تیتر امروز

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و
گزارش دیدار از بی‌تفاوتی دولت به واقعیت آموزش همگانی

سیر صعودی آمار بازماندگان از تحصیل و "رئیسی" که زیاد نمی‌داند!

از ابراهیم رئیسی گرفته تا وزیر آموزش و پرورش در حالی از دستاورد‌های جدید در آغاز سال تحصیلی با تکیه بر کلمه "ما می‌توانیم" خبر دادند که طبق آمار بیش از ۲۰ درصد دانش آموزان کلاس اولی ثبت نام نکرده‌اند!
نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟
از چشم جهان (۱۱۳)؛ تحلیل رویترز پیرامون عادی سازی روابط اسرائیل-عربستان

نگاه بایدن به منافع اَبَرتوافق؛ با چه هزینه‌ای؟

دولت بایدن بر تلاش خود برای تحقق "معامله بزرگ" در خاورمیانه که شامل عادی‌سازی روابط اسرائیل و عربستان نیز می‌شود، افزوده. واشنگتن معتقد است اگر بتواند موانع مهم را کنار بزند، منافعی مهم کسب خواهد...
دلار ۲۳ هزار تومانی را تحویل گرفتید امروز دلار ۵۶ هزار تومان شده

حقیقت‌پور: قد و قواره دولت در شان مردم نیست

منصور حقیقت‌پور، نماینده سابق مجلس و فعال سیاسی با انتقاد شدید از دولت ابراهیم رئیسی به دلیل مشکلات و بحران‌های اقتصادی اخیر با اشاره به اینکه با همه حمایت‌هایی که رهبری از این دولت می‌کند، اما هیچ تلاش جدیی از دولت مشاهده نمی‌کنیم، گفت: عملکرد این دولت و قد و قواره وزرای این دولت، در شان مردم ایران نیست. شما که آمدید و همه قوا را یکدست و صاف کردید، خب حل کنید دیگر! یک مسئله پیاز را نمی‌توانید حل کنید! شان مردم این است که برای مرغ و پیاز به صف بایستند و گوشت را ۵۰۰ هزار تومان بخرند؟

کد خبر: ۱۴۵۸۱۶
۱۷:۳۹ - ۰۷ اسفند ۱۴۰۱

حقیقت‌پور: قد و قواره دولت در شان مردم نیست

دیدارنیوز: نماینده پیشین مجلس خطاب به دولت می‌گوید: اگر می‌توانید کاری کنید تا مشکلات مردم حل شود، اگر هم نمی‌توانید صادقانه بگویید که اشتباه کردیم که گفتیم می‌توانیم و اجازه دهید کسانی وارد گود شوند که توانایی حل مشکلات مردم را داشته باشند.

منصور حقیقت‌پور نماینده سابق مجلس و فعال سیاسی با اشاره به ناکارآمدی دولت ابراهیم رئیسی، به رویداد۲۴ گفت: عملکرد این دولت و قد و قواره وزرای این دولت، در شان مردم ایران نیست و قرار نیست رفتار‌های حداقلی برای مردم ایران داشته باشیم. ما باید مشکلات مردم را حل کنیم چرا که آن‌ها شایسته بهترین‌ها هستند. بهترین اقتصاد، بهترین فرهنگ، بهترین رفتار و چیزی که ما این روز‌ها می‌بینیم اصلا آن چیزی که باید نیست.

او با بیان اینکه دولت کاملا ناکارآمد است، تصریح کرد: من می‌گویم اگر می‌توانید کاری کنید تا مشکلات مردم حل شود، اگر هم نمی‌توانید، صادقانه بگویید که اشتباه کردیم که گفتیم می‌توانیم و اجازه دهید کسانی وارد گود شوند که توانایی حل مشکلات مردم را داشته باشند. بسیاری از افراد قوی و توانمند در خانه نشسته‌اند و منتقدین براین باورند که مشکلات مردم قابل حل است.

حقیقت‌پور می‌گوید: با همه حمایت‌هایی که رهبری از این دولت می‌کند، اما هیچ تلاش جدیی از دولت مشاهده نمی‌کنیم. یکدستی که امروز در میان سه قوه ایجاد شده است، انتظار ما این بود که همانطور که شعار می‌دهند ما دولت قویی هستیم، قوی هم عمل کنند. نمی‌شود که پز دولت قوی را بدهیم، اما در رفتارمان، عمکرد ضعیف و زبونی را از خودمان نشان دهیم. دولت باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات انجام دهد و اگر هم نمی‌تواند بگوید که نمی‌توانیم و کار را به دست افراد توانمند بسپارند.

این فعال سیاسی ادامه داد: فکر می‌کنم خودشان هم باور نمی‌کنند که نمی‌توانند. می‌گویند دولت قوی و انقلابی هستیم، اما نمی‌پذیرند که نمی‌توانند که بخواهند کار را به اهلش بدهند. ما توقع نابجایی از دولت نداریم. خودشان گفتند می‌توانیم، ما می‌گوییم خب بسم‌الله انجام دهید. نزدیک دو سال است که کار را در اختیار دارید، دلار ۲۳ هزار تومانی را تحویل گرفتید امروز دلار ۵۶ هزار تومان شده است. گروه تندرویی که نفوذ کرده اجازه نمی‌دهد متخصصان و توانمندان وارد شوند. شما که آمدید و همه قوا را یکدست و صاف کردید، خب حل کنید دیگر! یک مسئله پیاز را نمی‌توانید حل کنید! شأن مردم این است که برای مرغ و پیاز به صف بایستند و گوشت را ۵۰۰ هزار تومان بخرند؟

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی