تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...

ادعای آژانس؛ ذخایر اورانیوم ایران ۲۲ برابر بیش از حدمجاز است

آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید فصلی خود ادعا کرد که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران ۲۲ برابر بیشتر از حد مجاز شده است.

کد خبر: ۱۵۸۶۱۳
۲۱:۲۷ - ۲۴ آبان ۱۴۰۲

ادعای آژانس؛ ذخایر اورانیوم ایران ۲۲ برابر بیش از حدمجاز است

دیدارنیوز: آژانس بین‌المللی انرژی اتمی در گزارش جدید خود ادعا‌هایی در مورد ذخایر اورانیوم ایران و فعالیت صلح آمیز هسته‌ای کشور مطرح کرده است.

به نقل از رویترز، آژانس در گزارش جدید فصلی خود مدعی شد که ذخیره اورانیوم غنی شده ایران ۲۲ برابر بیشتر از حد مجاز شده است.

آژانس ادعا می‌کند که تهران همچنان محدودیت‌های علیه فعالیت‌های هسته‌ای خود ذیل برجام را نقض می‌کند.

رویترز با استناد به آنچه گزارش‌های محرمانه آژانس بین‌المللی انرژی اتمی توصیف کرده، مدعی شد که ایران به اندازه کافی اورانیوم غنی‌شده با خلوص ۶۰ درصد، نزدیک به درجه تسلیحاتی برای سه بمب اتمی بر اساس تعریف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی دارد.

این خبرگزاری در ادامه با استناد به این گزارش ادعا کرد که از زمان آخرین گزارش در ۴ سپتامبر (۱۳ شهریور) ذخایر اورانیوم غنی‌شده ایران تا ۶۰ درصد با افزایش ۶.۷ کیلوگرم به ۱۲۸.۳ کیلوگرم رسیده است.

در ادامه این گزارش آمده است: این بیش از سه برابر تقریبا ۴۲ کیلوگرمی است که طبق تعریف آژانس بین‌المللی انرژی اتمی، در صورت غنی‌سازی بیشتر، از نظر تئوری برای یک بمب هسته‌ای کافی است.

خبرگزاری فرانسه نیز بر اساس گزارش آژانس، نوشت که کل ذخایر اورانیوم غنی شده ایران تا ۲۸ اکتبر (۶ آبان)، ۴ هزار و ۴۸۶ کیلوگرم برآورد شده که ۶۹۳.۱ کیلوگرم نسبت به ماه اوت افزایش داشته است. حد مجاز در توافق هسته‌ای ۲۰۲.۸ کیلوگرم تعیین شده بود.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی