تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ یک تیم به محل احتمالی حادثه نزدیک شد
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ یک تیم به محل احتمالی حادثه نزدیک شد

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
«بی‌بی» جنگ‌طلب همچنان به دنبال کشتار است

ادعای نتانیاهو؛ نمی‌توانیم شرط حماس را بپذیریم

بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر جنگ‌طلب و تحت فشار اسرائیل که همچنان روی حمله زمینی به رفح پافشاری می‌کند، ادعا کرد که اسرائیل نمی‌تواند با پایان دادن به جنگ غزه، شرط حماس برای آتش‌بس را بپذیرد.

کد خبر: ۱۶۴۹۴۶
۱۹:۲۳ - ۱۶ ارديبهشت ۱۴۰۳

ادعای نتانیاهو؛ نمی‌توانیم شرط حماس را بپذیریم

دیدارنیوز: بنیامین نتانیاهو، نخست‌وزیر اسرائیل روز یکشنبه ضمن رد خواسته حماس مبنی بر پایان جنگ غزه در ازای آزادی گروگان‌ها گفت که چنین توافقی به معنای در قدرت ماندن این گروه در نوار غزه است.

نخست‌وزیر اسرائیل مدعی شد که تل‌آویو مایل به ایجاد وقفه در جنگ در ازای آزادی گروگان‌ها است، اما ادامه حضور حماس در باریکه غزه تهدیدی علیه اسرائیل محسوب می‌شود.

تخمین زده می‌شود که گروه حماس همچنان بیش از ۱۳۰ نفر از افرادی را که در جریان حمله روز هفت اکتبر ربود، به عنوان گروگان در اختیار داشته باشد.

سخنان روز یکشنبه نخست‌وزیر اسرائیل در حالی بیان شد که رهبران حماس برای دومین روز متوالی در قاهره با میانجیگران مصری و قطری در مورد توافق آتش‌بس مذاکره کردند. بنا به گزارش‌ها پیشرفتی در روند این گفتگو‌ها صورت نگرفته است، زیرا حماس همچنان بر لزوم پایان جنگ غزه در چارچوب هرگونه توافق آتش‌بس اصرار دارد.

در مقابل بنیامین نتانیاهو گروه حماس را متهم کرد که بر «مواضع افراطی» خود پافشاری می‌کند. نخست‌وزیر اسرائیل ادعا کرد که حماس اگر قدرت را در نوار غزه حفظ کند باز هم از آن برای «کشتار، تجاوز جنسی و آدم‌ربایی» استفاده خواهد کرد.

او تاکید کرد که آزادی گروگان‌ها برای اسرائیل اولویت دارد، اما برخی از درخواست‌های حماس «غیرقابل قبول» است. بنیامین نتانیاهو افزود که اسرائیل به نبرد کنونی ادامه خواهد داد تا به همه اهداف خود دست پیدا کند.

تلاش‌ها برای برقراری آتش‌بس در نوار غزه در حالی بی‌نتیجه بوده است که طبق آمار حماس تاکنون بیش از ۳۴ هزار نفر در این باریکه کشته شده‌اند. مقام‌های اسرائیل نیز تعداد قربانیان حمله هفت اکتبر حماس را ۱۲۰۰ نفر ذکر می‌کنند.

به گفته مسئولان اسرائیلی گروه حماس ۲۵۲ نفر را نیز در جریان حمله هفت اکتبر به گروگان گرفت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی