تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...

آمریکا عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را ناکام گذاشت

آمریکا مانع از تصویب پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت برای پذیرش عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد شد.

کد خبر: ۱۶۴۰۸۴
۰۸:۵۵ - ۳۱ فروردين ۱۴۰۳

آمریکا عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد را ناکام گذاشت

دیدارنیوز: ایالات متحده آمریکا مانع از تصویب پیش‌نویس قطعنامه شورای امنیت برای پذیرش عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل متحد شد.

به نقل از العربیه، پیش‌نویس قطعنامه عضویت فلسطین در سازمان ملل متحد پنج‌شنبه سی‌ام فروردین به وقت محلی نیویورک طی جلسه شورای امنیت سازمان ملل به رای‌گیری گذاشته شد.

این پیش‌نویس که توسط نماینده الجزایر ارائه شده بود به‌رغم کسب ۱۲ رای موافق و ۲ رای ممتنع با مخالفت ایالات متحده آمریکا و استفاده آن از حق وتو مواجه شده و تصویب نشد.

پیش‌نویس این قطعنامه محکوم به شکست همزمان با آن برای رای‌گیری در نشست شورای امنیت ارائه شد که آنتونیو گوترش، دبیرکل سازمان ملل متحد درباره لغزیدن خاورمیانه بر لبه پرتگاه «جنگ منطقه‌ای همه‌جانبه» هشدار داد.

الجزایر به عنوان نماینده عضو گروه عربی، این پیش‌نویس قطعنامه توصیه به مجمع عمومی درباره «پذیرش عضویت کامل کشور فلسطین در سازمان ملل» را در شورای امنیت ارائه کرد.

بنا بر اعلام تشکیلات خودگردان فلسطین ۱۳۷ کشور از ۱۹۳ کشور عضو سازمان ملل متحد تاکنون عضویت کامل فلسطین در سازمان ملل را به رسمیت شناخته‌اند.

محمود عباس، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین در سپتامبر سال ۲۰۱۱ برای عضویت کامل در سازمان ملل متحد درخواست داده بود.

به‌رغم عدم نتیجه‌بخش بودن این درخواست رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین تاکنون، فلسطینی‌ها، اما در سال ۲۰۱۲ توانستند وضعیت «کشور ناظر غیرعضو» را در سازمان ملل کسب کنند.

گوترش طی جلسه شورای امنیت هشدار داد که «خاورمیانه بر لبه پرتگاه جنگ قرار گرفته و روز‌های گذشته شاهد تشدید تنش‌های خطرناک کلامی و عملی بوده است».

دبیرکل سازمان ملل گفت که «هر گونه خطای محاسباتی، یا ارتباط نادرست، یا اشتباه ممکن است به وضعیتی غیرقابل تصور و به جنگ منطقه‌ای گسترده‌ای که برای همه طرف‌های ذیربط ویرانگر خواهد بود، منجر شود» و در این راستا از همه طرف‌ها خواست در بالاترین سطح خویشتن‌داری خود را حفظ کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی