تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ بلومبرگ بررسی کرد:

مسئله قره‌باغ چیست؟ چرا آذربایجان و ارمنستان بر سر آن می‌جنگند؟

خبرگزاری بلومبرگ در گزارشی مفصل به درگیری قفقاز پرداخته و اینکه پس از فروپاشی اتحاد جماهیر شوروی، جمهوری‌های آذربایجان و ارمنستان بار‌ها به خاطر منطقه ناگورنو قره‌باغ با هم جنگیده‌اند.

امیرعبداللهیان: سیاست خارجی ما برای بهبود معیشت مردم تلاش می‌کند

حسین امیرعبداللهیان، وزیر خارجه جمهوری اسلامی ایران گفت: سیاست خارجی ما با تمام ظرفیت برای بهبود اقتصاد و معیشت مردم تلاش می‌کند.

کد خبر: ۱۵۰۸۱۵
۰۹:۲۵ - ۲۰ خرداد ۱۴۰۲

امیرعبداللهیان: سیاست خارجی ما برای بهبود معیشت مردم تلاش می‌کند

دیدارنیوز: وزیر امور خارجه توجه به منافع جمهوری اسلامی در تمامی کشور‌ها با نگاه ویژه به آسیا و کشور‌های جهان اسلام را از اصول سیاست خارجی در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: سیاست خارجی ما با تمام ظرفیت خود برای بهبود اقتصاد و معیشت مردم تلاش می‌کند.

حسین امیرعبداللهیان، وزیر امور خارجه شامگاه جمعه در جمع اعضای شورای عالی جامعه مدرسین حاضر شد.

آیت‌الله سیدهاشم حسینی بوشهری در این دیدار ارتباط سیاست خارجی و مسائل داخلی را ارتباطی دو‌سویه ارزیابی و اظهار داشت: سیاست خارجی ما با مسائل داخلی ارتباط تنگاتنگی دارد و به هر میزان که وضعیت داخلی ما منسجم‌تر باشد، سیاست خارجی بهتر و قوی‌تر عمل می‌کند و از طرف دیگر هر چه تلاش‌های شما در ارتباط با سایر کشور‌ها موفقیت‌آمیزتر باشد، مردم در داخل دلگرم‌تر می‌شوند.

رئیس جامعه مدرسین ادامه داد: زمانی که رضایت‌مندی مردم بیشتر می‌شود، ادبیات سایر کشور‌ها نیز در مواجهه با ما متفاوت می‌شود، بنابراین میان این دو مسئله یک ارتباط دو سویه وجود دارد.

وی شورای عالی جامعه مدرسین حوزه علمیه قم را نسبت به مسائل داخلی و خارجی کشور، دغدغه‌مند عنوان کرد و گفت: در تمامی جلسات، شاهد دغدغه اعضای جامعه مدرسین نسبت به مسائل مختلف داخلی و خارجی هستیم.

در ادامه این جلسه حسین امیرعبداللهیان ضمن ابراز خرسندی از تأییدات مقام معظم رهبری نسبت به رویکرد دولت سیزدهم در سیاست خارجی ابراز کرد: رهبر معظم انقلاب از ابتدای تشکیل این دولت، بر رعایت توازن در سیاست خارجی و خودداری از گره زدن آن به یک موضوع تأکید داشتند.

وی توجه به منافع جمهوری اسلامی در تمامی کشور‌ها با نگاه ویژه به آسیا و کشور‌های جهان اسلام را از اصول سیاست خارجی در دولت سیزدهم عنوان کرد و گفت: سیاست خارجی ما با تمام ظرفیت خود برای بهبود اقتصاد و معیشت مردم تلاش می‌کند.

توجه به ظرفیت بزرگ ایرانیان خارج از کشور در عرصه اقتصاد و ترویج فرهنگ ایرانی اسلامی، جنگ رسانه‌ای و ترکیبی دشمنان علیه جمهوری اسلامی، ابعاد توافقات صورت گرفته با عربستان سعودی، لزوم تشکیل دولت فراگیر در افغانستان و مذاکرات رفع تحریم‌ها، از جمله مسائلی بود که وزیر امور خارجه به تبیین آن‌ها پرداخت.

در ادامه این جلسه اعضای جامعه مدرسین حوزه علمیه قم نیز به بیان نقطه نظرات، سؤالات، ابهامات، انتقادات و پیشنهادات خود در محور‌های مختلف از جمله مسئله آذربایجان، برجام، مشکلات شیعیان در منطقه، تعطیلی برخی از مراکز اسلامی در کشور‌های غربی و لزوم استفاده از ظرفیت‌های حوزه علمیه در تعاملات بین‌المللی پرداختند و امیرعبداللهیان به پاسخگویی به سؤالات مطروحه پرداخت.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی