تیتر امروز

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها
دیدارنیوز در برنامه "کنکاش" با حضور کارشناسان بررسی می‌کند:

نسبت مردم با انتخابات و فضای حاکم بر رقابت‌ها

"کنکاش" اسم برنامه جدیدی از "دیدارنیوز" با اجرای "حامد شجاعی" است، این برنامه قرار است به صورت نشست‌های تخصصی برگزار و منتشر شود، نخستین قسمت این برنامه امروز سه شنبه (بیست و نهم خرداد) منتشر...
تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست
گفت‌وگوی دیدار در برنامه جامعه پلاس با یک جامعه شناس:

تقی آزاد ارمکی: رئیس جمهور باید تنش زدایی کند/ جامعه به اجبار مسیر خودش را پیش می‌برد/ وظیفه دولت‌ها ساخت مسکن نیست

جامعه پلاس در یکی دیگر از برنامه‌های خود میزبان تقی آزاد ارمکی، جامعه شناس و استاد دانشگاه بود، او در این گفت‌وگو که پیش از اعلام نتایج احراز صلاحیت‌ها انجام شد، شرایط کنونی جامعه را در مواجه...
تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند
از چشم جهان (۱۵۵)

تبعات جنگ غزه: مردم ایران به سلاح هسته‌ای گرایش پیدا کرده‌اند

حمید بهرامی، تحلیل‌گر مستقل در حوزه روابط بین‌الملل در مطلبی در رسانه میدل ایست مانیتور، به تبعات جنگ غزه و گرایش مردم ایران به سلاح هسته‌ای اشاره کرده که با ترجمه حمید رضا بابایی در دیدارنیوز...
احساس کردم اتفاق بدی در حوزه حقوق مردم در حال رخ دادن است

واکنش دستیار رئیسی به ماجرای «کوروش کمپانی»؛ قوه قضائیه به نامه هشدارم پاسخ نداد

«سکینه سادات پاد» دستیار رئیس جمهور و مسئول پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری گفت: قوه قضائیه به نامه هشدارم درباره کوروش کمپانی پاسخی نداد.

کد خبر: ۱۶۱۵۵۱
۰۹:۰۴ - ۳۰ بهمن ۱۴۰۲

واکنش دستیار رئیسی به ماجرای «کوروش کمپانی»؛ قوه قضائیه به نامه هشدارم پاسخ نداد

دیدارنیوز: دستیار رئیس جمهور و مسئول پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری گفت: در ۱۶ دی ماه نامه مستند و مستدلی خدمت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال کردم و از آن‌ها خواهش کردم به موضوع کوروش کمپانی و یکی دیگر از توزیع کنندگان گوشی ورود کنند، پاسخی به بنده ندادند لابد خودشان پاسخ دارند باید ببینیم چه پاسخی می‌دهند.

«سکینه سادات پاد» دستیار رئیس جمهور و مسئول پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی ریاست جمهوری، در مورد توئیت اخیرش که مدعی شده بود در مورد کوروش کمپانی و یکی دیگر از توزیع کنندگان گوشی ماه پیش به قوه قضائیه هشدار داده بود در پاسخ به این سوال که نام کمپانی دیگر چیست، گفت: نمی‌توانم اسم کمپانی دیگر را بیاورم. من وظیفه ندارم برند را الان اعلام کنم، یعنی صلاحیت این موضوع را ندارم، چون هنوز بررسی نشده است.

مطلب مرتبط:

اینجا رویا می‌فروختند/ وکیل پایه یک دادگستری: بحران فرهنگی، اقتصادی و اجتماعی ریشه ماجرای "کوروش کمپانی" است

وی افزود: من وکیل دادگستری بوده ام بر اساس رصدی که کردم و دریافت و فهم خودم از حقوق و آنچه دارد اتفاق می‌افتد بر اساس قوانین احساس کردم اتفاق بدی در حوزه حقوق مردم در حال رخ دادن است و احتمالا شاهد نقض وسیع حقوق طیف زیادی از هم‌وطنان مان باشیم؛ لذا من در ۱۶ دی ماه نامه مستند و مستدلی خدمت معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم قوه قضائیه ارسال کردم و از آن‌ها خواهش کردم ورود کنند، پاسخی به بنده ندادند لابد خودشان پاسخ دارند باید ببینیم چه پاسخی می‌دهند.

مسئول «پیگیری حقوق و آزادی‌های اجتماعی» نهاد ریاست جمهوری یادآور شد: از باب مدعی العمومی، قوه قضائیه در هر جایی که حس کند حق مردم دارد تضییع می‌شود حتما باید همه تلاش خود را بکند. متاسفانه شنیدم آن فرد (مسئول کوروش کمپانی) فرار کرد. قاعدتا آدم زرنگی بوده و و روش کلاهبرداری او ماهرانه و با زرنگی بوده است. ولی کلاهبرداری او قابل لمس بود و چیزی نبود که نیاز به کشف خاصی داشته باشد شاید هر حقوقدانی و حتی خود مردم در شرایط کنونی متوجه این موضوع می‌شوند، اما وضعیت مردم طوری است که به هر حال می‌خواهند یک مقداری شرایط زندگی خود را به لحاظ معیشتی ارتقا دهند برای همین به عرصه‌های خطرناک ورود پیدا می‌کنند.

پرونده چای دبش

پاد در پاسخ به این سوال که آیا در مورد چای دبش هم این رویه را انجام دادید که به مدیران دولت هشدار بدهید و آیا مشخصا در این خصوص دولت مدیری را برکنار یا به قوه قضائیه معرفی کرده است، گفت: من دولت نیستم، من در قسمتی هستم که مربوط به خود رئیس جمهور است. من دستیار رئیس جمهور هستم لذا این سوال را شما از خود دولت و از متولی امر، سخنگوی دولت یا بقیه متولیان بپرسید.

وی ادامه داد: قاعدتا آنچه از سوی سخنگوی اعلام شد گفتند ما با افرادی برخورد کردیم و خود دولت مدعی است که خودش گزارش اولیه را داده است.

پاد تاکید کرد: فقط این را می‌دانم که مردم ایران هم در این موضوع حتما این اعتماد را به شخص رئیس‌جمهور دارند، چون زمانیکه در قوه قضائیه هم بود ایشان بی رحمانه با فساد مبارزه می‌کرد و حقیقتا الان هم این مساله جزو خطوط قرمزش است و در مبارزه با فساد الحمدلله هیچگونه مصلحتی ندارد؛ چون خودش کاملا یک فرد پاکدستی است که امتحان پس داده و این را با قاطعیت می‌توانم در مورد رئیس جمهور بگویم مردم ایران هم در خصوص مبارزه طولانی ایشان با فساد احتمالا با من هم عقیده باشند.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی