تیتر امروز

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!
به مناسبت ولادت با سعادت امیر‌المومنین

علی(ع) برای این جماعت (و برای ما) حیف است!

سیزدهم رجب مزین است به ولادت مولی‌الموحدین علی بن ابیطالب و به همین مناسبت حسین جعفری پژوهشگر دینی، در یادداشتی اختصاصی، قطره‌ای از این دریا را وصف نموده است.
حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.

مراسم اختتامیه ارزیابی تعالی سازمانی شرکت فولاد خوزستان برگزار شد

مراسم اختتامیه ارزیابی تعالی سازمانی با حضور داود ادایی ارزیاب ارشد و هیات همراه و ریاست محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه، معاونان و مدیران ارشد پنجم دی‌ماه ۱۴۰۱ در سالن کنفرانس ساختمان شهید حاج قاسم سلیمانی برگزار شد.

کد خبر: ۱۴۲۷۲۴
۰۹:۱۴ - ۱۰ دی ۱۴۰۱

داود ادایی ارزیاب ارشد تعالی سازمانی گفت: ارزیابی، یک فرآیند صفر و یک نبوده و یک طیف میان کمینه و بیشینه تعالی را شامل می‌شود. تعالی تا تحقق چشم‌انداز قابل پیشرفت است. تعالی در محیط کار اگر نهادینه شود، نیروی بالقوه کارکنان به بالفعل تبدیل می‌شود.

وی با اشاره به مفاهیم تعالی سازمانی ادامه داد: میزان رضایت از رهبری در شرکت فولاد خوزستان افزایش یافته است. این شرکت با تدوین چشم انداز و با افزودن فلسفه وجودی به فضای سازمان روح بخشیده است. تعامل با ذینفعان، حمایت از پروژه‌های توسعه‌ای و فولادسازی در کشور، رعایت دستورالعمل‌ها، شفافیت، پاسخ‌گویی و تخصیص ۱۴۰۰ میلیارد تومان به پروژه‌های زیست‌محیطی، اقدامات چشمگیر در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی هستند.

ادایی افزود: یکی از مهم‌ترین عملکردها، انتقال دیدگاه مدیران به زیر مجموعه، قدرت بیان، دانش، داستان گویی و اطلاع‌رسانی درست به لایه های پایینی سازمان در اقناع‌سازی کارکنان است. تفکرات خارج از چارچوب، هم آفرینی، استانداردهای ایزو، شرکت در فرآیند جایزه تعالی، ارزیابی های سطح بلوغ، پایش شاخص‌ها، طراحی سیستم‌های اطلاعاتی در لایه‌های مختلف جزو نکات مثبت شرکت فولاد خوزستان است.

وی ادامه داد: شرکت فولاد خوزستان با اجرای ۱۳۰ پروژه محیط زیستی در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی موفق عمل نموده‌ است. استفاده از رویکردهای بلوغ و مدل تعالی نت و در نظر گرفتن تمامی اجزای نت در یک چارچوب گزارش‌دهی پایداری از نکات مهم در حوزه مسئولیت‌های اجتماعی است.

محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل در امور بهره‌برداری و توسعه در این جلسه گفت: هدف این شرکت از مورد ارزیابی قرار گفتن، بهبودی و قرار گرفتن در مسیر تعالی سازمان است.

وی افزود: چالش‌ها همیشه هستند، لیکن با تدوین راه‌حل‌ مناسب، می توان چالش‌ ها را برطرف کرد. روحیه ی همیاری و وحدت و همبستگی کارکنان در تمامی رده های سازمانی یکی از راه های رفع چالش هاست.

نیکوکار در پایان اظهار داشت: تخصص، تعهد، دلسوزی و حرکت مطابق با استراتژی سازمان از دیگر ویژگی های کارکنان فولاد خوزستان است. امیدواریم با این نگاه شاهد موفقیت های روزافزون این مجموعه باشیم.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی