تیتر امروز

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور
حاشیه‌های مراسم بدرقه پیکر مرحوم ابراهیم رئیسی؛ خیابان‌های فرعی منتهی به دانشگاه تهران

زنان گریان مراسم تشییع پیکر رییس جمهور

گزارش میدانی و حاشیه نویسی متفاوت خبرنگار دیدارنیوز از مراسم تشییع پیکر حجت الاسلام سید ابراهیم رئیسی و دیگر جانباختگان سانحه بالگرد، را بخوانید.
مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ «اردوغان» فردا به مشهد می‌رود
حضور مقامات خارجی در تهران پس از سقوط دردناک بالگرد در آذربایجان شرقی

مراسم تشییع رئیس‌جمهور/ «اردوغان» فردا به مشهد می‌رود

روز یکشنبه ۳۰ اردیبهشت‌ماه، بالگرد حامل ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و حسین امیرعبداللهیان، وزیرخارجه در آذربایجان شرقی دچار سانحه شد و صبح روز دوشنبه رئیس جمعیت هلال احمر از پیدا شدن لاشه بالگرد...
در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه چند ساعت مانده تا مهلت تعیین شده برای تعطیلی دولت فدرال که در صورت عدم حصول توافق بر سرلایحه بودجه عملی خواهد شد، طرحی اضطراری برای بودجه‌بندی موقت را به تصویب رساندند.

کد خبر: ۱۵۶۵۰۸
۰۹:۰۷ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

دیدارنیوز: در صورتی که بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان تا نیمه شب شنبه به وقت آمریکا در سنا رای نیاورد، فعالیت دولت در بزرگترین اقتصاد دنیا به دلیل نبود توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه امضا شده توسط جو بایدن، از روز یکشنبه متوقف می‌شود.

بودجه موقتی که طرح آن از سوی کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد شده بود با ۳۳۵ رای موافق در مقابل ۹۱ رای مخالف تصویب شد تا امید بایدن برای جلوگیری از تعطیلی دولت همچنان پا برجا بماند.

راه حل موقت ارائه شده از سوی مک‌کارتی که با حمایت دموکرات‌ها رای آورد بودجه موقت آژانس‌های دولتی را برای مدت ۴۵ روز تامین می‌کند و در آن بخشی به منطور کمک مالی به اوکراین در نظر گرفته نشده است.

این در حالی‌ست که کاخ سفید در ابتدا خواستار آن بود که قانون مالی تصویب شده توسط مجلس نمایندگان شامل ۲۴ میلیارد دلار کمک نظامی و بشردوستانه به کی‌یف باشد.

این طرح که گامی کلیدی در به تعویق انداختن تعطیلی دولت فدرال و ایجاد فرصت دوباره برای توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه پیشنهادی از سوی دولت است باید برای اجرایی شدن به تصویب سنا نیز برسد.

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

در صورتی که بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان تا نیمه شب شنبه به وقت آمریکا در سنا رای نیاورد، فعالیت دولت در بزرگترین اقتصاد دنیا به دلیل نبود توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه امضا شده توسط جو بایدن، از روز یکشنبه متوقف می‌شود.

تعطیلی کلیه آژانس‌ها و سازمان‌های دولتی، بیکار شدن یک و نیم میلیون کارمند دولت و محروم شدن آن‌ها از حقوق، مختل شدن ترافیک هوایی، پرداخت نشدن حقوق سربازان و اختلال در ارائه برخی خدمات ضروری برای شهروندان آمریکایی از جمله تبعات تعطیلی دولت فدرال خواهد بود.

کوین مک‌کارتی پیش از تصویب این طرح در مجلس نمایندگان در گفتگو با خبرنگاران از جمهوری خواهان و دموکرات‌ها خواسته بود که اختلافات سیاسی را کنار بگذارند و به آمریکایی‌ها فکر کنند.

دولت‌های آمریکا پیش‌تر طی یک دهه گذشته سه بار به دلیل تصویب نشدن بودجه پیشنهادی برای نهاد‌های فدرال به تعطیلی کشیده شده بودند.

رای نیاوردن بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان در سنا می‌تواند چهارمین مورد تعطیلی دولت فدرال را از آغاز سال مالی ایالات متحده در روز یکشنبه، اول اکتبر رقم بزند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی