تیتر امروز

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است
گفت‌وگوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با روزنامه‌نگار و فعال سیاسی اصلاح‌طلب/ قسمت دوم

زیدآبادی: جمهوری اسلامی رفتارش را عوض کند، می‌ماند/ رئیسی، بخشی از نظام قدرت است/ حماس حذف شود، نوبت ایران است

آنچه در پیش رو می‌خوانید و می‌بینید، قسمت دوم گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با احمد زیدآبادی، روزنامه نگار و فعال سیاسی اصلاح طلب است.
دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه
گزارش تحلیلی سینما/ اختصاصی دیدار

دوپرده‌ی سیاست و سینما؛ در یک نگاه

مسعود پیوسته روزنامه‌نگار، سینما و سیاست در ایران؛ رابطه و تاثیر و تاثرپذیری هر کدام از دیگری را مورد بررسی قرار داده است.
نیما و نوشاد، یک رکورد تاریخی زدند

شاهکار «پینگ» و «پونگ» عالمیان!

ساعتی قبل نیما و نوشاد عالمیان با پیروزی مقابل تیم دوبل ژاپن، به نخستین مدال تاریخ این رشته در تنیس روی میز در بازی‌ های آسیایی دست پیدا کردند.

کد خبر: ۱۵۶۴۷۶
۱۳:۴۹ - ۰۸ مهر ۱۴۰۲

شاهکار «پینگ» و «پونگ» عالمیان!

دیدارنیوز ـ سرویس ورزشی: نیما و نوشاد عالمیان صبح امروز مثل دو روح در یک بدن ظاهر شدند و برای نخستین بار در تاریخ در بخش دوبل مسابقات تنیس روی میز بازی‌های آسیایی، با غلبه بر ژاپن موفق شدند به مرحله نیمه نهایی برسند. دو برادر پیش از این در مسابقه تیمی هم توانستند بعد از ۶۵ سال به مدال برنز مسابقات تیمی برسند، اما رکورد امروز آن‌ها در تاریخ ورزش ایران بی‌سابقه بوده است.

جالب‌تر اینکه نوشاد عالمیان با برنزی که در بازی‌های آسیایی جاکارتا ۲۰۱۸ به دست آورده، حالا یک رکورد شخصی جالب هم دارد و تنها بازیکنی است که در هر سه مدل مسابقات تنیس روی میز بازی‌های آسیایی توانسته مدال بگیرد.

برادران افسانه‌ای تنیس روی میز ایران که حالا می‌شود آن‌ها را «پینگ» و «پونگ» صدا کرد در مرحله نیمه نهایی مسابقات دوبل باید به مصاف چین بروند که برترین تیم جهان است، اما در صورت باخت هم مدال برنز تیم ایرانی تضمین شده است.

نوشاد و نیما عالمیان پس از شکست دادن دوبل ژاپنی در یک چهارم نهایی مردان، گفتند که حالا حتی به مدالی مرغوب‌تر از برنز هم فکر می‌کنند. نوشاد بعد از بازی گفت: «واقعا بازی سنگینی بود. ما به این فکر می‌کردیم که مدال خودمان را قطعی کنیم، اما حالا دیگر به رنگ مدال فکر می‌کنیم. دو‌ست داریم رنگ این مدال خوشرنگ تر‌شود.»

بعد هم نیما عالمیان که برافروخته به نظر می‌رسید گفت: «خدا را شکر می‌کنم که این بازی را بردیم. تیم ژاپن را آنالیز دقیقی کرده بودیم. الان اینقدر هیجان دارم که واقعا نمی‌توانم حرف بزنم. فکر می‌کنم ما تا به حال هیچ مدالی در دوبل نداشتیم. تیم ژاپن «سید» گروه‌مان یعنی کره جنوبی را حذف کرده بود. باز هم خدا را شکر می‌کنیم.»

شاهکار «پینگ» و «پونگ» عالمیان!

نوشاد و نیما از همه مردم ایران تشکر کردند و گفتند: «دم همه مردم ایران گرم که فکر می‌کنیم خیلی زیاد برای ما انرژی فرستادند. از همه آن‌ها تشکر می‌کنیم. ما انرژی‌های آن‌ها را دریافت کردیم. این انرژی باعث می‌شود تا با روحیه جنگنده‌تری بقیه مسابقات را انجام بدهیم. به نظرم طلسم ما شکسته است و دارد اتفاق‌های خوبی می‌افتد. حریف بعدی ما چین است، ما همیشه مقابل آن‌ها خوب بازی کرده‌ایم و به امید خدا این بار شکست‌شان می‌دهیم.»

نیما و نوشاد در ۳۱ و ۳۲ سالگی تقریبا در بلوغ کامل دوران حرفه‌ای خود به سر می‌برند و به نظر به این زودی‌ها خیال بازنشستگی ندارند. جالب است که در این مسابقات تنیسور تایوانی یعنی لی چوان یو در ۴۳ سالگی به میدان رفت و مدال هم گرفت. اتفاقی که برای تیمو بول آلمانی که از قضا الگوی ورزشی نوشاد عالمیان نیز هست افتاده و او توانسته در ۴۰ سالگی در مسابقات جهانی حضور پیدا کند؛ بنابراین برادران عالمیان حتی می‌توانند به بازی‌های آسیایی بعدی و مدال نقره یا طلا هم فکر کنند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی