تیتر امروز

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن
افاضات اضافه

‌می‌خوای بکن می‌خوای نکن

عوام الملک در هفته‌ای که گذشت به رابطه خاص بین عوام و خواص و علاقمندان به خواصیت پرداخته و شعر جالبی سروده است.
مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی
آخرین مناظره انتخاباتی در برنامه زاویه دیدارنیوز، + گزارش عکس

مشارکت در انتخابات؛ آری، نه!، با حضور مریم اشرفی گودرزی و حسین نقاشی

مناظره آخر؛ در برنامه زاویه دیدارنیوز دو فعال سیاسی از دو جریان شناخته شده کشور درباره جمهوریت، اسلامیت، استقلال، آزادی و انتخابات و همچنین دلایل خود در مورد مشارکت یا عدم مشارکت بحث و گفت‌وگو...
نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود
دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی در برنامه رکن سه دیدارنیوز+ گزارش عکس

نماینده پیشین مجلس: درباره وعده ۴ میلیون مسکن سکوت کردند/ انتخابات نوعی تجدید بیعت است/ قدرت نه گفتن را پیدا کنیم/ یکی از نزدیکان فقیه شورای نگهبان در کار فروش صلاحیت بود

در دومین قسمت از گفت‌وگو با محمود صادقی، نماینده پیشین مجلس درباره شورای نگهبان، نظارت استصوابی، فهرست روزنه‌گشایی اصلاح‌طلبان و میانه‌روها، انتخابات مجلس دوازدهم و آینده ایران صحبت کردیم.
تنش و درگیری در خاورمیانه

اسرائیل در آستانه جنگ با حزب‌الله

جاناتان کنریکوس، سخنگوی انگلیسی زبان ارتش اسرائیل مدعی شد که تل‌آویو در حال نزدیک‌ترشدن به جنگی همه‌جانبه با حزب‌الله در پس‌زمینه جنگ در غزه است.

کد خبر: ۱۶۰۰۵۹
۱۸:۱۴ - ۲۸ آذر ۱۴۰۲

اسرائیل

دیدارنیوز: جاناتان کنریکوس، سخنگوی انگلیسی زبان ارتش اسرائیل با هشدار نسبت به تشدید روزافزون امنیتی در مرز‌های شمالی اسرائیل، اعلام کرد که تل‌آویو در حال نزدیک‌ترشدن به جنگی همه‌جانبه با حزب‌الله در پس‌زمینه جنگ در غزه است.

وب‌سایت «نیوزویک»، به نقل از کنریکوس نوشت که حزب‌الله، از ۸ اکتبر گذشته تاکنون «بیش از ۱۰۰۰ نوع مختلف مهمات، موشک، گلوله توپ، پهپاد و دیگر تسلیحات را به سمت اسرائیل پرتاب کرده است.»

او همچنین مدعی شد: «حزب‌الله که همه می‌دانند گروه نیابتی ایران است، لبنان را به‌شکلی خطرناک به جنگی غیرضروری می‌کشاند که می‌تواند عواقب ویرانگری برای دولت و مردم لبنان داشته باشد».

به نقل از العربیه، کنریکوس ضمن ابراز تمایل اسرائیل برای دستیابی به راه حل دیپلماتیک به منظور پایان‌دادن به تهدیدات ناشی از حزب‌الله علیه سربازان و غیرنظامیان اسرائیلی در امتداد مرز شمالی، تاکید کرد: «ارتش به تامین تدارکات لازم برای رفع تهدید از مرزهایمان با ابزار در دسترس خود به عنوان یک ارتش، ادامه خواهد داد».

این سخنگو در پاسخ به «نیوزویک» در این مورد که اسرائیل تا چه حد به یک جنگ همه‌جانبه در لبنان نزدیک است، گفت که با توجه به گستردگی حملات در حال انجام و «نقض حاکمیت اسرائیل و زیان‌هایی که به اسرائیل زدند، ممکن است در یک جنگ همه‌جانبه با حزب‌الله قرار بگیریم».

کنریکوس افزود: «روز به روز به جنگ در لبنان نزدیک‌تر می‌شویم و دستورات داده‌شده به ارتش، طبیعتا برافزایش آمادگی تجهیزاتی و توان حفاظت از غیرنظامیان اسرائیلی تاکید دارد».

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی