تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه
شمار جان‌باختگان به بیش از ۲۶۰۰ نفر رسید

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ یک هفته عزای عمومی در ترکیه

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

توصیه آمریکا به اوکراین؛ قبل از دریافت تسلیحات حمله نکنید

مقامات ارشد آمریکا به اوکراین توصیه کرده‌اند که تا پیش از دریافت آخرین کمک تسلیحاتی ایالات متحده و آموزش کامل نیرو‌ها برای استفاده از این تجهیزات، حمله بزرگ علیه ارتش روسیه را به عقب بیاندازد.

کد خبر: ۱۴۳۹۵۹
۱۰:۰۵ - ۰۲ بهمن ۱۴۰۱

توصیه آمریکا به اوکراین؛ قبل از دریافت تسلیحات حمله نکنید

دیدارنیوز: خبرگزاری رویترز این موضوع را به نقل از یک مقام ارشد دولت بایدن که نخواست فاش شود گزارش کرده است.

منبع یاد شده همچنین روز جمعه در گفتگو با جمعی از خبرنگاران گفت ایالات متحده در حال حاضر و در بحبوحه اختلاف‌ها با آلمان بر سر ارسال تانک به اوکراین همچنان بر تصمیم خود مبنی بر عدم تحویل تانک‌های آبرامز به کی‌یف پایبند است.

جو بایدن، رئیس جمهوری آمریکا که به تازگی بسته جدید کمک تسلیحاتی ۲.۵ میلیارد دلاری به اوکراین را تایید کرده در پاسخ به این سوال خبرنگاران در کاخ سفید که آیا از قصد لهستان برای تحویل تانک‌های لئوپارد ساخت آلمان به کی‌یف حمایت می‌کند گفت: «اوکراین تمام کمک‌های لازم را دریافت خواهد کرد.»

رویترز به نقل از یک مسئول ارشد دولت جو بایدن آورده است که مذاکرات ایالات متحده با اوکراین در باره انجام هرگونه ضد حمله، به حصول اطمینان از اختصاص زمان کافی برای آموزش نحوه استفاده از تسلیحات جدید ارسالی از سوی آمریکا نزد نظامیان اوکرینی مشروط شده است.

مقامات آمریکایی بر این باورند که اگر نیرو‌های اوکراینی به تسلیحات جدید مجهز شوند و برای استفاده از آن‌ها به خوبی آموزش ببینند، در انجام حمله موفق‌تر خواهند بود.

ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرده بود که به زودی صد‌ها خودروی زرهی را برای استفاده در نبرد‌های جاری علیه نیرو‌های روسیه در اختیار اوکراین قرار خواهد داد.

یک هیات عالی رتبه ایالات متحده شامل وندی شرمن، معاون وزیر امور خارجه و جان فاینر، معاون مشاور امنیت ملی کاخ سفید به همین منظور طی روز‌های اخیر برای گفتگو با مقامات اوکراینی به کی‌یف سفر کرده بودند.

مقام ارشد کاخ سفید که نخواست نامش فاش شود همچنین یادآور شده است که به اعتقاد واشنگتن، اوکراین منابع قابل توجهی را برای دفاع از شهر باخموت هزینه کرده، اما احتمال زیادی وجود دارد که روس‌ها در نهایت نظامیان اوکراینی را از آن شهر بیرون کنند.

وی سپس تاکید کرد که حتی اگر این اتفاق به زودی روی دهد به هیچ وجه منجر به تغییر استراتژیک در میدان نبرد نخواهد شد.

به گفته این مقام آمریکایی، یکی از ملاحظات اوکراینی‌ها این است که چقدر می‌خواهند برای دفاع از باهموت هزینه کنند در حالی که همزمان برای بیرون راندن روس‌ها از مناطق تحت اشغال در جنوب آماده می‌شوند.

آمریکا همچنین به اوکراین توصیه کرده که از تلاش برای مقابله به مثل در تبادل آتش سنگین توپخانه با ارتش روسیه دست بکشد، زیرا مسکو در این نبرد فرسایشی امتیاز بیشتری به دست خواهد آورد.

مقام ارشد کاخ سفید می‌گوید تازه‌ترین بسته کمک تسلیحاتی ایالات متحده شامل خودرو‌های زرهی است، زیرا به اوکراین کمک می‌کند تا نحوه مبارزه خود را تغییر دهد.

از سوی دیگر، وزیر دفاع آلمان روز جمعه ضمن رد این ادعا که برلین به طور یکجانبه مانع ارسال تانک‌های لئوپارد به اوکراین شده است، گفت که دولت آماده است تا در صورت توافق میان متحدان، به سرعت برای ارسال آن‌ها اقدام کند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی