تیتر امروز

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم
 گفت‌وگوی بی‌تعارف دیدار با بیژن بیرنگ درباره زن، زندگی و ایران

بیرنگ: زن را حذف کنیم یعنی وطن را حذف کردیم/ درون من بیرنگ است/ از من پشیمان‌تر‌ها زیادند/ جمعا ۵ سال برنامه ساختم

برای بینندگان تلویزیون در دهه‌های ۶۰ و ۷۰، نام بیژن بیرنگ یادآور روز‌های اوج در جذب مخاطبان میلیونی است، روز‌هایی که از آن‌ها تنها خاطرات شیرین باقی مانده. در گفت‌وگوی دیدار در مورد امروز و دیروز...
نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب
دیدارنیوز در سال نو بررسی می‌کند

نوروز؛ از سیحون تا فرات، از هند تا حلب

نوروز جغرافیا نمی‌شناسد و امروز در شرق و غرب عالم نوروز را جشن می‌گیرند، از طرفی بیش از بیست کشور در جهان ،خود خاستگاه نوروز هستند. دیدارنیوز در سال نو جایگاه نوروز در جهان را مورد بررسی قرار...
فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد
برنامه هجدهم اصل ۲۷؛ گفت‌وگو با نماینده مجلس ششم/ قسمت پایانی

فاطمه راکعی: اصولگرایان جدید به اصول اخلاقی پایبند نیستند/حسن روحانی ادعای اصلاح‌طلبی نداشت/قانون مدنی نیاز به بازنگری دارد

در برنامه هجدهم "اصل ۲۷" با فاطمه راکعی، نماینده مجلس ششم و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دیدگاه ایشان را درباره حوادث اخیر جویا شدیم؛دومین و آخرین قسمت این گفت‌وگو را بخوانید.
مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران عنوان کرد:

با تکمیل فاز دوم فولادسازی، تولید شمش به ۸۶۰ هزار تن خواهد رسید

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه مشکل گروه ملی تولید کم است و در فروش هیچ مشکلی ندارد، عنوان کرد: فاز دوم طرح فولادسازی ۴۳۰ هزار تنی است که با تکمیل آن ۴۳۰ هزار تن دیگر به تولید واحد فولادسازی شرکت افزوده می‌شود و مجموع شمش تولیدی به ۸۶۰ هزار تن خواهد رسید.

کد خبر: ۱۴۵۶۵۸
۲۲:۰۸ - ۰۳ اسفند ۱۴۰۱

با تکمیل فاز دوم فولادسازی، تولید شمش به ۸۶۰ هزار تن خواهد رسید

به گزارش دیدارنیوز _ سرویس‌ خوزستان: علی محمدی در نشست خبری که امروز، ۳ اسفندماه در اهواز برگزار شد، اظهار کرد: گروه ملی فولاد ایران در حال حاضر با ۸ خط تولیدی، ۶ کارخانه و ۳هزار نفر نیروی کار در حال فعالیت و تولید است.

وی با اشاره به دارایی‌های این شرکت افزود: ۴۰ درصد از سهام فولاد اکسین، باشگاه استقلال خوزستان، ۲۷۰ هکتار زمین و چند شرکت زیر مجموعه از جمله دارایی‌های مجموعه گروه ملی است.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه بهترین سال‌های گروه ملی با تولید حدود ۱.۷ میلیون تن در سال‌های ۱۳۹۰ و ۱۳۹۱ رقم خورده است، تصریح کرد: پس از خصوصی‌سازی رونق تولید در این مجموعه بیشتر شد اما پس از بحث پرونده‌های کلان فساد اقتصادی تولید در این کارخانه به حدود ۹۷ هزار تن رسید و عملا کارخانه‌ها تعطیل شد و مشکلات کارگری بسیاری در شرکت به وجود آمد.

محمدی با بیان اینکه در سال‌های اخیر و پس از حل مشکلات کارگری در مجموعه گروه ملی فولاد ایران تلاش شده است تا رشد و رونق تولید محقق شود، گفت: میزان تولید گروه ملی در سال ۱۳۹۸ حدود ۲۴۰ هزار تن بود و در سال ۱۳۹۹ به حدود ۴۷۰ هزار تن رسید اما مجددا با مشکلاتی که در سال ۱۴۰۰ داشتیم میزان تولید به ۳۶۰ هزار تن کاهش پیدا کرد.

وی افزود: خوشبختانه با تلاش‌های انجام‌شده در گروه ملی صنعتی فولاد ایران امسال پیش بینی می‌کنیم که تولید ۴۷۰ هزار تنی در شرکت محقق شود.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با بیان اینکه از شرایط بد گذشته خارج شده‌ایم، گفت: خوشبختانه آنقدر توانمند شده‌ایم که بتوانیم نگاه رو به جلو داشته باشیم و در این زمینه رکوردهای تولید را در ماه‌های اخیر یکی پس از دیگری شکسته‌ایم.

محمدی ادامه داد: در گروه ملی دیگر دغدغه حقوق نداریم و وضعیت تولید بسیار خوب است. در مقایسه شرایط سال گذشته با امسال نارضایتی‌های گذشته از بین رفته و رضایت در کل مجموعه شرکت به وجود آمده است و اگر با همین فرمان پیش برویم هیچگاه گروه ملی به مشکلات گذشته برنمی‌گردد.

وی بیان کرد: هیچ ریالی به گروه ملی تزریق نشده است و با دست خالی به این شرایط کنونی رسیده‌ایم. همه مشکلات و ناآرامی‌ها برچیده شده است و شرایط بسیار خوبی را تجربه می‌کنیم. اگر می‌خواهیم اتفاقات گذشته در گروه ملی رخ ندهد باید طرح‌های توسعه‌ای با ارزش افزوده بالا ایجاد کنیم زیرا زیرساخت‌ها در شرکت بسیار خوب است و می‌توانیم با احداث کارخانه‌های جدید زمینه‌ساز توسعه این مجموعه شویم.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با انتقاد از صدور مجوزهای فراوان برای شرکت‌های فولادی و نوردی در سطح کشور گفت: با صدور مجوزها برای احداث واحدهای فولادی کوچک به واحدهای بزرگ ضربه وارد می‌شود. به جای اینکه شرکت‌های بزرگ فولادی تقویت شوند که به نفع صنعت فولاد کشور است، مجوزهای بسیاری برای واحدهای کوچک فولادی بدون توجه به بحث تامین انرژی و... صادر شده که باعث بروز مشکلات بسیاری برای شرکت‌های بزرگ فولادی کشور که عمدتا دولتی هستند شده است.

محمدی ادامه داد: کارخانه‌های فولادی کشور در حال حاضر با ۵۰ درصد از ظرفیت خود فعالیت می‌کنند و این مساله به دلیل این است که زنجیره گسترش پیدا می‌کند اما به درستی این اتفاق رخ نمی‌دهد و باعث می‌شود تا واحدهای فولادی نتوانند با تمام توان و ظرفیت خود فعالیت کنند.

وی با بیان اینکه نیروی انسانی گروه ملی بزرگترین فرصت این شرکت است، اظهار کرد: همچنین تنوع محصولات گروه ملی و برند این شرکت از دیگر فرصت‌ها و ظرفیت‌هایی است که باید مورد توجه جدی قرار بگیرد.

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران تصریح کرد: تنها مشکل گروه ملی کمبود سرمایه در گردش است که اگر بانک‌ها مساعدت و مصوبات ستاد تسهیل را اجرایی کنند و تسهیلات لازم را ارائه دهند گروه ملی می‌تواند کارخانه‌های بیشتر بسازد و با ظرفیت بیشتری تولید داشته باشد.

محمدی با اشاره به برنامه تولید ۱۰۰ هزار تنی در اسفندماه عنوان کرد: اگر در تامین برق و گاز شرکت مساله‌ای پیش نیاید، در اسفندماه امسال ۱۰۰ هزار تن تولید خواهیم داشت. اگر این تولید محقق شود شرکت سود آور می‌شود و وارد مرحله جدیدی خواهیم شد که مشکل سرمایه درگردش حل می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح‌های توسعه‌ای را در گروه ملی فولاد در برنامه داریم، افزود: دو خط تولیدی در گروه ملی بیش از ۶۰ سال قدمت دارند که قطعا توان رقابت با شرکت‌ها و خطوط جدید را ندارد. با این شرایط باید نسبت به احداث خطوط و کارخانه‌های جدید که توان رقابت پذیری بالایی دارند اقدام شود. همچنین در گروه ملی ۳ خط تولید ۴۰ ساله و دو خط تولید با سن بالای ۱۸ سال فعالیت دارند.

 

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به فعالیت یک کارخانه فولادسازی ۴۳۰ هزار تنی در این شرکت افزود: پس از ۱۰ سال قرار است فاز دوم فولادسازی گروه ملی فولاد اجرایی و تکمیل شود. براساس پیش‌بینی‌های شرکت مشاور این طرح پس از ۹ ماه می‌تواند اجرایی شود.

 

محمدی با بیان اینکه مشکل گروه ملی تولید کم است و در فروش هیچ مشکلی ندارد، عنوان کرد: فاز دوم طرح فولادسازی ۴۳۰ هزار تنی است که با تکمیل آن ۴۳۰ هزار تن دیگر به تولید واحد فولادسازی شرکت افزوده می‌شود و مجموع شمش تولیدی به ۸۶۰ هزار تن خواهد رسید.

 

وی در خصوص ایجاد اشتغال جدید در گروه ملی بیان کرد: قرار است در روز جمعه ۵ اسفندماه یک آزمون استخدامی برگزار کنیم و پس از آن ۳۲۳ نفر از افراد پذیرفته‌شده به استخدام گروه ملی فولاد در می‌آیند. همچنین تاکنون ۱۵۰ نفر جذب شده‌اند و در مجموع تا پایان سال ۵۵۰ نفر جذب شرکت خواهند شد.

 

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران اظهار کرد: در سال آینده به سمت احداث کارخانه تولید آهن اسفنجی خواهیم رفت. مطالعات این طرح توسط مشاور در دست تکمیل است و امیدواریم بانک‌ها پای کار بیایند و سرمایه حدود ۳ هزار میلیارد تومانی مورد نیاز برای این طرح را تامین مالی کنند.

 

محمدی با بیان اینکه شرکت‌هایی مثل گروه ملی فولاد ایران اگر طرح توسعه‌ای نداشته باشند قطعا عقب خواهند افتاد، تصریح کرد: همه مجوزهای زیست محیطی و... این طرح گرفته شده و با تامین منابع مالی و اجرای این طرح جهش بزرگی در گروه ملی رخ خواهد داد.

 

وی در خصوص مسائل مربوط به شرکت توسعه سرمایه‌گذاری امیرمنصور آریا افزود: خانواده آریا همه بدهی‌ها را به بانک ملی ایران پرداخت کرده‌اند و مشکلات حل شده است. در تسویه حساب پرونده مالی با این حجم بالا، قاعدتا یکسری بدهی‌ها و پرونده‌های ریز باقی مانده است که حل خواهند شد اما تکلیف حساب‌ها کامل روشن شده است.

 

مدیرعامل گروه ملی صنعتی فولاد ایران با اشاره به مشکلاتی که در بحث تامین برق و گاز وجود دارد، گفت: از سال گذشته تاکنون ۳ ماه قطعی برق و ۲ ماه مسائل مربوط به عدم تامین گاز باعث شد تا هر ماه حدود ۱۰۰ هزار تن یعنی مجموعا ۵۰۰ هزار تن از ظرفیت تولید را از دست دهیم.

 

محمدی در خصوص مسائل مربوط به فولاد اکسین عنوان کرد: با توجه به اینکه سهامدار ۴۰ درصد شرکت فولاد اکسین هستیم نگرانی‌های عمیقی از شرکت فولاد اکسین داریم. ما به اتفاقاتی که در مجموعه مدیریتی این شرکت رخ داده واکنش نشان داده‌ایم و امیدواریم در اکسین تصمیماتی گرفته نشود تا آینده این شرکت به خطر بیافتد؛ از وضعیت مدیریت این شرکت اصلا راضی نیستیم.

 

وی در خصوص بحث صادرات محصولات تولیدی گروه ملی اظهار کرد: ما هرچه تولید می‌کنیم را می‌توانیم به عراق صادر کنیم چون شرکت صاحب نام هستیم و با توجه به اینکه تاییدیه از سازمان استاندارد عراق را داریم مشکلی در این زمینه وجود ندارد. هیچ مشکلی برای صادرات در شرکت وجود ندارد اما مساله رفع تعهدات ارزی و نوسانات سیاست‌گذاری در این زمینه، صادرات با مشکل مواجه کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی