تیتر امروز

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم
انتخابات ریاست جمهوری و تبلیغات نامزد‌ها (بروز رسانی می‌شود)

انتخابات ۸ تیر؛ ادای احترام پزشکیان به شهدا/ پورمحمدی: درباره بزرگی کوروش تردید ندارم

انتخابات ریاست جمهوری هشتم تیرماه در ایران در حالی برگزار می‌شود که شورای نگهبان تنها صلاحیت شش نامزد از مجموع ۸۰ نفر را تایید کرده است. مصطفی پورمحمدی، مسعود پزشکیان، سعید جلیلی، علیرضا زاکانی،...
مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق
برنامه انتخاباتی دیدارنیوز؛ موافقان و مخالفان انتخابات ریاست جمهوری

مناظره انتخاباتی؛ احمد بخارایی مخالف و جهانبخش محبی‌نیا موافق

در ادامه برنامه‌های انتخاباتی دیدارنیوز این بار با یک مناظره جذاب بین احمد بخارایی جامعه شناس به عنوان مخالف و جهانبخش محبی‌نیا نماینده ادوار مجلس به عنوان موافق انتخابات، مهمان نگاه‌های گرم...
اسماعیلی از دولت سیزدهم تعریف و تمجید کرد

وزیر ارشاد: شهید رئیسی کشوری تعطیل و نیمه‌تعطیل را تحویل گرفت!

محمدمهدی اسماعیلی، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با همان ادبیات آشنای دیگر دولتمردان حاضر به دولت سابق طعنه زده و مدعی شده که ابراهیم رئیسی سه سال قبل که مدیریت جامعه را بدست گرفت، کشوری تعطیل و نیمه تعطیل را داشتیم که حالا از این شرایط خارج شده! حتما با نگاهی به سه سال اخیر می‌بینیم که کشور دیگر تعطیل نیست، و همه چیز خوب شده.

کد خبر: ۱۶۶۰۸۹
۱۸:۵۷ - ۰۶ خرداد ۱۴۰۳

وزیر ارشاد: شهید رئیسی کشوری تعطیل و نیمه‌تعطیل را تحویل گرفت!

دیدارنیوز: وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به اقدامات رئیس جمهور شهید، گفت: رئیس‌جمهور وقتی مدیریت جامعه را ۳ سال قبل در اختیار گرفت، کشوری تعطیل و نیمه تعطیل را داشتیم که با اقدامات ایشان از این شرایط خارج شدیم.

محمدمهدی اسماعیلی در مراسم گرامیداشت یاد و خاطره سیدالشهدای خدمت سید ابراهیم رئیسی و همراهانشان که امروز (یکشنبه ۶ خرداد) با حضور جواد اوجی وزیر نفت و کارکنان وزارت نفت در محوطه مقبره شهدای این وزارتخانه برگزار شد، گفت: خداوند متعال را شاکر هستیم که در پناه الطاف الهی نظام امت و امامت و برخلاف همه فراز و فرود‌ها و اتفاقات داخلی و خارجی از تحریم و تهدید گرفته تا جنگ نظامی، ترور و از دست دادن عزیزان خدمتگزار، خیمه بلند انقلاب همچنان برافراشته است.

وی افزود: در هر نظام سیاسی اگر یکی از این اتفاقات در مقیاس پایین‌تری رخ می‌داد التهاب و نگرانی همه شئون اجتماعی را در بر می‌گرفت، اما مردم عزیز ایران یک هفته است که رییس جمهور ولایی و پر تلاششان را از دست داده‌اند و با این وجود وضعیت عمومی کشور با ثبات کامل، انسجام ملی، نزدیک شدن بیشتر دل‌ها به هم و کنار گذاشتن برخی اختلافات تبدیل به امت واحده‌ای برای طی مسیر نورانی امام، انقلاب و راه شهدا شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در این چند روز اندوه‌بار، دنیا عظمت ملت ایران را از نزدیک دید؛ بدخواهان خواب‌های پریشانی برای کشور ما دیده بودند، از فروپاشی اجتماعی صحبت می‌کردند، از بین رفتن سرمایه اجتماعی را یادآور می‌شدند و از فاصله بین دولت و ملت حرف می‌زدند، اما با وضعیتی شگفت انگیز رو به رو شدند.

وزیر فرهنگ ادامه داد: از ساعات اولیه‌ای که رئیس جمهور عزیز را در مسیر خدمت و تلاش و در میان کوهستان‌ها گم کردیم دل‌های جامعه ایرانی به هم نزدیک‌تر شد؛ همه نگران وضعیت رییس‌جمهور و همراهان بودند. مساجد، تکایا، حسینیه‌ها، بقاع متبرکه و امامزادگان مملو از جمعیتی بود که با چشمان اشکبار و دستانی به سوی آسمان برای بازگشت ابراهیم از میان کوهستان دعا می‌کردند.

وی گفت: ابراهیم بت‌شکن ما در مسیر خدمتگزاری شب و روز نمی‌شناحت و همه لحظات زندگی خود را وقف خدمتگزاری به مردم عزیز ایران کرده بود.

وی افزود: اگر جامعه ما به فاصله چند هفته اتفاقات شگفت‌انگیزی از جنس عزت و غرور را تجربه می‌کند به دلیل تدابیری است که در این مدت نزدیک به سه سال با هدایت‌های رهبر انقلاب و میدان‌داری رییس جمهور مکتبی اتخاذ شده است.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در عملیات وعده صادق وقتی همه کشور‌های مجهز غربی با همه امکانات بسیج شده بودند برای اینکه جلوی آسیب به رژیم صهیونسیتی را بگیرند، فرزندان غیور مردم ایران افتخار تاریخی را خلق کردند؛ پهپاد‌ها از آسمان شهر‌های مقدس عبور می‌کرد و همراه با آن اشک‌های مشتقان که سال‌ها منتظر خواری رژیم صهیونسیتی بودند را به دنبال داشت.

وزیر فرهنگ گفت: بعد از چند هفته این اجتماعات میلیونی در تبریز، تهران، قم، بیرجند و مشهد مقدس صورت گرفت؛ میلیون‌ها ایرانی با صرف وقت با عشق و علاقه خودشان را به صفوف فشرده تجلیل، تکریم و تعظیم از خدمتگزار خودشان رساندند و لحظات و دقایقی تاریخی را رقم زدند.

وی افزود: ابراهیم رئیسی هم در زمان حیات خود تمام وجود خود را وقف تعالی و عزت ایران و اسلام کرده بود و وجود نازنین زخم خورده ایشان انقلاب بزرگی از اجتماعات مردمی که حاصل آن انسجام و وحدت ملی بود را رقم زد که مصداق جمله «عاش سعیدا و مات سعیدا» بود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اظهار کرد: رئیس‌جمهور وقتی مدیریت جامعه را ۳ سال قبل در اختیار گرفت، کشوری تعطیل و نیمه تعطیل را داشتیم، روز‌های تنفیذ حکم ریاست جمهوری بیماری کرونا جان بیش از ۷۰۰ نفر از هموطنانمان را می‌گرفت.

وی گفت: فعالیت‌های اقتصادی، فرهنگی، هنری و اجتماعی یا تعطیل و یا نیمه تعطیل بودند، ملت دچار تحقیر از طرف مدعیان خوش نشین کم‌عقل وابسته به غرب بودند، ادعا داشتند عرضه ساخت واکسن که نداریم هیچ، عرضه وارد کردن آن را هم نداریم، اما با تلاش‌های رئیسی کشور به حالت عادی بازگشت، شما عزیزان در وزارت نفت گواهانی زنده بر اقدامات صورت گرفته هستید. اوجی نمونه مجسمی از یکی از ارکان دولت انقلابی در ارتقای وضعیت جامعه است.

وی افزود: برخی روز‌ها صادرات نفت به کمتر از یکصد هزار بشکه رسیده بود. ده‌ها مشکل وجود داشت که بهتر از من به آن‌ها واقف هستید، اما امروز با رشد بیش از ۲۰ درصدی در این حوزه مواجه هستیم.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: در سایر بخش‌ها هم همینطور؛ حوزه فرهنگ و هنر تعطیل بود و تصور می‌کردند فرهنگ و هنر با جریان انقلابی به پیش نخواهد رفت، اما در سال گذشته پر رونق‌ترین دوره فرهنگ و هنر در همه سال‌های پیش از آن را داشتیم.

وزیر فرهنگ گفت: در حوزه صنعت برق و آب و سایر بخش‌ها و زمین‌های سوخته‌ای که تحویل گرفته بودیم، با همت آیت‌الله رییسی در نقطه با ثباتی قرار گرفته است، ضمن اینکه جمهوری اسلامی ایران سیلی محکمی به رژیم صهیونیستی می‌زند و در داخل کشور نفر اول اجرایی و خدمتگزاران دیگری را از دست می‌دهد، ولی با قدرت ایستاده است و مسیر را به سمت آینده ادامه می‌دهد.

وی افزود: خداوند متعال بر علو درجات امام راحل بیفزاید که این نهضت بزرگ را برای ما پِی ریزی کردند و با ایمان و اعتقاد به خداوند و امداد‌های الهی مسیر ما را به پیش برده است و پر شورتر از گذشته مسیر را ادامه خواهیم داد.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی تصریح کرد: باید از همکاران شهیدم امیر عبدالهیان یاد کنیم که دوگانه دیپلماسی و میدان را حل کرد در ایام حزن فلسطینیان از پا ننشست و با اخلاص و تواضع مسیر بندگی خدا را طی کرد و در بهترین زمان در کنار یکی از بهترین اولیای الهی به دیدار معبود شتافت. یاد و خاطر شهیدان آل هاشم، دکتر رحمتی، سردار سیدمهدی موسوی نیز که فداکارانه جان خود را تقدیم کرد و سایر همراهان را هم گرامی می‌داریم.

بنابر اعلام مرکز روابط عمومی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی وزیر فرهنگ در پایان گفت: انشاالله عاقبتمان ختم به شهادت شود و پرچم نهضت در اختیار امام زمان (عج) قرار گیرد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی