تیتر امروز

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF
مجله خبری تحلیلی دیدار نیوز با اجرای محمدرضا حیاتی

انگیزه‌های سوءقصد به ترامپ چیست؟/ افشاگری طیب‌نیا درباره نقش جلیلی در به تصویب نرسیدن FATF

این یازدهمین برنامه مجله خبری تحلیلی دیدارنیوز است که با اجرای محمدرضا حیاتی و با حضور کارشناسان و صاحب نظران تقدیم مخاطبان گرامی می‌شود.
آسیب شناسی مناسک حسینی
دیدگاه محمد منصورنژاد، پژوهشگر دینی درباره مناسک حسینی

آسیب شناسی مناسک حسینی

محمد منصورنژاد، محقق و دین پژوه در یادداشتی تحلیلی، مناسک و عزاداری محرم را مورد آسیب‌شناسی قرار داده است.
به شهردار سابق برلین حمله شد

تهدید و خشونت علیه سیاست‌مداران در آلمان

در جدیدترین حمله و خشونت علیه سیاست‌مداران آلمان، فرانزیسکا گی‌فی، شهردار سابق برلین و سناتور فعلی پایتخت مورد حمله فیزیکی قرار گرفت و به بیمارستان منتقل شد.

کد خبر: ۱۶۵۱۵۰
۰۹:۳۲ - ۲۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

تهدید و خشونت علیه سیاست‌مداران در آلمان

دیدارنیوز: فرانزیسکا گی‌فی، شهردار سابق برلین و سناتور فعلی پایتخت، بر اثر حمله فیزیکی به بیمارستان منتقل و سرپا مداوا شد.

به نقل از بی بی سی، این جدیدترین حمله فیزیکی علیه سیاست‌مداران آلمان طی چند روز گذشته است که موجب نگرانی مقام‌های این کشور هم شده است.

اولاف شولتز، صدراعظم آلمان، حمله به خانم گی‌فی که روز چهارشنبه در یک کتابخانه روی داد را «خشونت بزدلانه» خوانده و گفته چنین رفتار‌هایی در بحث و رقابت سیاسی جایی ندارد.

بنابر گزارش پلیس، حمله فیزیکی به گی‌فی که سیاست‌مداری متعلق به حزب چپ میانه آلمان - اس‌پی‌دی - است از سوی مردی صورت گرفت که با یک کیف «پر از اشیاء سخت» به سر و صورت شهردار سابق برلین ضربه زد.

در چند روز گذشته چند حمله و تهدید به خشونت دیگر هم علیه سیاست‌مداران و کارکنان کمپین‌های آن‌ها روی داده است به ویژه در شهر‌های شرقی آلمان.

جمعه گذشته یک نامزد حزب اس‌پی‌دی که ماه آینده در انتخابات اتحادیه اروپا حضور دارد و در نظرسنجی‌ها هم پیش رو است، در حالی که مشغول نصب پوستر در شهر درسدن بود به شدت مجروح شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی