تیتر امروز

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید
گفت‌وگوی دیدار با رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی مرکزی تهران:

دکتر مرادی: آمار اعلامی مجلس درباره رتبه ایران در بیماری هاری، قابل استناد نیست/ طباطبایی: به جای انسان‌ها، سگ‌ها را واکسینه کنید

ارائه یک آمار عجیب و غیرعلمی در مورد شیوع بیماری هاری در ایران، بحث‌برانگیز شده،در همین راستا دیدارنیوز گفت‌و‌گویی با دکتر امید مرادی و مجتبی طباطبایی، رئیس و مدیر ترویجی بیمارستان دامپزشکی تهران...
نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما
نماینده پیشین مجلس در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدارنیوز در برنامه رکن سه

نعیمی‌پور: خاتمی می‌گوید رفراندوم، اما "نیشگون" نمی‌گیرد/ حکومت اسلامی جایگزین جمهوری شده/ انشاالله، در دیدارنیوز با تاجزاده مناظره می‌کنم

محمد نعیمی‌پور در دومین قسمت از گفت‌وگوی اختصاصی خود با دیدارنیوز روش‌ افرادی چون مصطفی تاجزاده و مهدی نصیری را ژورنالیستی و بی‌حاصل دانست و گفت: سیاستمدار باید روشی مستقل از سر و صدای رسانه‌ای...

۵ کاری که نباید هنگام استفاده از موتورسیکلت انجام بدهید

موتورسیکلت به‌عنوان یکی از وسایل نقلیه‌ای که این روزها موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته تست از نظر قیمت بسیار مناسب بوده و افراد زیادی هستند که خواهان استفاده از این وسیله نقلیه‌اند.

کد خبر: ۱۵۴۷۱۰
۱۲:۱۴ - ۰۱ شهريور ۱۴۰۲

دیدارنیوز: موتورسیکلت به‌عنوان یکی از وسایل نقلیه‌ای که این روزها موردتوجه بسیاری از افراد قرار گرفته تست از نظر قیمت بسیار مناسب بوده و افراد زیادی هستند که خواهان استفاده از این وسیله نقلیه‌اند. در هنگام استفاده از موتورسیکلت باید به نکات توجه داشته باشید تا بتوانید از این وسیله نقلیه نگهداری کنید و آسیبی به خودتان هم وارد نکنید. نکات ایمنی برای استفاده از موتورسیکلت اهمیت بسیار زیادی دارد. در این مقاله سعی داریم مواردی را برای شما بیان کنیم که در هنگام استفاده از موتورسیکلت نباید آنها را انجام دهید. با ما همراه شوید.

استفاده درست از موتور

5 کاری که توصیه نمیکنیم انجام دهید:

درب باک بنزین را باز نکنید

اولین موردی که قصد معرفی آن را به شما داریم عدم باز کردن باک بنزین در هنگام حرکت موتورسیکلت و یا روشن بودن آن است. اگر شما پس از روشن‌شدن موتورسیکلت خود درب باک بنزین را به هر دلیلی باز کنید باعث ریزش بنزین به اطراف و بیرون موتورسیکلت خواهد بود که می‌تواند خطرات جبران‌ناپذیری برای شما به وجود آورد. این کار خطر بسیار زیادی دارد و حتی در برخی از موارد موجب آتش‌سوزی و آسیب جدی به راکب موتورسیکلت خواهد شد. اگر قصد افزایش میزان بنزین را داشته باشید باید ابتدا موتور را خاموش کنید و سپس بنزین را وارد باک نمایید.

عدم باز کردن مخزن روغن

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام روشن بودن موتورسیکلت باید به آن توجه داشته باشید عدم باز کردن مخزن روغن است. گاهی برخی از افراد به‌اشتباه در هنگام روشن بودن موتورسیکلت مخزن روغن را باز می‌کنند و می‌خواهند میزان روغن آن را اندازه‌گیری کنند. این کار باعث می‌شود که روغن بسیار زیادی از مخزن خارج شود و موتورسیکلت به دلیل کاهش میزان روغن آسیب جدی ببیند. نبودن روغن باعث می‌‌شود که قطعات داخلی خشک شوند و آسیب ببینند.

عدم لایی کشی

در هنگام رانندگی با موتورسیکلت باید توجه داشته باشید که این وسیله نقلیه تعادل زیادی ندارد و لایی‌کشیدن و حرکات زیاد با آن می‌تواند باعث خطرات جدی شود. گاهی اوقات برخی از افراد در خیابان‌های بسیار خلوت دست به این کار می‌زنند که باعث ازبین‌رفتن تعادل موتور و زمین‌خوردن آنها می‌شود. اگر می‌خواهید با موتورسیکلت به‌راحتی رانندگی کنید و سالم به مقصد برسید سعی کنید نکات ایمنی را رعایت کنید و از لایی‌کشیدن بپرهیزید.

عدم رانندگی‌کردن با سرعت زیاد در شرایط جوی نامساعد

شما باید با موتورسیکلت با سرعت مطمئن برانید و سرعت زیاد می‌تواند خطرات زیادی برای شما و موتورسیکلت شما به وجود آورد. در شرایط جوی نامساعد مانند بارندگی باید حتماً سرعت پایینی داشته باشید و اگر در زمین‌هایی که سطح همواری ندارند بخواهید با سرعت زیاد حرکت کنید باعث ازبین‌رفتن تعادل موتورسیکلت و آسیب به شما خواهد شد. توجه داشته باشید که حرکت روی شن و ماسه با موتورسیکلت بسیار دشوار است و باید حتماً به‌آرامی رانندگی کنید تا بتوانید تعادل خود را حفظ کنید. به‌طورکلی رانندگی با موتورسیکلت نیاز به مهارت زیادی دارد و هر شخص نمی‌تواند تعادل آن را حفظ کند.

عدم تعویض دنده بدون گرفتن کلاچ

تعویض دنده موتورسیکلت بدون گرفتن کلاچ باعث خردشدن دنده و آسیب جدی به قطعات داخلی آن خواهد شد. اگرچه تعویض دنده بدون گرفتن کلاچ در حین رانندگی با موتورسیکلت انجام می‌شود؛ اما این کار می‌تواند باعث آسیب جدی به موتورسیکلت و کاهش طول عمر قطعات آن شود. شما با انجام این کار باید هزینه‌های زیادی برای تعمیر و تعویض برخی از قطعات داخلی آن بپردازید. در هنگام رانندگی سعی کنید دنده‌ها را بافاصله جابه‌جا کنید و از تعویض مکرر دنده‌ها پشت سر یکدیگر بپرهیزید. کلاچ یکی از مهم‌ترین بخش‌های موتورسیکلت است؛ بنابراین باید از صحت و سلامت آن اطمینان داشته باشید و سپس دنده موتورسیکلت را تعویض کنید. به‌طورکلی شما پیش از رانندگی با موتورسیکلت باید لوازم و قطعات مختلف موتورسیکلت را مورد بررسی قرار دهید تا هیچگونه آسیبی نداشته باشند و بتوانید با خیال راحت رانندگی کنید. توجه به لوازم مصرفی موتورسیکلت‌ها اهمیت بسیار زیادی دارد.

استفاده درست از موتور

بررسی موتورسیکلت در بازه‌های زمانی مشخص

برای‌آنکه بتوانید موتورسیکلت خود را به‌خوبی نگهداری کنید و در شرایط مختلف از آن استفاده نمایید باید هرچند وقت یک‌بار موتورسیکلت خود را مورد بررسی قرار دهید. بررسی قسمت‌ها و بخش‌های گوناگون موتورسیکلت نیاز به دانش و مهارت خاصی دارد که هر شخصی نمی‌تواند این کار را انجام دهد. برای این کار شما می‌توانید از مکانیک متخصص موتورسیکلت بخواهید که در بازه‌های زمانی مشخص موتورسیکلت شما را بررسی نماید و انواع لوازم‌یدکی و مصرفی آن را با دقت بررسی کند.

اگر هر یک از لوازم‌ یدکی موتورسیکلت شما دچار مشکل شده باشد باید آنها را از یک مجموعه معتبر خریداری کنید. شما می‌توانید با مراجعه به سایت مجموعه پیشتاز تجارت اطلاعات زیادی درباره موتورسیکلت و قطعات مختلف آن به دست آورید و بتوانید از وسیله نقلیه خود به‌خوبی مراقبت کنید. ازآنجایی‌که این روزها صحت و سلامت قطعات موتورسیکلت اهمیت زیادی برای جلوگیری از آسیب رسیدن به قطعات دیگر دارد باید از بهترین قطعات یدکی برای موتورسیکلت استفاده کنید. در سایت مجموعه پیشتاز تجارت در مورد لوازم موتورسیکلت با قیمت مناسب به فروش می‌رسند که شما می‌توانید یک یا چندین کالا را در سبد خرید خود قرار داده و سفارش خود را به‌صورت آنلاین ثبت کنید.

استفاده درست از موتور

سخن پایانی

همانطور که در این مطلب برای شما توضیح دادیم در هنگام رانندگی با موتورسیکلت باید به نکات مختلفی توجه داشته باشید تا بتوانید تعادل موتورسیکلت را حفظ کرده و از آسیب رسیدن به قطعات مختلف آن جلوگیری نمایید. موتورسیکلت در انواع مختلف تولید می‌شود که هر یک از آنها از بخش‌هایی تشکیل شده‌اند و آپشن‌های متفاوتی دارند.

باتوجه‌به شناختی که از موتورسیکلت خود دارید باید بتوانید از بهترین لوازم مصرفی و یدکی برای آن استفاده کنید و در حین رانندگی به‌هیچ‌وجه قصد بررسی آن را نداشته باشید و از یک مکانیک برای این کار کمک بگیرید. برای اطلاعات بیشتر درباره نکات مختلف حین رانندگی با موتورسیکلت کافی است به سایت مجموعه پیشتاز تجارت به نشانی https://pishtaztejarat.com/ مراجعه کنید و از محصولات متنوع آن دیدن نمایید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی