تیتر امروز

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد
گفت‌وگوی ویژه دیدارنیوز با مدیرعامل پیشین ایرنا

از ایرنای ناصری تا ایرنای نادری/ عبدالله ناصری: جمهوری اسلامی، مرگ اسلام سیاسی را تسریع کرد

عبدالله ناصری مدیرعامل پیشین ایرنا با وجود کسالت و مشکل تکلم و تحرک تحت بیماری ALS، با دیدار گفت‌وگویی انجام داده است که مطالعه آن را پیشنهاد می‌کنیم.
مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود
گفت‌و‌گوی دیدار در برنامه اصل ۲۷ با فیلسوف و متفکر معاصر (قسمت اول)

مصطفی ملکیان: مردم در ۱۴۰۱ پیروز میدان بودند/ دیگر در هیچ انتخاباتی شرکت نخواهم کرد/ دفاعم از انقلاب ۵۷ اشتباه بود

استاد مصطفی ملکیان، فیلسوف و متفکر معاصر یکی دیگر از مهمانان ویژه فصل جدید برنامه اصل ۲۷ بود؛ گفت‌وگوی دیدار با او در دو قسمت منتشر خواهد شد؛ این گفت‌وگو را حتما ببینید.
سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب
دیدار از دغدغه‌های وزارت در روز جهانی گردشگری گزارش می‌دهد

سرویس‌های بهداشتی بین راهی، سیم کارت‌های بدون فیلتر و نصب "ایتا" برای رونالدو!

تفاوت روز جهانی گردشگری در ایران با سایر کشور‌ها از زمین است تا آسمان؛ زیرا آن‌ها دغدغه سیم کارت بدون فیلتر با نصب ایتا و بله و سرویس‌های بهداشتی بین راهی ندارند!
در دیدار قالیباف با ناطق نوری، حداد عادل و لاریجانی هیچ توافقی صورت نگرفت

حقیقت‌پور: قالیباف با جبهه پایداری مشکل دارد؛ دود سفیدی از اصولگرایان نمی‌بینیم

منصور حقیقت‌پور، فعال سیاسی اصولگرا می‌گوید که در دیدار قالیباف با ناطق نوری، حداد عادل و لاریجانی هیچ توافقی صورت نگرفته و شواهدی نمی‌بیند که لاریجانی در انتخابات مجلس شرکت کند. او همچنین گفت: دود سفیدی از اردوی اصولگرایی نمی‌بینیم، دودش سیاه است و احتمال هم دارد دو، سه شاخه شوند و در جریان انتخابات به صورت جداگانه لیست دهند و وارد صحنه انتخابات شوند.

کد خبر: ۱۴۸۴۲۴
۱۰:۲۲ - ۰۳ ارديبهشت ۱۴۰۲

حقیقت‌پور:دود سفیدی از اردوی اصولگرایی نمی‌بینیم

دیدارنیوز: یک فعال سیاسی گفت: شواهد و قرائنی نمی‌بینم که لاریجانی بخواهد در انتخابات مجلس شرکت کند. هرکس که می‌خواهد در انتخابات شرکت کند باید در جامعه حضور بیشتری داشته باشد و صحبت‌های بیشتری انجام دهد که من این حضور و ظهور را در لاریجانی نمی‌بینم.

منصور حقیقت‌پور فعال سیاسی اصولگرا در گفتگو با ایلنا، در پاسخ به این سوال که قالیباف دیداری با حجت الاسلام ناطق نوری، حداد عادل و علی لاریجانی در یک ضیافت افطاری داشته، با توجه به اینکه شخصیت‌های مطرح شده در گذشته جایگاه ریاست مجلس را در اختیار داشتند، اما این برداشت مطرح می‌شود که قالیباف به دنبال بازی جدید در جریان اصولگرایی با استفاده از چهره‌های محافظه‌کار و اعتدالی است و می‌خواهد با جریان افراطی اصولگرا که به نام جبهه پایداری شناخته می‌شود رقابت کند. تحلیل شما در این مورد چیست، گفت: این افطاری یک دعوت ساده بر پایه اخلاق و ادب بود که قالیباف رؤسای پیشین مجلس قبل از خود را دعوت کرد. تا آنجا که بنده مطلع هستم در این جلسه هیچ بحث سیاسی صورت نگرفت و هیچ تفاهم و توافقی بین این افراد صورت نگرفته است.

وی افزود: اینکه قالیباف با جبهه پایداری مشکل دارد، درست است. جبهه پایداری یک جریان تمامیت‌خواه، خود حق‌بین و خود ولایت‌بین بوده که فقط خود را می‌بیند و بقیه اگر خارج از این چارچوب باشند، غیرولایی و جاسوس هستند. در خانواده جریان اصولگرایی هم خیلی افراد را نمی‌پذیرند. در گذشته هم این رفتار را انجام داده‌اند. با هاشمی‌رفسنجانی برخورد کردند، با ناطق برخورد کردند و همچنین با لاریجانی هم برخورد کردند، حالا هم رسیده‌اند به اینکه با قالیباف برخورد کنند. در اختلاف جبهه پایداری با قالیباف، هر چقدر به انتخابات نزدیک‌تر می‌شویم، شکاف بیشتر خواهد شد.

وی افزود: حتی در انتخابات ریاست مجلس خواهیم دید که اگر قالیباف بخواهد رئیس شود، ۱۸۰ تا ۱۹۰ رأی نمی‌آورد، مگر آنکه با تعدادی کمتر از این رئیس مجلس شود. اینکه قالیباف یک رویکرد دیگر داشته باشد طبیعی است. مردم از این نگاه خشک و تند جبهه پایداری خسته شدند و حتما به دنبال فضای سیاسی دیگری هستند. شاید قالیباف فضایی را ترسیم کند که مردم احساس کنند در این فضا می‌توانند راحت‌تر باشند و بهتر می‌توانند جلو بروند، بنابراین به سمت قالیباف بیایند.

حقیقت‌پور در پاسخ به این سوال که در تحلیل‌ها این نکته وجود دارد که در انتخابات آینده لاریجانی به مجلس برگردد و قالیباف در انتخابات مجلس شرکت نکرده و خود را برای حضور در انتخابات ۱۴۰۴ آماده کند. چقدر با این تحلیل موافق هستید و آیا این احتمال وجود دارد که لاریجانی در انتخابات مجلس آتی حضور داشته باشد گفت: من شواهد و قرائنی نمی‌بینم که لاریجانی بخواهد در انتخابات مجلس شرکت کند. هرکس که می‌خواهد در انتخابات شرکت کند باید در جامعه حضور بیشتر داشته باشد و صحبت‌های بیشتری انجام دهد که من این حضور و ظهور را در لاریجانی نمی‌بینم.

وی افزود: ما حتما در وضعیت مجلس تغییراتی خواهیم داشت که افرادی حرفه‌ای‌تر و دقیق‌تر بیایند و مدیریت مجلس را بر عهده بگیرند تا در مجلس ایفای نقش داشته باشند تا در خروجی مجلس، قوانین متقن، چند جانبه‌گر و جامع داشته باشیم. اما اینکه خودشان به صورت جدی در انتخابات حضور داشته باشند من این موضوع را مشاهده نمی‌کنم، اما قالیباف می‌تواند برای انتخابات مجلس و انتخابات ۱۴۰۴ برنامه داشته باشد و آن پوزیشنی که برای خودشان تداعی می‌کند، محتمل است و باید دید در آینده چه اتفاقاتی می‌افتد.

حقیقت‌پور در پاسخ به این سوال که آیا احتمال دارد در جریان اصولگرایی شاهد رقابت داخلی طیف‌های متفاوت اصولگرایی باشیم، گفت: در گذشته این اتفاقات به این شکل بوده است. مگر در زمان احمدی‌نژاد اینطور نبود؟ احمدی‌نژاد با چه کسی رقابت می‌کرد؟ با قالیباف، ولایتی و سایر اصولگرایان دیگر رقابت می‌کرد. اصولگرایان فقط یک حزب نیستند که دارای چارچوب و مقررات خاصی باشند. اصولگرایی بیشتر یک طیف و محفل است. جریانی که بذرپاش به راه انداخته چه جریانی است؟ از اصولگرایان جدا شده است. همین جبهه پایداری که در مقابل قالیباف ایستاده، تیم رئیسی هم یک طرف قضیه است. آن‌ها هم اصولگرا هستند؛ بنابراین ما هم دود سفیدی از اردوی اصولگرایی نمی‌بینیم، دودش سیاه است و احتمال هم دارد دو، سه شاخه شوند و در جریان انتخابات به صورت جداگانه لیست دهند و وارد صحنه انتخابات شوند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی