تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
در دیدار وزیر خارجه آذربایجان با رئیس جمهور کشورمان مطرح شد

تاکید ایران بر حل مشکلات منطقه از طریق تعامل

ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری با بیان اینکه ایران بر حل مسائل و مشکلات منطقه از طریق تعامل تأکید دارد، گفت: ارتقای سطح تعاملات با آذربایجان، از محور‌های سیاست خارجی ایران است.

کد خبر: ۱۵۷۵۲۹
۱۷:۵۰ - ۰۱ آبان ۱۴۰۲

رئیسی

دیدارنیوز: رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره مذاکره و گفتگو میان کشور‌های همسایه را راهکار حل و فصل مسائل منطقه‌ای می‌داند، ابراز امیدواری کرد، گفتگو‌های نشست «گروه همکاری قفقاز» منشاء تقویت همکاری‌های سازنده و تعاملات منطقه‌ای شود.

سید ابراهیم رئیسی بعد از ظهر امروز دوشنبه در دیدار «جیحون بایرام‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان که به منظور شرکت در نشست «گروه همکاری قفقاز» به تهران سفر کرده است، با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران همواره مذاکره و گفتگو میان کشور‌های همسایه را راهکار حل و فصل مسائل منطقه‌ای می‌داند، ابراز امیدواری کرد، گفتگو‌های این نشست منشاء تقویت همکاری‌های سازنده و تعاملات منطقه‌ای شود.

رئیس جمهور در این دیدار همچنین با اشاره به موضع اصولی جمهوری اسلامی ایران مبنی بر اینکه مشکلات منطقه با دخالت نیرو‌های بیگانه قابل حل نیست، بر رفع مشکلات منطقه‌ای از طریق تعامل و همکاری بیشتر کشور‌های منطقه تأکید کرد.

رئیسی با بیان اینکه قبلاً به الهام علی‌اف گفته بودم که اسرائیل نه دوست شما و نه دوست هیچ کشور مسلمانی نخواهد شد، افزود: وضعیت امروز غزه، تابلویی پیش روی تمام ملت‌های منطقه است تا ببینند غربی‌ها و در رأس آن‌ها آمریکا با حمایت تمام قد از جنایات صهیونیستها، نه تنها دوست و دلسوز کشور‌های منطقه نیستند، بلکه فقط پیشبرد منافع نژادپرستانه خود در منطقه را دنبال می‌کنند.

رئیس جمهور با تأکید بر اهمیت گسترش روابط و همکاری‌های تهران-باکو در عرصه‌های مختلف تصریح کرد: ارتقای سطح تعاملات و مناسبات با کشور دوست، برادر و همسایه آذربایجان، از محور‌های سیاست خارجی ایران است و جمهوری اسلامی ایران به عنوان یکی از کشور‌های مهم و قدرتمند منطقه، ضمن تأکید بر احترام به حاکمیت و تمامیت ارضی همه کشورها، بر حل مسائل و مشکلات از طریق مفاهمه و تعامل کشور‌ها تأکید دارد.

«جیحون بایرام‌اف» وزیر امور خارجه جمهوری آذربایجان نیز در این دیدار با بیان اینکه کشورش اهمیت ویژه‌ای برای روابط با جمهوری اسلامی ایران قائل است، خاطرنشان کرد: نگاه ایران به مسائل، به‌ویژه پیشگیری از باز شدن پای کشور‌های فرامنطقه‌ای به منطقه مورد تأیید و حمایت جمهوری آذربایجان است و از همین‌رو برگزاری نشست «گروه همکاری قفقاز» در تهران را مفید، مثبت و سازنده ارزیابی می‌کنیم.

وزیر خارجه جمهوری آذربایجان ضمن قدردانی از مواضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از تمامیت ارضی جمهوری آذربایجان، چشم‌انداز روابط دو کشور را روشن توصیف کرد و گفت: در ماه‌های اخیر دو کشور پیشرفت‌های قابل توجهی در ارتقای سطح روابط و پیشبرد همکاری‌های دوجانبه داشته‌اند.

بایرام‌اف همچنین با انتقاد از استاندارد‌های دوگانه کشور‌های غربی در مواجهه با مسائل منطقه از جمله در ارتباط با وضعیت فعلی غزه اظهار امیدواری کرد که حملات به مردم بی‌دفاع این منطقه هر چه سریع‌تر متوقف شده و آرامش در منطقه برقرار شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی