تیتر امروز

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید
افاضات اضافه

خوشحال نبودن را غیرقانونی کنید

در هفته‌ای که سپری شد بسیاری از خواص مطابق سنوات گذشته توصیه‌ها و افاضات جالب و راهگشایی برای بهبود زندگی عوام داشتند که عوام‌الملک جختی توانسته برای چند تای آنها شرحی بنویسد.
بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟
از چشم جهان (۹۶)

بحران انسانی اوکراین، یک سال پس از جنگ چگونه است؟

از زمان آغاز تهاجم همه جانبه ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه به اوکراین در فوریه ۲۰۲۲، بیش از هشت میلیون نفر از این کشور گریخته‌اند، تا گسترده‌ترین بحران آوارگان اروپا از جنگ جهانی دوم تاکنون...
با روزه داران با باتوم و زور برخورد فیزیکی کردند

نماینده رشت: رئیس‌جمهور و وزیر کشور، یک سال گذشته را فراموش کرده‌اند؟

محمدرضا احمدی سنگری، نماینده رشت و عضو کمیسیون اصل ۹۰ از تذکر خود به ابراهیم رئیسی، رئیس جمهور و احمد وحیدی، وزیر کشور خبر داد و گفت: آقای رئیس جمهور و وزیر کشور، آیا یک سال گذشته را فراموش کردید؟ زمانی که مردم روزه‌دار سراوان برای جلوگیری از ورود زباله به محل پسماند زباله سراوان تجمع آرامی داشتند تا پس از حدود ۴۰ سال از ورود زباله ۱۷ شهرستان گیلان به محل زندگی خود جلوگیری کنند.

کد خبر: ۱۴۸۵۷۰
۱۳:۳۳ - ۰۵ ارديبهشت ۱۴۰۲

نماینده رشت: رئیس‌جمهور و وزیر کشور، یک سال گذشته را فراموش کرده‌اند؟

دیدارنیوز: نماینده مردم رشت و خمام در مجلس با اشاره به قول مسئولین ملی و استانی پیرامون ساماندهی پسماند زباله سراوان گفت: در یکسال گذشته مقرر بود مسئولین امر لندفیل جدیدی به منظور جایگزینی محل سراوان احداث و زباله‌های شهرستان‌های تابعه را به آن وارد کنند.

محمدرضا احمدی سنگری با اشاره به قول رئیس جمهور، وزیر کشور و استاندار گیلان در خصوص ساماندهی محل پسماند زباله سراوان، که آخر سال ۱۴۰۱ سال پایان ورود زباله به سراوان خواهد بود، گفت: مسئولان مربوطه متعهد شده بودند که هیچ گونه زباله و حتی ریجکت زباله‌ای هم وارد سایت زباله سراوان نخواهد شد.

به نقل از خانه ملت، عضو کمیسیون اصل ۹۰ مجلس اظهار کرد: بنابراین مردم ولایت مدار و انقلابی سراوان طبق وعده دولت اجازه سوء استفاده به برخی نخواهند داد تا زباله یا ریجکتی را وارد لندفیل سراوان کنند.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان مردم ولایت مدار سراوان مبنی بر اینکه تا آخر محکم پای دولت انقلابی ایستاده اند، تصریح کرد: طبق قولی که استاندار مبنی بر پایان ورود زباله به سایت پسماند سراوان داده بودند و در ۲۷ اسفند ۱۴۰۱ درختکاری در سایت زباله سراوان باهدف بازگشت سراوان به طبیعت انجام شد، مردم سراوان برای احقاق این مهم، محکم پای این تعهد مسئولان ایستاده اند.

رئیس مجمع نمایندگان گیلان در مجلس با بیان اینکه از مسئولان درخواست می‌کنم ناتوانی و ناکارآمدی خود را به پای مردم سراوان نیاندازند، اظهار کرد: زیرا با توجه به برخورد فیزیکی صورت گرفته با مردم روزه دار سراوان، در یک سال گذشته طبق تعهد مسئولان مرتبط مقرر بود، احداث و آماده سازی لندفیل جدید به منظور جایگزینی محل سراوان انجام شود و زباله‌های شهرستان‌های تابعه به لندفیل جدید وارد شود.

نماینده مردم رشت و خمام در مجلس شورای اسلامی با تاکید به جمع آوری زباله‌های شهرستان‌های رشت و خمام در سطوح شهر‌ها و روستا‌ها، گفت: این موضوع بسیار حائز اهمیت است، زیرا موجب آلودگی مناطقی از شهر‌ها و روستا‌ها شده است.

احمدی سنگری با بیان اینکه از مسئولان کشوری و استانی خواستاریم باجدیت در اسرع وقت نسبت به جمع آوری زباله‌ها در سطح شهر‌های تابعه به ویژه شهرستان‌های رشت و خمام اهتمام ورزند، اظهار کرد: باید در راستای انتقال زباله‌ها به محل لندفیل جدید سریعا اقدام عاجل صورت پذیرد.

عضو کمیسیون اصل ۹۰ از تذکر خود به رئیس جمهور و احمد وحیدی وزیر کشور خبر داد و افزود در متن تذکر آمده است؛ آقای رئیس جمهور و وزیر کشور، آیا یک سال گذشته را فراموش کردید؟ زمانی که مردم روزه‌دار سراوان برای جلوگیری از ورود زباله به محل پسماند زباله سراوان تجمع آرامی داشتند تا پس از حدود ۴۰ سال از ورود زباله ۱۷ شهرستان گیلان به محل زندگی خود جلوگیری کنند. مسئولین گیلان در سال گذشته برای متفرق کردن مطالبات به حق مردم سراوان به زور متوسل شدند و با روزه داران با باتوم و زور برخورد فیزیکی کردند که البته تعدادی از خانواده‌های معظم شهدا و ایثارگران هم حضور داشتند. ولی باقول دولت صادق الوعد، وزیر کشور و استاندار گیلان که سال ۱۴۰۱سال، پایان ورود زباله سراوان خواهد بود همه دلسوزان نظام و مردم آسیب دیده سکوت کردند و منتظر پایان سال ۱۴۰۱ ماندند تا زخم‌های به جا مانده از ضرب و شتم را با برگشت محل پسماند سراوان به طبیعت التیام بخشند.

وی افزود: در ادامه این تذکر نیز آمده که مردم سراوان همچنان نگرانند، ولی طبق وعده دولت و وزیر کشور، اجازه ورود هیچ زباله‌ای حتی ریجکت را به سراوان نخواهند داد لذا درخواست عاجل دارم تا برای بررسی وضعیت زباله‌های شهرستان‌های رشت و خمام و تحقق قول دولت صادق الوعد هیئتی را به گیلان اعزام کنید.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی