیش افتاد تا سرمربی ترکیه خیلی سریع وقت استراحت بگیرد. با اشتباهات بازیکن‌های ایران و درخشش کان گوربوز ترکیه بازی چهار بر صفر باخته را هفت بر پنج به سود خود کرد تا پیمان اکبری وقت استراحت خود را درخواست کند. اشتباهات مکرر میلاد عبادی پور باعث شد بازی دوازده بر هشت به سود ترکیه شود. میلاد عبادی پور با یک سرویس خوب کمی از اشتباهات خود را جبران کرد و نتیجه را سیزده بر دوازده به نفع ترکیه کرد. در ادامه سرویس‌های خوب علیرضا مصلح آبادی و امین اسماعیل نژاد بازی را نوزده بر هجده به سود ایران کرد تا به پیروزی در این ست امیدوار شود. اما طولی نکشید تا ترکیه با درخشش کان گوربوز بیست یک بر بیست پیش بیفتد و پیمان اکبری وقت استراحت بگیرد. در آخر بازی در حالی که دو تیم یک امتیاز یک امتیاز پیش می‌رفتند در نهایت این ترکیه ای‌ها بودند با دفاع میلاد عبادی پور برنده این ست و بازی شدند تا ترکیه اولین برد خود در تاریخ لیگ ملت‌ها را کسب کند.

منبع: ورزش 3
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی