تیتر امروز

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
رئیس بنیاد ملی نخبگان:

سربازی و امریه نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح است

رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه موضوع سربازی و امریه نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح است، گفت: بر اساس این طرح نیرو‌های کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با تائید کارگروه مشترک موجود دوره سربازی خود را در همان شرکت فناور بگذرانند.

کد خبر: ۱۵۶۹۵۶
۱۵:۲۰ - ۱۸ مهر ۱۴۰۲

 

سربازی و امریه نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح است

 

دیدارنیوز: رئیس بنیاد ملی نخبگان با بیان اینکه موضوع سربازی و امریه نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان مورد حمایت رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح است، گفت: بر اساس این طرح نیرو‌های کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با تائید کارگروه مشترک موجود دوره سربازی خود را در همان شرکت فناور بگذرانند.

روح‌الله دهقانی فیروزآبادی در حاشیه ششمین جلسه شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه که با حضور سرلشگر محمد باقری رئیس ستاد کل نیرو‌های مسلح همراه بود در جمع خبرنگاران با بیان اینکه، این جلسه بسیار خوبی بود و سه مساله از طرف ما در آن مطرح شد، افزود: نخست آنکه دوره‌های آموزشی در حین خدمت سربازی برای سربازان کشور به منظور مهارت شناسی و شخصیت برگزار شود.

وی گفت: در این دوره آموزشی همچنین آمادگی جوانان سرباز برای مصاحبه شغلی، تهیه رزومه و اصطلاحا مهارت‌های آن‌ها برای جذب و استخدام و بکارگرفته شدن توسط مجموعه‌های دیگر سنجش می‌شود و این یک خدمتی است که در معاونت علمی شروع شده و سال گذشته ۱۵۰ نفر از سربازان را پوشش دادیم و انشاءالله امسال به روش‌های جدیدتر این کار را توسعه خواهیم داد.

معاون علمی، فناوری و اقتصاد دانش‌بنیان رئیس‌جمهوری، مساله دوم مطرح شده در جلسه امروز شورای عالی سیاست‌گذاری مهارت آموزی کارکنان وظیفه را بحث کمک به نیرو‌های مسلح شامل نیروی انتظامی، ارتش و همچنین سپاه پاسداران برای ایجاد یکسری مراکز نوآوری تحت عنوان مراکز نوآوری سرباز عنوان کرد.

دهقانی فیروزآبادی افزود: در این طرح جوانان سرباز علاقه‌مند به حوزه‌های نوآورانه و فناورانه می‌توانند در این مراکز بخشی از سربازی خود را بگذرانند و مهارت‌های خود را افزایش دهند و در نهایت بتوانند کار مفیدی را فرا گرفته و انجام دهند.

رئیس بنیاد ملی نخبگان گفت: مهمترین بخشی که در جلسه امروز بحث شد و مورد حمایت سرلشگر باقری نیز قرار گرفت، موضوع بحث سربازی و امریه نخبگان در شرکت‌های دانش‌بنیان است؛ زیرا بر اساس این طرح نیرو‌های کلیدی شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند با تائید کارگروه مشترک موجود دوره سربازی خود را در همان شرکت فناور بگذرانند.

وی افزود: همینطور طرح‌های پژوهشی فارغ‌التحصیلان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری شاغل در شرکت‌های دانش‌بنیان می‌توانند تحت عنوان پروژه‌های جایگزین خدمت مورد پذیرش قرار گیرند.

به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی بنیاد ملی نخبگان، معاون علمی رئیس‌جمهوری با بیان اینکه دو مدل جایگزین خدمت وجود دارد، گفت: این شامل امریه و طرح‌های پژوهشی مشمولان سربازی فعال در شرکت‌های دانش‌بنیان است که خیلی کمک خواهد کرد که مسیر کسب و کار دانش‌بنیانی آن‌ها را دچار خدشه نکند و آن‌ها بتوانند در همان شرکت‌هایی که کار می‌کنند، ادامه فعالیت دهند و شرکت‌ها هم بتوانند از وجود این نخبگان بهره‌مند شوند.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی