تیتر امروز

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!
افاضات اضافه

هم تشکر می‌کنیم و هم حمایت!

عوام‌الملک در هفته‌ای که گذشت به «حماسه» بزرگ اخیر در کشور اشاره کرده و گفته بابت این اتفاقات ما فقط باید متشکر باشیم و حمایت کنیم.
قیمت جهانی نفت

آخرین قیمت نفت برنت؛ نگرانی بازار از ضعف تقاضا در چین

قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال امروز با ۸۸ سنت معادل ۱.۰۶ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۸ سنت رسید. نفت برنت ۱.۸ و نفت آمریکا ۲.۵ درصد طی یک هفته گذشته کاهش قیمت داشتند.

کد خبر: ۱۶۲۳۸۶
۰۸:۴۹ - ۱۹ اسفند ۱۴۰۲

آخرین قیمت نفت برنت

دیدارنیوز: قیمت هر بشکه نفت برنت دریای شمال امروز با ۸۸ سنت معادل ۱.۰۶ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۸ سنت رسید.

به نقل از رویترز، نگرانی بازار در مورد ضعف تقاضا در چین علی رغم تمدید کاهش تولید ائتلاف اوپک پلاس قیمت نفت را حدود یک درصد پایین آورده است.

قیمت هر بشکه نفت برنت دریایی شمال امروز با ۸۸ سنت معادل ۱.۰۶ درصد کاهش به ۸۲ دلار و ۸ سنت رسید. نفت وست تگزاس اینترمدیت آمریکا هم با ۹۲ سنت معادل ۱.۱۷ درصد کاهش ۷۸ دلار و یک سنت معامله می‌شود.

نفت برنت ۱.۸ و نفت آمریکا ۲.۵ درصد طی یک هفته گذشته کاهش قیمت داشتند.

در حالی که کاهش تولید اوپک و کند شدن رشد صادرات روسیه به خاطر تحریم‌ها عرضه را محدود کرده، اما ضعف تقاضا در چین همچنان بر قیمت نفت تاثیر می‌گذارد.

چین در اوایل هفته گذشته هدف خود از رشد اقتصاد در سال جاری میلادی را حدود ۵ درصد اعلام کرد. اما بسیاری از تحلیلگران عقیده دارند این رقم بدون معرفی محرک‌های مالی بیشتر بسیار خوشبینانه است.

واردات نفت خام چین در دو ماه ابتدایی سال جاری میلادی نسبت به همین زمان در سال گذشته افزایش داشته، اما در عین حال کمتر از دو ماه قبل از آن بوده است که نشان دهنده کاهش خرید نفت توسط بزرگترین خریدار نفت دنیاست.

در زمینه عرضه، اعضای ائتلاف اوپک پلاس به رهبری عربستان و روسیه در روز یکشنبه توافق کردند طرح کاهش تولید داوطلبانه ۲.۲ میلیون بشکه‌ای خود را در سه ماهه دوم سال جاری میلادی هم ادامه دهند. این تصمیم از قیمت نفت در بحبوحه نگرانی در مورد رشد اقتصاد دنیا و افزایش تولید تولیدکنندگان خارج از این گروه حمایت کرده است.

اطلاعات ریستاد انرژی نشان می‌دهد تولید نفت اوپک پلاس ۲۱۲ بشکه در روز در فوریه نسبت به ماه قبل از آن افزایش یافته است.

در این بین شرکت‌های انرژی آمریکا تعداد چاه‌های نفت خود را که اولین نشانه تولید این کشور در آینده است، دو حلقه در این هفته افزایش داده و به ۵۰۴ رساندند که پایین‌ترین رقم از ۲۳ فوریه را نشان می‌دهد.

بازار‌های نفت منتظر نشانه‌ای از کاهش احتمالی نرخ بهره فدرال رزرو آمریکا و بانک مرکزی اروپا هستند. پایین آمدن نرخ بهره تقاضا برای نفت را با بهبود رشد اقتصاد افزایش می‌دهد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی