تیتر امروز

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو
سقوط دردناک بالگرد ابراهیم رئیسی در آذربایجان شرقی

سانحه هوایی ورزقان؛ عزای عمومی در ترکیه، آمریکا تسلیت گفت/ عزاداری در مشهد +ویدیو

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با «کنعانی‌مقدم» واقعه شهادت رییس‌جمهوری و هیات همراه را بررسی می‌کند:

ابراهیم رئیسی تلاش می‌کرد دولتی فراجناحی باشد/امیرعبداللهیان «شهید قدس» است

یکی از سیاستمداران در گفت‌وگو با دیدار معتقد است که رییسی با جمع کردن منتقدان و موافقان زیر یک سقف تلاش می‌کرد فراجناحی باشد.
اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)
از چشم جهان (۱۵۰)

اندیشکده آمریکایی: برای شکست روسیه در جنگ اوکراین، باید نخست پنج مساله راهبردی را حل و فصل کرد(قسمت اول)

تازه‌ترین بسته حمایتی در حوزه امنیت ملی آمریکا در قبال اوکراین، که در آوریل امسال تصویب شد، به دولت جو بایدن رئیس جمهور آمریکا اجازه می‌دهد، برای ادامه حمایت از اوکراین علیه تجاوز روسیه، به تولید...
آخرین کنش اعتراضی مردم عدم مشارکت حدود ۶۰ درصدی در انتخابات مجلس بود

حق‌شناس: اصلاح‌طلبان بین قدرت و مردم، مردم را انتخاب کردند

محمدجواد حق شناس، چهره سیاسی اصلاح طلب با بیان اینکه حمایت‌های مردمی است که می‌تواند به عنوان مهمترین پشتوانه نظام واقع شود، نه موشک و پهپاد، می‌گوید: اصلاح طلبان در حال حاضر می‌دانند که در قدرت جایگاهی ندارند و در سال‌های اخیر از حضور در قدرت مردود شده‌اند. اصلاحات در انتخابات اخیر مردم را انتخاب کرد و تصمیم گرفت جایگاه اجتماعی خود را حفظ کند.

کد خبر: ۱۶۴۶۴۷
۱۸:۰۱ - ۱۰ ارديبهشت ۱۴۰۳

حق‌شناس: اصلاح‌طلبان بین قدرت و مردم، مردم را انتخاب کردند

دیدارنیوز: یک چهره سیاسی اصلاح طلب گفت: در انتخابات آتی اگر وضعیت براساس همان روال گذشته باشد چیزی عوض نمی‌شود و مردم بیشتر از قبل از صندوق رای قهر می‌کنند، اما اگر حاکمیت و عقلای تصمیم گیر نظام سیاسی به این نتیجه برسند که در فضای امروز کشور و بخصوص زمانی که کشور درگیر با بیگانگان است نقش مردم، حضورشان و مشارکت‌شان به عنوان یکی از مهمترین نماد‌های استحکام نظام تعریف می‌شود توجه بیشتری به مسائل خواهند داشت.

محمدجواد حق شناس، چهره سیاسی اصلاح طلب، در گفتگو با منیبان، در رابطه با رویکرد اصلاح طلبان برای شرکت در انتخابات سال ۱۴۰۴ اظهار کرد: امروز فضای سیاسی در کشور دو قطبی است. یک قطب اکثریت جامعه و مردمی هستند که نسبت به وضع موجود ناراضی هستند و طیف دیگر، اقلیتی هستند که وضع را گل و بلبل تلقی می‌کنند. آخرین کنش اعتراضی که توسط مردم ثبت شد عدم مشارکت حدود ۶۰ درصدی در انتخابات مجلس بود که براساس آمار اعلامی وزرات کشور و شورای نگهبان، این روند یکی از بی‌سابقه‌ترین عدم مشارکت‌ها و عدم حضور مردم در همه انتخابات و ۴۰ و چند ساله بعد از انقلاب است.

او افزود: این اتفاق تکراری بود و در انتخابات ریاست جمهوری پیشین هم، رقابت میان رای سپید مردم و رای باطله بود. در مجموع وقتی فضای کشور به این شکل دو قطبی شده نتیجه آن هم این است که نهاد‌های مدنی، احزاب و جریان‌های شناسنامه‌دار سیاسی چه رنگ و روی اصلاح‌طلبی داشته باشند و چه نداشته باشند، محلی از اعراب ندارند.

حق شناس تاکید کرد: در این فضای دو قطبی فعلی هر نهاد مدنی و حزبی که بخواهد خارج از این دو قطب حرکتی کند یا جبهه میانه بگیرد یا توسط مردم حذف می‌شود یا توسط حاکمیت یا حتی توسط هر دو و در نهایت نهاد‌های مدنی و احزاب کارکرد خودشان را از دست می‌دهند و تبدیل می‌شوند به وضعیتی که امروز شاهد آن هستیم.

این چهره سیاسی اصلاح طلب خاطرنشان کرد: اصلاح طلبان در حال حاضر می‌دانند که در قدرت جایگاهی ندارند و در سال‌های اخیر از حضور در قدرت مردود شده اند. اصلاحات در انتخابات اخیر مردم را انتخاب کرد و تصمیم گرفت جایگاه اجتماعی خود را حفظ کند.

او افزود: در انتخابات آتی اگر وضعیت براساس همان روال گذشته باشد چیزی عوض نمی‌شود و مردم بیشتر از قبل از صندوق رای قهر می‌کنند، اما اگر حاکمیت و عقلای تصمیم گیر نظام سیاسی به این نتیجه برسند که در فضای امروز کشور و بخصوص زمانی که کشور درگیر با بیگانگان است نقش مردم، حضورشان و مشارکت‌شان به عنوان یکی از مهمترین نماد‌های استحکام نظام تعریف می‌شود توجه بیشتری به مسائل خواهند داشت.

عضو حزب اعتمادملی خاطرنشان کرد: رویارویی و جنگ با هر کشوری فقط با قدرت موشک، سلاح و پهپاد تعیین کننده نیست بلکه حمایت‌های مردمی است که می‌تواند به عنوان مهمترین پشتوانه نظام واقع شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی