تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.

فلاحت‌پیشه: کنار رفتن شمخانی، به معنای بایگانی‌شدن «برجام» است

فلاحت‌پیشه، نماینده سابق مجلس درباره تحولات اخیر در شورای عالی امنیت ملی و کنار رفتن علی شمخانی گفت: به نظر می‌رسد احتمالا پرونده‌های سیاست خارجی از شورای امنیت به وزارت خارجه منتقل شود و یا معنای دیگر آن بایگانی شدن پرونده‌های کلان مانند برجام است.

کد خبر: ۱۵۰۰۸۲
۱۱:۲۵ - ۰۳ خرداد ۱۴۰۲

فلاحت‌پیشه: کناره‌گیری شمخانی، به معنای بایگانی‌شدن «برجام» است

دیدارنیوز: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه، نماینده سابق مجلس گفت: نوع انتصابی که در شورای امنیت ملی شکل گرفت معنایش کوچ پرونده‌های سیاست خارجی از شورای امنیت به وزارت خارجه است.

فلاحت‌پیشه گفت: طرف سعودی وقتی با شش دور مذاکره در بغداد نتوانست با وزارت خارجه ایران به توافق برسد با شورای عالی امنیت ملی در پکن به توافق رسید. متاسفانه در وزارت خارجه هم به حدی بار کارشناسی تضعیف شد که علاوه بر داخل کشور که خیلی از پرونده‌ها از وزارت خارجه به شورای امنیت منتقل شد حتی طرف خارجی هم خواست که با شورای امنیت به توافق برسد، زیرا برای کشوری مانند عربستان بعد امنیتی توافق مهمتر از ابعاد سیاسی و اقتصادی است.

فلاحت پیشه خاطرنشان کرد: نوع انتصابی که در شورای امنیت ملی شکل گرفت معنایش کوچ پرونده‌های سیاست خارجی از شورای امنیت به وزارت خارجه است. به نظر می‌رسد احتمالا پرونده‌های سیاست خارجی از شورای امنیت به وزارت خارجه منتقل شود و یا معنای دیگر آن بایگانی شدن پرونده‌های کلان مانند برجام است.

این نماینده سابق مجلس خاطرنشان کرد: برجام پرونده‌ای است که بین دو درگاه وزارت خارجه و دبیرخانه شورای امنیت رد و بدل می‌شد. امیدوارم همزمان با این موضوع وزارت خارجه یک طیف کارشناسی قوی را در مجموعه وزارت خانه تشکیل دهد. در دوران سردار احمدیان اولویت‌های شورای عالی امنیت ملی در حوزه‌های دفاعی تعریف خواهد شد.

او در ادامه گفت: شمخانی سعی کرد یک روند تعادلی را در شورای عالی امنیت ملی شکل دهد. معتقدم هرچند زحمات کارشناسان وزارت خارجه و وزارت اطلاعات را نباید نادیده گرفت، ولی اصل توافقی که با عربستان شکل گرفت جزو عملکرد‌های قابل دفاع شمخانی بود، اما به هر حال در خیلی از موارد مانند رفع مسائل کلان سیاست خارجی، موضوع رابطه با آمریکا، تنش زدایی با غرب و ... شمخانی دچار محافظه کاری حاکم بر سیاست خارجی کشور شد.

منبع: ستاره صبح

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی