تیتر امروز

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است
قسمت دوم گفت‌وگوی فیض‌الله عرب‌سرخی در برنامه پنجم رکن سه

عرب‌سرخی: حتما نهاد دین باید از نهاد دولت جدا باشد / دین امری اختیاری است

فیض‌الله عرب‌سرخی در دومین قسمت از گفت‌وگوی خود با دیدار در برنامه رکن سه، به موضوعاتی چون سکولاریسم، ملی‌گرایی و نحوه شرکت در انتخابات پرداخته است.
عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎
افاضات اضافه

عوام امیدوارند از شروع امسال خوشحال بشوند‎‎

شاید در میان خواص هم کمتر کسی به اندازه عوام‌الملک تعهد و مسئولیت‌پذیری داشته باشد که در تعطیلات نوروز نیز لحظه‌ای از رصد امور و نقد عملکرد مقامات دست برنداشته است. این هم تحفه نوروزی عوام...
بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
با اقدام دادگاه عالی پاکستان

حکم بازداشت عمران خان تعلیق شد

داون پاکستان گزارش داد که دادگاه عالی کشور حکم بازداشت عمران خان، نخست وزیر سابق را به حالت تعلیق درآورده است.

کد خبر: ۱۴۶۷۷۵
۱۳:۱۸ - ۲۷ اسفند ۱۴۰۱

حکم بازداشت عمران خان تعلیق شد

دیدارنیوز: دادگاه عالی لاهور در ۹ پرونده علیه عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان (PTI) حکم وثیقه را صادر کرد. او با اتهاماتی مواجه است که باعث شده بود دستگیر و به دادگاه معرفی شود. با این حال، قضات به خان تا جلسات دادرسی در ۲۴ مارس و ۲۷ مارس به ترتیب در اسلام آباد و لاهور آزادی دادند.

به نقل از آرتی، ویدئویی که در حساب کاربری رسمی حزب در توییتر منتشر شده است نشان می‌دهد که رهبر حزب تحریک انصاف پس از صدور حکم، دادگاه را با ماشینی ترک می‌کند که روی سقف آن مردی با یک تفنگ مستقر شده بود. این خودرو توسط جمعیتی از هواداران مسلح به چوب محاصره شده بود.

این تصمیم مستقیماً پس از آن گرفته شد که تلاش برای بازداشت این سیاستمدار در محل اقامتش در لاهور به درگیری خشونت‌آمیز بین مقامات و حامیان تحریک انصاف در روز چهارشنبه پایان یافت.

خان در توییتر نوشت که قصد واقعی پلیس "ربودن و ترور" او به جای اجرای حکم است. او همچنین مدعی شد که نیروی انتظامی به گاز اشک آور، ماشین‌های آب پاش و حتی شلیک گلوله‌های مستقیم متوسل شده است. این اولین تلاش ناموفق برای دستگیری خان نبود، زیرا او هفته گذشته نیز از پلیس اجتناب کرد و گفت که دادگاه فاقد امنیت لازم برای محافظت از وی در برابر سوء قصد است.

خان در سال ۲۰۱۸ سمت نخست وزیری پاکستان را بر عهده گرفت، اما در سال ۲۰۲۲ برکنار شد و از آن زمان تاکنون درگیر اختلافات حقوقی شده است. دولت او را متهم به فروش غیرقانونی هدایای دولتی می‌کند که در دوران نخست وزیری اش توسط مقامات خارجی به او داده شده است. خان ادعا می‌کند که این پرونده‌ها با انگیزه سیاسی و با هدف جلوگیری از بازگشت او به قدرت است. حزب تحریک انصاف رهبری تظاهرات در سراسر پاکستان و خواستار برگزاری انتخابات زودهنگام بوده است. در جریان تظاهرات نوامبر در وزیرآباد، یک مهاجم به سمت خان تیراندازی کرد و او و هشت نفر دیگر را زخمی کرد.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی