تیتر امروز

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم
بررسی موانع تولید در گفت‌وگو با مدیر عامل آریا چوب نفیس آفرینش+ویدیو

اکبر حسنی: بانک‌ها برای تسهیلات تولید هزار بهانه می‌تراشند/ می‌توانستم با پولم دلار بخرم

موانع، مشکلات و کارشکنی‌های مسیر تولید از ثبت درخواست و اخذ پروانه تا وارد کردن سخت افزار و موضوع ترخیص آن در گمرکات ایران در گفت‌وگوی دیدار با یک کارآفرین.
گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف
چه کسی رئیس مجلس دوازدهم خواهد شد؟ دیدار گزارش می‌دهد:

گزینه‌های اصولگرا‌های تندرو برای حذف قالیباف

محمدباقر قالیباف گرچه نفر اول انتخابات مجلس دوازدهم از تهران نشد، اما همچنان انتظار دارد که در مقام شیخ مکلای جریان اصولگرا، در جایگاه خود ابقا شود، گزینه‌های دیگری نیز برای ریاست بر مجلس مطرح...
آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار
دیدار نخستین برنامه از "پریسکوپ" را منتشر می‌کند

آینده معماری؛ از دانشگاه تا کف بازار کار

با توجه به طیف گسترده علاقه مندی‌ها در دهه‌های اخیر در زمینه‌های شغلی و به طبع سردرگمی و عدم آگاهی نسل نوجوان و جوان (نسل Z) نسبت به آینده، بازار کار، میزان درآمد، جایگاه شغلی و اجتماعی هر حرفه...
در پی تصویب بودجه موقت در مجلس نمایندگان

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

مجلس نمایندگان آمریکا روز شنبه چند ساعت مانده تا مهلت تعیین شده برای تعطیلی دولت فدرال که در صورت عدم حصول توافق بر سرلایحه بودجه عملی خواهد شد، طرحی اضطراری برای بودجه‌بندی موقت را به تصویب رساندند.

کد خبر: ۱۵۶۵۰۸
۰۹:۰۷ - ۰۹ مهر ۱۴۰۲

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

دیدارنیوز: در صورتی که بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان تا نیمه شب شنبه به وقت آمریکا در سنا رای نیاورد، فعالیت دولت در بزرگترین اقتصاد دنیا به دلیل نبود توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه امضا شده توسط جو بایدن، از روز یکشنبه متوقف می‌شود.

بودجه موقتی که طرح آن از سوی کوین مک‌کارتی، رئیس جمهوری خواه مجلس نمایندگان آمریکا پیشنهاد شده بود با ۳۳۵ رای موافق در مقابل ۹۱ رای مخالف تصویب شد تا امید بایدن برای جلوگیری از تعطیلی دولت همچنان پا برجا بماند.

راه حل موقت ارائه شده از سوی مک‌کارتی که با حمایت دموکرات‌ها رای آورد بودجه موقت آژانس‌های دولتی را برای مدت ۴۵ روز تامین می‌کند و در آن بخشی به منطور کمک مالی به اوکراین در نظر گرفته نشده است.

این در حالی‌ست که کاخ سفید در ابتدا خواستار آن بود که قانون مالی تصویب شده توسط مجلس نمایندگان شامل ۲۴ میلیارد دلار کمک نظامی و بشردوستانه به کی‌یف باشد.

این طرح که گامی کلیدی در به تعویق انداختن تعطیلی دولت فدرال و ایجاد فرصت دوباره برای توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه پیشنهادی از سوی دولت است باید برای اجرایی شدن به تصویب سنا نیز برسد.

تعطیلی دولت آمریکا یک گام به تعویق افتاد

در صورتی که بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان تا نیمه شب شنبه به وقت آمریکا در سنا رای نیاورد، فعالیت دولت در بزرگترین اقتصاد دنیا به دلیل نبود توافق در کنگره بر سر لایحه بودجه امضا شده توسط جو بایدن، از روز یکشنبه متوقف می‌شود.

تعطیلی کلیه آژانس‌ها و سازمان‌های دولتی، بیکار شدن یک و نیم میلیون کارمند دولت و محروم شدن آن‌ها از حقوق، مختل شدن ترافیک هوایی، پرداخت نشدن حقوق سربازان و اختلال در ارائه برخی خدمات ضروری برای شهروندان آمریکایی از جمله تبعات تعطیلی دولت فدرال خواهد بود.

کوین مک‌کارتی پیش از تصویب این طرح در مجلس نمایندگان در گفتگو با خبرنگاران از جمهوری خواهان و دموکرات‌ها خواسته بود که اختلافات سیاسی را کنار بگذارند و به آمریکایی‌ها فکر کنند.

دولت‌های آمریکا پیش‌تر طی یک دهه گذشته سه بار به دلیل تصویب نشدن بودجه پیشنهادی برای نهاد‌های فدرال به تعطیلی کشیده شده بودند.

رای نیاوردن بودجه موقت مورد تایید مجلس نمایندگان در سنا می‌تواند چهارمین مورد تعطیلی دولت فدرال را از آغاز سال مالی ایالات متحده در روز یکشنبه، اول اکتبر رقم بزند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی