تیتر امروز

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت
بروز رسانی می‌شود

آخرین اخبار از زلزله مرگبار ترکیه و سوریه/ شمار قربانیان از ۴۳۰۰ نفر گذشت

مرکز لرزه نگاری مدیترانه‌ای اروپا اعلام کرد که زمین لرزه‌ای به بزرگی ۷.۷ ریشتر بامداد امروز (دوشنبه) مرکز ترکیه و سوریه را لرزاند. ساعاتی بعد زلزله‌ای با قدرت ۷.۸ ریشتر مناطق مرکزی ترکیه را لرزاند.
افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان
از چشم جهان (۷۳)

افغانستان در ۲۰۲۳: جنگ قدرت و ستیزه جویی طالبان

سال گذشته، حکومت طالبان به تدریج مستحکم شد و مانند دهه ۱۹۹۰ به سوی خودکامگی و جزم اندیشی بیشتر رفت. حکومت طالبان نسبت به هر گونه از اشکال مخالفت، رویکردی به شدت سرکوبگرانه به خود گرفته است.

آغاز عملیات اجرایی انتقال آب خلیج فارس به یزد و کرمان

عملیات اجرایی خط دوم طرح عظیم انتقال آب خلیج فارس به استان‌های یزد و کرمان، با دستور رئیس‌جمهور و با نام مبارک حضرت فاطمه زهرا (س) آغاز شد.

کد خبر: ۱۴۳۴۴۱
۱۳:۴۲ - ۲۲ دی ۱۴۰۱

آغاز عملیات اجرایی انتقال آب خلیج فارس به یزد و کرمان

 

دیدارنیوز: ابراهیم رئیسی که امروز پنجشنبه در دومین مقصد از دور دوم سفر‌های استانی، به یزد سفر کرده است، پس از ورود به این استان، در محل اجرای مرحله دوم طرح عظیم و ملی انتقال آب از خلیج فارس به استان‌های کرمان و یزد، حضور یافت و با توضیح مسئولان این طرح، در جریان جزئیات آن قرار گرفت.

رئیس جمهور در ادامه با نام مبارک حضرت فاطمه (س)، دستور آغاز عملیات اجرایی این طرح بزرگ ملی را صادر کرد.

همچنین با دستور رئیسی، بهره‌برداری از ۱۶ طرح آب و برق در استان یزد آغاز شد. خط یک این طرح با ۸۰ درصد پیشرفت فیزیکی، ۱۳۰ میلیون متر مکعب آب شیرین‌سازی شده را در مسیری به طول ۸۱۰ کیلومتر به استان‌های مرکزی کشور منتقل کرده است.

خط دوم این طرح که عملیات اجرایی آن، امروز پنجشنبه با دستور رئیس جمهور آغاز شد، برای انتقال ۲۰۰ میلیون متر مکعب آب شیرین‌سازی شده از خلیج فارس به استان‌های یزد و کرمان و در مسیری به طول ۷۳۰ کیلومتر، طراحی شده است.

در حال حاضر، خط دوم این طرح بزرگ ملی ۳۰ درصد پیشرفت داشته و مدت زمان پیش‌بینی شده برای تکمیل آن ۴۸ ماه است.

 با اجرای این طرح عظیم ملی انتظار می‌رود که بخش قابل توجه از مشکلات آبی استان‌های مرکزی کشور، به‌ویژه استان یزد و کرمان، رفع شود و شاهد تأمین آب پایدار در این استان‌ها باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی