تیتر امروز

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم
برنامه رکن سه با دکتر محمد علی وکیلی، نماینده مجلس دهم (قسمت دوم)

از بسیاری مدعیان، آخوندترم/ به تکثری غیر قابل اجماع رسیده‌ایم/ مصباح را تحسین می‌کردم/ ۶ هزار نفر را از اعدام نجات دادیم

بحث ما با محمدعلی وکیلی، نماینده مردم تهران در مجلس دهم در قسمت دوم گفت‌وگوی خود با برنامه رکن سه، پیرامون جمهوریت، اسلامیت، انتخابات و رعایت اخلاق در سیاست و دلایل انصرافش از ثبت نام در انتخابات...
آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!
گزارش دیدار از ناکارآمدی مدیران شهری در کنترل آلودگی هوا

آهای خبردار، آقای شهردار، از گلوی من دست‌هاتو بردار!

موضوع آلودگی هوا و و تعطیلی پی‌در‌پی مدارس که هیچ نتیجه‌ای هم ندارد، نشان از ناتوانایی مدیران شهری به ویژه شهردار دارد که همین چند روز پیش گفته بود بساط ترافیک و آلودگی هوا را جمع می‌کند!
دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند
گفت و گوی دیدار با پژوهشگر تمدن و فرهنگ ایران در سیزدهمین برنامه "بافرهنگ"

دکتر دادخواه: سیاست نباید در دستگاه دادگری دخالتی داشته باشد/دادگاه‌ها حق انتخاب وکیل اختیاری را از متهمان سلب نکنند

سیزدهمین برنامه‌ی «با فرهنگ» به میزبانی حسین قنواتی و با حضور دکتر محمدعلی دادخواه، حقوق‌دان و پژوهشگر فرهنگ ایران، به موضوع «دادگری و فرهنگ» اختصاص دارد.
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد

حتی یک مورد تقلب در کنکور نداشتیم

عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه حتی یک مورد تقلب سازماندهی شده در کنکور امسال نداشتیم، گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد که بخش عمده از این ظرفیت به احتمال زیاد خالی خواهد ماند.

کد خبر: ۱۵۵۶۴۳
۱۷:۱۳ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۲

ظرفیت پذیرش کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد

دیدارنیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه حتی یک مورد تقلب سازماندهی شده در کنکور امسال نداشتیم، گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد.

عبدالرسول پورعباس در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که امروز برگزار شد، تاکید کرد: امسال توانستیم آزمون سراسری را طی دو نوبت در فاصله شش ماه در سال برگزار کنیم. در قیاس با کنکور۱۴۰۰ که حدود چند هزار تقلب در آن احراز شد، امسال در آزمون‌های دی و تیر حتی یک مورد تقلب سازمان دهی شده نداشتیم و گزارش‌های سازمان بازرسی و حراست کل که در روند آزمون حضور مستمر داشت این مورد را تایید می‌کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج نهایی کنکور خاطر نشان کرد: سعی می‌کنیم نتایج نهایی کنکور را هفته دوم مهر اعلام کنیم.

پورعباس تاکید کرد: یکی از تغییراتی که در کنکور امسال اتفاق افتاد این بود که ما سوابق تحصیلی را به صورت ۴۰ درصد قطعی اعلام کردیم بر این اساس ۲۵ روز با تاخیر سوابق تحصیلی داوطلبان نهایی شد پس از آن نیز تا هشتم شهریور به آموزش و پرورش فرصت مجدد دادیم.

وی ادامه داد: پس از اعمال سوابق تحصیلی نهایتا نتایج رشته‌های شرایط خاص را هفته گذشته استخراج کردیم امیدواریم دانشگاه‌ها نتایج بررسی‌ها را تا ۳۱ شهریور به سازمان اعلام کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد که بخش عمده از این ظرفیت به احتمال زیاد خالی خواهد ماند.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه پس از اعلام نتایج آزمون ارشد ۱۴۰۲ حتی یک مورد اعتراض نداشتیم، اظهار کرد: این پذیرفته شدگان مسیر ثبت نام خود را طی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: ما در دوره دکتری ۱۴ هزار ظرفیت پذیرش داشتیم که ۱۰ هزار و ۸۷۱ نفر اعلام قبولی شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی