تیتر امروز

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ اعزام ۸ آمبولانس
این گزارش بروزرسانی می‌شود

فوری؛ سانحه برای بالگرد حامل رئیس‌جمهور/ حادثه در منطقه جنگلی دیزمار بود/ اعزام ۸ آمبولانس

برخی خبرها حاکی از آن است که بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور در آذربایجان شرقی دچار سانحه شده است. با این حال برخی همراهان رئیس جمهور در این بالگرد توانسته‌اند تماسی با مرکز برقرار کنند...
«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت
«دیدارنیوز» در گفت‌وگو با آسیب‌شناس اجتماعی بررسی می‌کند:

«جوانی جمعیت ایران» از رویا تا واقعیت

عضو هیات علمی دانشگاه علامه‌طباطبایی معتقد است تا زمانی که چالش‌های درمانی، آموزشی و رفاهی را حل نکنند نمی‌توان انتظار افزایش جمعیت داشت.
سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...
دیدار آنچه در مشهد اتفاق افتاد را بررسی می‌کند

سیل غارتگر اومد، از تو رودخانه گذشت ...

چهارشنبه ۲۶ اردیبهشت، مشهد، ساعت حدود دو بعدازظهر؛ باران شروع می‌شود، سیل می‌آید، ۹ نفر جان خود را از دست می‌دهند، اما مدیران شهری می‌گویند: آبگرفتگی بود نه سیل!.
وزیر نیرو می‌گوید عملیات برق‌رسانی و آبرسانی به روستا‌های سیل‌زده انجام شده است

آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب سیستان و بلوچستان

علی اکبر محرابیان، وزیر نیرو با اشاره به آخرین وضعیت مناطق سیل‌زده جنوب استان سیستان و بلوچستان گفت: عملیات برق‌رسانی و آبرسانی به روستا‌های سیل‌زده سیستان‌وبلوچستان انجام شده است.

کد خبر: ۱۶۲۲۴۵
۱۰:۰۵ - ۱۵ اسفند ۱۴۰۲

وزیر نیرو:

دیدارنیوز: وزیر نیرو با اشاره به اینکه عملیات برق رسانی و آبرسانی به روستا‌های مناطق سیل زده سیستان و بلوچستان انجام شده است، گفت: با توجه به مدیریت مطلوب بحران، اقدام‌های خوبی برای بازسازی زیرساخت‌ها اجرایی شده است که امیدواریم این اقدامات موثر واقع شود.

علی اکبر محرابیان شامگاه دوشنبه ۱۴ اسفند در سفر به استان سیستان و بلوچستان درباره آخرین وضعیت مناطق سیل زده جنوب استان سیستان و بلوچستان افزود: سد‌های بزرگ جنوب استان نقش موثری در مهار سیلاب و کاهش خسارت‌ها در جریان بارش‌های سنگین روز‌های گذشته داشتند.

وی خاطرنشان کرد: در مناطق سیل‌زده جنوب استان در یک بازه زمانی بسیار کوتاه بارش‌های سنگینی رخ داد و در برخی نقاط میزان بارش به بیش از ۲۸۰ میلی‌متر رسید که این بارش‌ها سبب شد تا حجم وسیعی از آب در رودخانه‌ها و نهر‌ها رها شود.

او ادامه داد: وجود سد‌های بزرگ با ذخیره مناسب در منطقه مانند سد کهیر، سد زیردان، سد خیرآباد و سد پیشین سبب شد تا ضمن مهار بخش قابل توجهی از سیلاب‌ها بحران پیش آمده بدون خسارت جانی و با حداقل خسارت‌های مالی سپری شود.

محرابیان بیان کرد: در بخش برق، عملیات برق رسانی به تمام روستا‌های فاقد برق اجرایی شده و در حوضه آبرسانی نیز شبکه آب بخش قابل توجهی از روستا‌ها پایدار شده است.

وی ادامه داد: در حوزه راه‌ها، پل‌ها و ابنیه فنی در برخی نقاط همچنان مشکلاتی وجود دارد که امیدواریم با مدیریت خوب همکارانمان در وزارت راه و شهرسازی شاهد مرتفع شدن این مشکلات در روز‌های آینده باشیم.

وزیر نیرو با اشاره به اینکه مدیریت منابع آب سطحی و وجود سد‌های بزرگ در منطقه سبب شد تا حجم خسارت‌ها کاهش یابد، اضافه کرد: با توجه به اینکه بخشی از بارش‌ها در پایین سد‌ها رخ می‌دهد و برای روز‌های آینده نیز پیش‌بینی وقوع بارش‌های جدید صورت گرفته است، این ضرورت وجود دارد که شهروندان عزیز با رعایت نکات ایمنی کمک کنند تا با کمترین خسارت‌ها بارش‌های پیش رو را نیز پشت سر بگذاریم.

به نقل استانداری سیستان و بلوچستان، محرابیان درباره برنامه وزارت نیرو برای مهار آب‌های شیرین سطحی در منطقه نیز گفت: در ورودی دریا و روی رودخانه و نهر‌های جنوب سیستان و بلوچستان سد‌های متعددی احداث شده است و به عنوان نمونه سد کهیر که حجم ذخیره آب آن سه برابر سد کرج است، چندی پیش توسط رییس جمهور افتتاح شد و در بارش‌های اخیر دیدیم که حجم وسیعی از آب پشت این سد ذخیره شد و هم اکنون سد کهیر به نقطه سر ریز رسیده است و از ورود آب شیرین به دریا جلوگیری شد.

وی افزود: همچنین وزارت نیرو برای مهار هرچه بیشتر بارش‌های سیلابی سه سد دیگر را نیز در دست مطالعه دارد که همه این اقدامات به مهار هر چه بیشتر رواناب‌ها و بهره‌برداری بهینه از این منابع آب شیرین در بخش‌های شرب، کشاورزی و دیگر بخش‌ها منجر خواهد شد و این طرح‌ها یکی پس از دیگری به بهره‌برداری خواهد رسید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی