تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویج بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویج بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...
رئیس سازمان سنجش آموزش کشور خبر داد

حتی یک مورد تقلب در کنکور نداشتیم

عبدالرسول پورعباس، رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با بیان اینکه حتی یک مورد تقلب سازماندهی شده در کنکور امسال نداشتیم، گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد که بخش عمده از این ظرفیت به احتمال زیاد خالی خواهد ماند.

کد خبر: ۱۵۵۶۴۳
۱۷:۱۳ - ۲۱ شهريور ۱۴۰۲

ظرفیت پذیرش کنکور ۱۴۰۲ مشخص شد

دیدارنیوز: رئیس سازمان سنجش آموزش کشور با تاکید بر اینکه حتی یک مورد تقلب سازماندهی شده در کنکور امسال نداشتیم، گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد.

عبدالرسول پورعباس در اجلاس روسای دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی که امروز برگزار شد، تاکید کرد: امسال توانستیم آزمون سراسری را طی دو نوبت در فاصله شش ماه در سال برگزار کنیم. در قیاس با کنکور۱۴۰۰ که حدود چند هزار تقلب در آن احراز شد، امسال در آزمون‌های دی و تیر حتی یک مورد تقلب سازمان دهی شده نداشتیم و گزارش‌های سازمان بازرسی و حراست کل که در روند آزمون حضور مستمر داشت این مورد را تایید می‌کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور در خصوص اعلام نتایج نهایی کنکور خاطر نشان کرد: سعی می‌کنیم نتایج نهایی کنکور را هفته دوم مهر اعلام کنیم.

پورعباس تاکید کرد: یکی از تغییراتی که در کنکور امسال اتفاق افتاد این بود که ما سوابق تحصیلی را به صورت ۴۰ درصد قطعی اعلام کردیم بر این اساس ۲۵ روز با تاخیر سوابق تحصیلی داوطلبان نهایی شد پس از آن نیز تا هشتم شهریور به آموزش و پرورش فرصت مجدد دادیم.

وی ادامه داد: پس از اعمال سوابق تحصیلی نهایتا نتایج رشته‌های شرایط خاص را هفته گذشته استخراج کردیم امیدواریم دانشگاه‌ها نتایج بررسی‌ها را تا ۳۱ شهریور به سازمان اعلام کنند.

رییس سازمان سنجش آموزش کشور گفت: امسال حدود ۵۳۱ هزار نفر ظرفیت برای ورود به دانشگاه‌ها از طریق کنکور اعلام شد که بخش عمده از این ظرفیت به احتمال زیاد خالی خواهد ماند.

معاون وزیر علوم با تاکید بر اینکه پس از اعلام نتایج آزمون ارشد ۱۴۰۲ حتی یک مورد اعتراض نداشتیم، اظهار کرد: این پذیرفته شدگان مسیر ثبت نام خود را طی خواهند کرد.

وی خاطر نشان کرد: ما در دوره دکتری ۱۴ هزار ظرفیت پذیرش داشتیم که ۱۰ هزار و ۸۷۱ نفر اعلام قبولی شد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی