تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.
هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی
از سعدآباد تا توپکاپی (۸۶)، رونمایی اردوغان از چهره خاص کابینه تازه

هاکان فیدان، تلفیق میدان و دیپلماسی

پس از پیروزی در انتخابات ریاست جمهوری، رجب طیب اردوغان با معرفی کابینه جدید رسما وارد دور تازه مسئولیت چند ساله خود شد و حالا معرفی وزیر امور خارج او مورد توجه جهان قرار گرفته است.
آماری از ۸ سال گذشته

کرونا و جنگ؛ قیمت مواد غذایی، گوشت و نان در اتحادیه اروپا چقدر بالا رفت؟

شاخص قیمت مصرف کننده مواد غذایی در اتحادیه اروپا در فاصله ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۲۳ با ۴۱.۳ درصد افزایش از ۱۰۰ به ۱۴۱.۳ واحد رسید.

کد خبر: ۱۴۹۲۹۲
۱۰:۰۵ - ۱۹ ارديبهشت ۱۴۰۲

مواد غذایی، گوشت و نان؛ قیمت‌ها در اتحادیه اروپا چقدر بالا رفت؟

دیدارنیوز: اداره آمار کمیسیون اروپا (یورواستات) روز دوشنبه اعلام کرد، شاخص قیمت مواد غذایی که از سال ۲۰۱۵ تا مارس سال گذشته ۱۸.۲ درصد افزایش یافته بود، طی یکسال منتهی به مارس گذشته از ۱۱۸.۲ به ۱۴۱.۳ واحد افزایش یافته که نشان از گرانی ۱۹.۵ درصدی دارد. این شاخص از مارس ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۲۰ تنها ۹.۹ درصد بالا رفته بود.

بر پایه این گزارش، قیمت نان نیز در کشور‌های عضو اتحادیه اروپا طی ۸ سال گذشته ۴۲.۷ درصد افزایش یافته که ۱۹.۳ درصد از افزایش آن در فاصله مارس ۲۰۲۲ تا مارس ۲۰۲۳ رخ داده است. قیمت نان ازمارس ۲۰۱۵ تا مارس ۲۰۲۰ نیز تنها ۷.۷ درصد بالا رفته بود.

گزارش یورواستات حاکیست، بهای انواع گوشت نیز به طور متوسط طی ۸ سال منتهی به مارس گذشته ۳۵.۸ درصد بالا رفته که این افزایش تا مارس سال ۲۰۲۲ تنها ۱۶.۷ درصد و تا مارس ۲۰۲۰ فقط ۱۰.۸ درصد بوده است.

آسیب‌های وارد شده به زنجیره تامین طی دوران شیوع ویروس کرونا به دلیل محدودیت‌های اجتماعی اعمال شده و نیز بروز تبعات تهاجم نظامی روسیه به خاک اوکراین از مهم‌ترین دلایل افزایش قیمت مواد غذایی طی سال‌های اخیر بوده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی