تیتر امروز

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور
دیدار بررسی می‌کند

صنایع دستی؛ ارزآور اما مهجور

از امروز هفته صنایع دستی در کشور آغاز شد، صنعتی که از سال‌ها پیش قرار بود در کنار صنعت گردشگری نقش عمده‌ای در ارزآوری داشته باشد، اما ...
گزارش دیدار از طرح اجرا نشده شهرداری تهران

"آتش" ساختمان‌های ناایمن را می‌بلعد؛ زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!

در حالیکه آتش سوزی انبار چسب بازار تهران در کمترین فاصله زمانی از آتش سوزی انبار لاستیک اتفاق افتاد و موضوع ساختمان ناایمن جدی‌تر می‌شود، زاکانی به دنبال تصویب طرح حجاب است!.

انتقاد مدیرعامل استقلال از آجورلو؛ بمب بدهی را ترکاندی!

فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد شدید از دوران مدیریت مصطفی آجورلو اظهار داشت می‌گویند تیم را بعد از ۹ سال قهرمان کرده‌اند. آن تیم را مددی بسته که قهرمان شده است. من صد عدد چک از همین آقایان را پرداخت کرده‌ام. شما وقتی ۷۰۰ میلیارد خرج می‌کنید و ۶۰۰ میلیارد تعهد هم ایجاد کرده‌اید یعنی ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اید. بله بمب در باشگاه ترکانده‌اید که این همه بدهی ایجاد کرده‌اید.

کد خبر: ۱۴۳۲۸۳
۰۹:۱۱ - ۲۰ دی ۱۴۰۱

انتقاد مدیرعامل استقلال از آجورلو؛ بمب بدهی را ترکاندی!

دیدارنیوز: مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد از مصطفی آجورلو گفت که به اندازه کل تاریخ این باشگاه هزینه کرده و بدهی برجای گذاشته است.

علی فتح‌الله‌زاده، مدیرعامل باشگاه استقلال با حضور در برنامه فوتبال برتر درباره شرایط این باشگاه اظهار داشت: پس از جدایی من از استقلال، گفتند که من بدهی آوردم، ولی هیچ کسی کمپ ناصر حجازی را نمی‌بیند که امروز بیش از هزار میلیارد قیمت دارد. می‌گویند کسی هم هست که در اتاقش زده که ۳۰۰ میلیارد به استقلال می‌آورم. همین آدم ۲۰۰ میلیارد بدهی ایجاد کرده است. کسی که می‌تواند مناظره کند، من حاضر هستم رو در رو با او بحث کنم. متأسفانه فضای بدی شده است.

وی افزود: قربان‌زاده، رئیس سازمان خصوصی‌سازی می‌گوید در اینجا ۲۴۰ میلیارد تخلف شده است. بعد می‌گویند ما ۴۰۰ هکتار زمین گرفته‌ایم. کجاست این زمین؟ من پیگیری کردم هیئت مدیره منکر آن زمین شد. آن فرد قطری هم منکر آن ادعا‌ها شده است. وزیر این همه کمک کرده و شما ۷۰۰ میلیارد هزینه کرده‌اید و پول هیچ کسی را هم نداده‌اید. نه مربی نه بازیکن و نه هتل پول نگرفته‌اند. ما ته چاه هستیم و چگونه می‌گویید ما باشگاه را به اوج رساندیم؟ می‌گویند هزار میلیارد آورده‌ایم. بله شما هزار میلیارد بدهی ایجاد کرده‌اید. بمب ترکاندن هنر می‌خواهد. بمب ترکاندن با آمدن فرهاد مجیدی، مهدی رحمتی، خسرو حیدری، جواد نکونام، مهدی هاشمی‌نسب و... رقم می‌خورد. بله بمب در باشگاه ترکانده‌اید که این همه بدهی ایجاد کرده‌اید.

مدیرعامل باشگاه استقلال با انتقاد شدید از دوران مدیریت مصطفی آجورلو ادامه داد: می‌گویند تیم را بعد از ۹ سال قهرمان کرده‌اند. آن تیم را مددی بسته که قهرمان شده است. من صد عدد چک از همین آقایان را پرداخت کرده‌ام. شما وقتی ۷۰۰ میلیارد خرج می‌کنید و ۶۰۰ میلیارد تعهد هم ایجاد کرده‌اید یعنی ۱۳۰۰ میلیارد تومان هزینه کرده‌اید. کل مدیران تاریخ استقلال روی هم چنین رقمی هزینه نکرده‌اند. هتل به من گفت که پول هتل ساپینتو دو میلیارد شده و ایشان را راه نمی‌دهیم. ما ماساژور در تهران نداریم که از شهرستان بیاوریم و ماهی ۱۳۰ میلیون هزینه اتاق ماهانه آن‌ها باشد؟ فارغ از هزینه خشک‌شویی و سایر هزینه آن‌ها. یا فردی آمده و می‌گوید من ۲۵ میلیون به عنوان راننده فلانی حقوق می‌گیرم.

فتح‌الله‌زاده خاطرنشان کرد: فکر می‌کنند شرکت بورسی، شرکت بوس است و مدام به این و آن بوس می‌فرستند. اگر این حرف‌های بی ربط ادامه پیدا کند، مجبورم مطالب دیگری را بیان کنم. می‌گویند ما حساب را خالی کرده‌ایم. درحالی که از ۳۵۰ میلیاردی که در حساب بوده، ۲۵۰ میلیارد برداشته‌اند. تیم ۲۳ درصد گرفته بود و به صورت میانگین من این عدد را به ۵۵ درصد الی ۶۰ درصد رساندم. از روزی که آمدم به کادرفنی و بازیکنان پول داده‌ام. ۴۵۰ هزار دلار به کادرفنی داده‌ام. رفتم ترکیه و پول اللهیار صیادمنش را گرفتم و پخش کردند که من برای پروژه خانه‌ام به آنجا رفتم، در حالی که من در خارج از کشور هیچ ملک یا چیزی دیگر ندارم.

وی تصریح کرد: شب قبل از سوپر جام، ساعت ۱۲ شب دوستی به من زنگ زد و گفت سرمربی گفته پولم را نگرفته‌ام و نمی‌آیم. صبح از دوستان پول قرض گرفتم و در فرودگاه به او پول دادم. یک دوستی که با من از صبح تا شب بود، وقتی برگشتیم تهران، تازه به من گفت که دستیار ساپینتو نمی‌تواند از کشور خارج شود و با کمک سردار ذوالقدر آن وقت شب مسئله را حل کردم. می‌گفتند ۵۰۰ میلیارد از تبلیغات محیطی می‌آوریم، ولی ۱۰۰ میلیارد در آمده و از آن طرف ۹۰ میلیارد به سازمان لیگ بدهکاریم. من اگر تا عید ۲۳۰ میلیارد پول ندهم، مشکلات دیگری هم خواهیم داشت.

مدیرعامل باشگاه استقلال با اشاره به وضعیت کمپ مرحوم ناصر حجازی عنوان کرد: من فیلم کمپ را به شما نشان می‌دهم که روز اول چگونه بوده و اکنون چگونه است. زمین چمن کچل بود و آن را ترمیم کردم. ان‌شاءالله تا ۱۰ روز آینده نیز به دوبی می‌روم تا پنجره باز شود. الان برای طلب پین و میلیچ پنجره ما بسته است.

فتح‌الله‌زاده در رابطه با وضعیت تیم فوتبال استقلال نیز خاطرنشان کرذد: همه می‌دانند تیم ما کامل نیست. بازیکنان خوبی داریم، ولی نواقصی هم داریم. نمی‌توان همه فشار را به ساپینتو گذاشت. چند بازیکن ما آسیب دیده هستند. وقتی من آمدم ارسلان مطهری یک ریال هم نگرفته بود. الان ما بالاترین مبلغ پرداختی را در تیم‌های لیگ برتری داریم. بازیکنان ما بسیار با شرف و با وجدان هستند. من وقتی آمدم به بازیکنان قول دادم که پول‌شان را بدهم. مدت ۲۵ روز وقت گرفتم و آن مدت برایم جهنم بود. این بچه‌ها برای ما سوپرجام گرفتند. من مطمئنم که بازیکنان ما روز پنجشنبه جبران کرده و از هواداران دلجویی می‌کنند. باید به بازیکنان کمک کنیم از این شرایط روحی خارج شوند. بعد از باخت، دشمن فشار ایجاد کرد که ساپینتو عوض می‌شود. موضع من حمایت از ساپینتو است و با ایشان پیش می‌رویم. ما با خرید یکی دو بازیکن می‌توانیم تیم را بالانس کنیم.

وی در مورد جلسه‌اش با ساپینتو افزود: من گپ و گفتی با ساپینتو داشتم. من نگذاشتم او به هیئت مدیره بیاید تا جلوی شایعات و دروغ‌ها را بگیرم. زشت است با یک باخت بگوییم مربی را عوض می‌کنیم. تیم‌ها دچار افت می‌شوند و این طبیعی است و باید کمک کنیم تیم به روز‌های خوب برگردد.

مدیرعامل باشگاه استقلال درباره عدم بازی کردن عزیزبک آمانوف گفت: من به نظر ساپینتو در رابطه با آمانوف و سایر بازیکنان احترام می‌گذارم. شاید در آینده ساپینتو از او استفاده کند. ما باید در مسائل فنی به سرمربی احترام بگذاریم.

فتح‌الله‌زاده با اشاره به بسته بودن پنجره نقل‌وانتقالات استقلال یادآور شد: من قصد داشتم به خاطر کار گابریله پین این روز‌ها به دوبی بروم، ولی شایعه کردند که من برای مذاکره با محیدی به امارات می‌روم و برای اینکه ذهن مربی‌ام بهم نریزد، به سفر نرفتم. ما کار خود را درباره محمد محبی نیز انجام داده‌ایم. از زمان حضور من حداقل هیچ قصوری نشده است. مسئله او ارتباطی به پنجره نقل و انتقالات ما ندارد. همچنین قرارداد مهدی قایدی پایان فصل تمام می‌شود. دوستان به عهد خود در خصوص او عمل نکرده‌اند. درباره او هم به امارات می‌روم.

وی خاطرنشان کرد: جدا از سایر پول‌هایی که آوردیم، تاکنون حدود ۴۰ میلیارد درآمدزایی از طریق همراه اول، بانک شهر و ... ایجاد کرده‌ایم و ان‌شاءالله طی ۱۰-۱۵ روز آینده بتوانیم قرارداد اسپانسری خوبی هم ببندیم. من وظیفه دارم به عنوان یک مدیر در کار‌های علمی و پیشرو قدم بردارممن امروز می‌خواهم بگویم که به زودی استقلال دارای یک بانک می‌شود و هواداران از آن می‌توانند استفاده کنند. طرح‌هایی مثل توکن هواداری، استادیوم مجازی و ... در دستور کار ماست. من با چهار بانک صحبت کرده‌ام. اگر عمرم کفاف دهد، با یکی از این بانک‌ها قرارداد خود را می‌بندیم.

مدیرعامل باشگاه استقلال بار دیگر حمایتش را از ساپینتو اعلام کرد و گفت: دیدید عربستان موفق شد آرژانتین را شکست دهد، ولی آرژانتین در نهایت قهرمان شد. ما نباید با یک برد و باخت پشت تیم خود را خالی کنیم. سرمربی تیم مورد حمایت کامل ماست و دیدید که اعضای هیات مدیره و خود من هم حمایت کامل خودمان از ایشان را اعلام کردیم. مشکلات مالی زیادی داریم، ولی هراسی نداریم. آبی ریخته و ما با قاشق درحال جمع کردن آن هستیم.

فتح‌الله‌زاده در واکنش به بحث اختلاف او و ساپینتو درباره اتاقی در کمپ حجازی تصریح کرد: روزی که من آمدم، کمپ وضعیت خرابی داشت. من رفتم که آنجا را بسازم. اتاقی که مد نظر من بود را ظاهرا قبلا قولش را به ساپینتو داده بودند و من گفتم که از این موضوع اطلاع نداشتم و از این جهت مشکلی نیست. تا ۱۵ روز دیگر سالن بدنسازی و کافی‌شاپ ما هم در آنجا آماده شده است. متاسفانه عده‌ای از بیرون، ذهنیت ساپینتو را خراب می‌کنند. به دروغ به او گفته بودند که من می‌خواستم او را بردارم که هیئت مدیره نگذاشته است. دیدید که هیئت مدیره هم گفت در این رابطه اختیار تام دارم و موضع من نیز حمایت از سرمربی است.

وی در پایان گفت: من یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان در هر ماه صرفه‌جویی کرده‌ام. قطعا این روند را هم ادامه می‌دهم. مالیات را هم کم کرده‌ام. من در شرایط سختی باشگاه را گرفتم و همه باید کمک کنند. باید پول بزرگی را تا عید تأمین کنم. باید با کمک هواداران به تیم روحیه دهیم تا روز پنجشنبه موفق به شکست تراکتور شویم.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی