تیتر امروز

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد
در هفتمین برنامه دیدار اندیشه با دکتر محمد رضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه مطرح شد:

انقلابیون ۵۷ فهم درستی از اقتصاد نداشتند/ حضور مطالبه گرانه مردم هم به نفع پزشکیان و هم نظام است/ اینکه کسی بگوید عضو حزب و تشکلی نیست افتخار ندارد

با حجت‌الاسلام محمدرضا یوسفی اقتصاددان و استاد دانشگاه و حوزه در هفتمین برنامه دیدار اندیشه در خصوص امکان یا امتناع اقتصاد اسلامی گفت‌وگو کردیم.
مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟
افاضات اضافه

مگر اسب قرار است با برق و اینترنت کار کند؟

این روزها بعد از انتخابات، بحث‌ «اسب زین‌شده» و قطع برق و اینترنت خیلی سروصدا کرده اما عوام الملک می‌گوید: عیبی ندارد. اسب زین‌شده هم ممکن است بعضی وقت‌ها ناراحت باشد و جفتک بیندازد. ضمن اینکه...
جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس مطرح کرد

«میرسلیم» با اعصاب مردم بازی می‌کند؛ با او برخورد کنید

رشیدی‌ کوچی، نماینده مجلس درباره اظهارات اخیر میرسلیم درمورد استفاده از توییتر گفت: اینکه آقای میرسلیم این‌گونه سخن می‌گوید، خیلی عجیب نیست. به نظر من هدف از این ادبیات، بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من می‌فهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمی‌فهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است. این حرف‌ها توهین به شعور آحاد مردم است. هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید ورود کند. امیدوارم با این رفتار‌ها برخورد صورت بگیرد.

کد خبر: ۱۵۵۳۴۹
۱۹:۰۲ - ۱۴ شهريور ۱۴۰۲

«میرسلیم» با اعصاب مردم بازی می‌کند

دیدارنیوز: جلال رشیدی کوچی گفته هدف از ادبیات مصطفی میرسلیم بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی آقای میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من می‌فهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمی‌فهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است.

اگر مردم را آزاد بگذاریم، ممکن است از توییتر به ضرر کشور استفاده کنند. من برای کسانی که فیلتر را می‌شکانند در توییتر مطلب می‌گذارم تا بگویم دقت کنید اشتباه نکنید. منی که دارم مطلبم را در توئیتر می‌گذارم، برای کسانی است که فیلتر را می‌شکانند و می‌روند نگاه می‌کنند، می‌گویم دقت کنید اشتباه نکنید. توئیتر مطالب گمراه کننده و بد دارد البته توئیتر مطالب خوب هم دارد مثل مطالب من.» این بخشی از گفت‌و‌گوی اخیر سیدمصطفی میرسلیم، نماینده مجلس و طرفدار فیلترینگ است.

سخنان میرسلیم بار دیگر همچون ماجرای «لنکروز با ۲۰۶ فرقی ندارد» در شبکه‌های اجتماعی دست به دست می‌شود و واکنش کاربران شبکه‌های اجتماعی را به دنبال داشته است. جلال رشیدی کوچی، نماینده مجلس و عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در گفتگو با روزنامه اینترنتی «فراز» به اظهارات میرسلیم واکنش نشان داد.

میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من می‌فهمم

رشیدی‌کوچی گفت: اینکه آقای میرسلیم این‌گونه سخن می‌گوید، خیلی عجیب نیست. قبلا هم مسبوق به سابقه بوده است. به نظر من هدف از این ادبیات، بازی با اعصاب مردم است یعنی به نوعی میرسلیم به مردم می‌گوید شما نمی‌فهمید، اما من میفهمم. ما هم، چون زیاد می‌فهمیم، به شما‌هایی که نمی‌فهمید باید حالی کنیم که کارتان اشتباه است.

او در ادامه گفت: این حرف‌ها توهین به شعور آحاد مردم است. هیات نظارت بر رفتار نمایندگان باید ورود کند. امیدوارم با این رفتار‌ها برخورد صورت بگیرد. یک نماینده مجلس از پلتفرمی که از طرف مقامات کشور فیلتر شده است، خود استفاده می‌کند؛ اما با این نگاه و استدلال که من آگاهم و می‌خواهم مردم را آگاه کنم، برای کشور هزینه تراشی می‌کند. این نوع رفتار از نماینده مجلس رفتار درستی نیست و گفتن این موضوعات شایسته نماینده مجلس جمهوری اسلامی نیست.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس در ادامه گفت: کسی هم نیست که به رفتار میرسلیم متذکر شود تا راجع‌به مسائل این‌چنینی صحبت نکند. این که گفته می‌شود ابراهیم رئیسی هم از توییتر فیلتر شده استفاده می‌کند؛ درست است، اما ایشان مثل میرسلیم نمی‌گوید: مردم نمی‌فهمند من می‌فهمم.

او افزود: معتقدم در فضای مجازی اگر دنبال اصلاح هستیم بهتر است معیشت و اقتصاد مردم را پیگیری کنیم و مشکلات مثل خودرو، مسکن و اشتغال جوانان را حل کنیم. آن وقت همین جوانانی که در شبکه‌های اجتماعی اعتراض دارند، حتما حمایت خواهند کرد و من به این موضوع اطمینان دارم. تجربه این را ثابت کرده است که با این ادبیات و با این فیلتر کردن‌ها اتفاق خاصی در جامعه صورت نخواهد گرفت.

این نماینده مجلس گفت: متاسفانه در کشور یک گردش مالی سنگین در حوزه فیلترینگ به راه افتاده است که ما با فیلتر کردن به این شکل، در اصل امنیت خانواده و هویت اشخاص را به خطر می‌اندازیم. گزارشی منتشر شده است که نشان می‌دهد از هر سه نفر ایرانی، دو نفر از فیلترشکن استفاده می‌کند. گزارش سالانه یکتانت پلتفرم تبلیغات دیجیتال نشان می‌دهد از هر سه کاربر ایرانی دو نفر از VPN استفاده می‌کنند و ۱۵ تا ۱۷ ساله‌ها با آمار ۹۷ درصد رکورددار استفاده از وی‌پی‌ان در کشور هستند.

او ادامه داد: جدا از گردش مالی اگر این آمار درست باشد، واقعا نگران کننده است. هر چند به نظر تا حدود زیادی درست است، بنده یک نظرسنجی در صفحه خود داشتم که تقریبا همین اعداد به دست آمد. با نصب فیلترشکن، دسترسی به تمام سایت‌ها امکان‌پذیر می‌شود حتی سایت‌های مستهجن و سایت‌هایی که امنیت روانی و ذهنی افراد را به خطر می‌اندازد، این آسیب حتما در آینده خود را نشان خواهد داد و نمود پیدا خواهد کرد.

عضو کمیسیون امور داخلی کشور و شورا‌های مجلس گفت: شاید دولت از اثر تخریبی که فیلتر می‌تواند بر جامعه بگذارد، آگاه نیست. به نظر باید تلاش کنیم به جای آگاه کردن مردم، به دنبال آگاه کردن برخی از مسئولین و امثال آقای میرسلیم باشیم که بفهمند چه اتفاقی در جامعه در حال رخ دادن است.

رشیدی‌کوچی در پایان با اشاره به مافیای فیلترینگ گفت: تحقیق و تفحصی در رابطه با سازمان فیلترینگ و فیلترشکن‌ها و گردش مالی آن‌ها به زودی در مجلس شروع خواهیم کرد.

آذر ابراهیمیان - روزنامه اینترنتی فراز دیلی

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی