تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...

ادعای نیویورک‌تایمز؛ سپاه آماده حمله پهپادی به کشتی‌های اسرائیلی است

روزنامه آمریکایی «نیویورک‌تایمز» در گزارشی به نقل از ۲ مقام ارشد اطلاعاتی غربی نوشت که دستگاه‌های اطلاعاتی اسرائیل و آمریکا بر این نظرند که ایران قصد دارد در انتقام خون دو عضو سپاه پاسداران که در سوریه کشته شدند به کشتی‌های تجاری اسرائیلی حمله کند.

کد خبر: ۱۴۷۷۸۲
۲۰:۲۴ - ۲۰ فروردين ۱۴۰۲

ادعای نیویورک‌تایمز؛ هوافضای سپاه آماده حمله پهپادی به کشتی‌های اسرائیلی است

دیدارنیوز: بنا به گزارش این روزنامه، نیروی هوافضای سپاه پاسداران ایران در حال آماده شدن برای حملات پهپادی به کشتی‌های اسرائیلی در خلیج فارس و دریای عمان است.

روزنامه نیویورک‌تایمز به نقل از یک استراتژیست نزدیک به سپاه پاسداران ایران نوشت که حمله به کشتی‌های اسرائیلی با هدف انتقام کشته شدن دو عضو این نیرو پس از حملات هوایی منتسب به اسرائیل در ماه مارس برنامه‌ریزی شده است.

به گفته دو مقام ارشد اطلاعاتی غربی، ارتش آمریکا درباره یک حمله قریب‌الوقوع به کشتی‌های اسرائیلی به مقام‌های دفاعی اسرائیل هشدار داده است.

آن‌ها گفتند که ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا روز پنج‌شنبه به مقام‌های دفاعی اسرائیل اعلام کرده که سپاه پاسداران ایران آماده حمله به کشتی‌های اسرائیلی است، خبری که توسط یک کارمند ارشد کشتی‌رانی اسرائیل تأیید شد.

آمریکا و اسرائیل در سال‌های گذشته ایران را به حمله به نفتکش‌ها و کشتی‌های تجاری متهم کرده‌اند، اما تهران همواره این اتهام‌ها را رد کرده است.

گزارش روزنامه نیویورک‌تایمز در حالی منتشر شده که بنا به اعلام ارتش آمریکا، زیردریایی هسته‌ای «یو‌اس‌اس فلوریدا» عازم خلیج فارس شده است تا به «تضمین امنیت و ثبات در منطقه کمک کند.»

تیموتی هاوکینز، سخنگوی ناوگان پنجم نیروی دریایی آمریکا مستقر در بحرین گفت که این زیردریایی موشک‌انداز که قابلیت حمل ۱۵۴ موشک تاماهاوک دارد به نیرو‌های این ناوگان در خلیج فارس می‌پیوندد. واشنگتن معمولا مکان زیردریایی‌های خود را در حالی که در دریا هستند، فاش نمی‌کند.

اعزام زیردریایی هسته‌ای «یو‌اس‌اس فلوریدا» به خلیج فارس با تشدید تنش‌ها میان تهران و تل‌آویو و در بحبوحه افزایش خشونت‌ها میان اسرائیل و فلسطینی‌ها انجام شده است.

در همین زمینه برخی از تحلیلگران اسرائیلی بر این نظرند که شلیک موشک از لبنان، غزه و سوریه به سمت اسرائیل، نشان‌دهنده استراتژی تهران برای مقابله با تل‌آویو است.

به گفته این گروه از تحلیلگران، «اگرچه ممکن است گروه‌های مختلفی پشت حملات موشکی به اسرائیل باشند، اما احتمالاً همه این گروه‌ها با ایران مرتبط هستند.»

آن‌ها همچنین از استقرار شبه‌نظامیان وابسته به ایران در سوریه به عنوان یک عنصر «تهدیدکننده» برای اسرائیل نام می‌برند.

برخی گزارش‌ها اسرائیل را مسئول حملات هوایی به سوریه و کشته شدن هواداران بشار اسد، رئیس جمهوری این کشور معرفی می‌کنند، حملاتی که اسرائیل یا مسئولیت آن‌ها را برعهده نمی‌گیرد یا اغلب درباره چنین حملاتی سکوت اختیار می‌کند.

ارتش اسرائیل اگرچه به عنوان یک قاعده کلی در مورد عملیات خاص در سوریه اظهار نظر نمی‌کند، اما اذعان کرده که در دهه گذشته صد‌ها سورتی پرواز علیه گروه‌های مورد حمایت ایران در این کشور انجام داده است که تلاش می‌کنند جای پایی در این سوریه به دست آورند.

در هر حال حملات هوایی منتسب به اسرائیل بار‌ها سامانه‌های راداری و پدافند هوایی سوریه را هدف قرار داده‌اند. ایران، متحد کلیدی بشار اسد، رئیس‌جمهوری سوریه اعلام کرده که فقط مستشاران نظامی‌اش در این کشور مستقر هستند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی