تیتر امروز

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟
از چشم جهان (۷۲)؛ گزارش تازه «میدل ایست آی»

موانع احیای توافق هسته‌ای ایران چیست؟

مذاکرات برای احیای توافق هسته‌ای ایران عملا بی نتیجه مانده است. ایران می‌گوید طرف‌های غربی به ویژه آمریکا باید واقع‌بینانه به این مسئله بپردازند تا از تکرار خروج واشنگتن از برجام جلوگیری شود....
کدام مربی شلوغ کارتر است؟
جشنواره شامورتی‌بازهای لیگ ۲۲

کدام مربی شلوغ کارتر است؟

هفته هفدهم رقابت‌های لیگ برتر با حواشی و نتایج عجیبی همراه بود. استقلال برد پرسپولیس باخت و حاشیه های بازی فولاد و پرسپولیس که به طور حتم تا ماهها می تواند دو باشگاه را مقابل هم قرار دهد.
پس از چند روز حرف و حدیث درباره فدراسیون والیبال

«داورزنی» ماندنی شد

محمدرضا داورزنی، رئیس فدراسیون والیبال که از اول دی ماه ۱۴۰۱ از سوی وزارت ورزش بازنشسته اعلام شده است، از تمدید ماموریت خود در این فدراسیون خبر داد.

کد خبر: ۱۴۲۴۵۴
۱۲:۱۰ - ۰۴ دی ۱۴۰۱

«داورزنی» ماندنی شد

دیدارنیوز: محمدرضا داورزنی از تمدید ماموریتش در فدراسیون والیبال و ادامه فعالیتش به عنوان رئیس این فدراسیون خبر داد.

رئیس فدراسیون والیبال از سوی وزارت ورزش از اول دی ماه ۱۴۰۱ بازنشسته اعلام شده است. فدراسیون والیبال هم در این میان مدعی است که فدراسیون جهانی به موضوع رفتن اجباری داورزنی از فدراسیون والیبال حساس است، موضوعی که چالش تازه‌ای را در والیبال ایجاد کرده است.

محمدرضا داورزنی در حاشیه همایش زنان کمیسیون زنان و ورزش کمیته ملی المپیک در مورد بازنشستگی خود گفت: سه سال قبل که مجمع انتخاباتی فدراسیون برگزار شد، دوره مسئولیت من چهار ساله بود. از طرفی ما در سازمان امور استخدامی و اداری کشور کمیسیونی داریم که افراد از سنی به بعد بازنشسته محسوب می‌شوند. البته آن کمیسیون بیشتر در مورد ماموریت کارکنان دولت در بخش‌های دیگر است. اینکه نگاه دوستان این است که فدراسون‌های ورزشی خارج از حوزه وزارت ورزش و جوانان هستند یا نه هم خود جای سوال دارد. به هر حال در آن مقطع که در دوره دوم انتخاب شدم قرار بود با دستور ریاست جمهور وقت تا پایان دوره چهار ساله در خدمت وزارت ورزش باشم، اما می‌طلبید که این کمیسیون هر ساله این ماموریت را تمدید کند. یک سال را تمدید کردند، اما دو سال را تمدید نکرده بودند که در مقطع اخیر با پیگیری‌هایی که انجام شده بود این اتفاق افتاد.

او در ادامه بیان کرد: اراده وزارت ورزش به ویژه وزیر این بود که تا پایان دوره چهار ساله در خدمت فدراسیون والیبال باشم، اما همزمان اتفاقات دیگری افتاد و اساسنامه والیبال را مبتنی بر تیپ اساسنامه داخل کشور تنظیم و برای فدراسیون جهانی والیبال فرستادیم. فدراسیون جهانی هم بعد از اصلاحاتی که در رفت و برگشت‌های مختلف انجام داد، این نگاه را داشت که فدراسیون‌های ملی نهاد‌های مستقل مالی هستند و باید استقلال داشته باشند، به طور کلی نقش دولت باید از بین برود، مجمع عمومی بالاترین مرجع برای تصمیمات این فدراسیون‌ها باشد و چارت المپیک هم رعایت شود. بر همین اساس در مهر ماه گذشته و قبل از اتفاقات اخیر این بحث‌ها دنبال شد.

داورزنی با بیان اینکه کارمند وزارت ورزش هستم و تقریبا ۴۲ سال در خدمت ورزش بوده‌ام، به مخالفت کمیسیون امور اداری و استخدامی با ادامه ماموریتش در ورزش اشاره و بیان کرد: دوستان در آذر ماه اعلام کردند که کمیسیون مربوطه موافقت نکرده است، اما با پیگیری‌هایی که وزیر و معاونان وزاتخانه انجام دادند این مساله تقریبا به جایی رسید که این امکان فراهم شود که تا پایان دوره چهار ساله در خدمت والیبال باشم. از حمایت جامعه والیبال، وزیر ورزش و معاونان وزارت ورزش تشکر می‌کنم که علاقه‌مند بودند این اتفاق بیفتد و بتوانم تا پایان دوره چهار ساله یعنی آبان ماه سال آینده در خدمت والیبال باشم. در کنار آن هم چه من باشم چه نباشم باید اساسنامه جدید در فدراسیون اجرا شود و اقدامات مبتنی بر اقدامات جدید باشد. این هماهنگی را در ادامه با وزارت ورزش و سایر نهاد‌ها خواهیم داشت.

رئیس فدراسیون والیبال بیان کرد: در مورد ماموریتم به فدراسیون و امکان ادامه فعالیتم، طبق آخرین صحبت‌هایم با دوستان دارد این امکان فراهم می‌شود که تا پایان دوره چهار ساله در خدمت والیبال باشم و دیگر هم نیازی به برگزاری مجمع نیست.

داورزنی در واکنش به این موضوع که حکم بازنشستگی بدون اطلاع پولادگر معاون قهرمانی وزارت ورزش ارسال شده است، بیان کرد: دیوان محاسبات و سازمان بازرسی پیگیر موضوع بازنشستگی بودند که اگر با تمدید ماموریت موافقت نشود ادامه فعالتیم در فدراسیون مغایر با قانون است بنابراین روزی که مطرح شد با تمدید ماموریت موافقت نشده، دوستان حوزه مربوطه در وزارت ورزش ابلاغ بازنشستگی را صادر کردند و قبل از اطلاع به خودم در سایت گذاشتند. در ادامه که بحث از راهکار‌های قانونی مختلفی دنبال شد، در نهایت به اینجا رسید که تقریبا این امکان فراهم شده تا پایان دوره چهار ساله در خدمت والیبال باشم.

او در پاسخ به این سوال که اگر امکان ادامه فعالیت شما در فدراسیون والیبال فراهم نمی‌شد بحث تعلیق جدی بود، بیان کرد: طبق اساسنامه مصوب فدراسیون جهانی چند کشور از جمله هندوستان، مالدیو و فیلیپین که به همین دلایل مدتی تعلیق شدند. دوست نداریم چنین اتفاقی بیفتد. سه دهه است که زحمت کشیده شده تا والیبال به اینجا برسد. والیبال ما در دنیا و در فدراسیون جهانی جایگاهی پیدا کرده است و اصلا برای کشور ما خوب نیست که وارد چنین بحث‌هایی شود که چرا دولت دخالت کرده است. خوشبختانه در این زمینه با وزارت ورزش تعامل خوبی داشتیم. دوستان هم کمک کردند که طبق اساسنامه پیش برویم، حتی بر اساس اساسنامه‌ای که قبلا در کشور تصویب شده بود، تصمیمات باید توسط مجمع عمومی گرفته شود و هر تصمیمی در مورد عزل و نصب و انتخاب رئیس فدراسیون باید در مجمع انجام شود. این یکی از بهترین شیوه‌های کار است. در این زمینه باید از وزارت هم تشکر کنم که تلاش کردند ثبات والیبال حفظ شود تا در یک پروسه زمانی مناسب شرایط انتقال انجام شود و برنامه‌های جاری فدراسیون آسیب نبیند.

داورزنی در مورد اقدامات خود جهت کسب کرسی ریاست کنفدراسیون والیبال آسیا گفت: عضو هیات رئیسه فدراسیون جهانی و آسیا هستم. در نتیجه‌ی تداوم حضور و پیگیری‌هایی که اتفاق افتاده است تعداد زیادی از دوستان ما در کمیته‌های فدراسیون جهانی و آسیا حضور دارند. در گذشته هم این بحث مطرح بود، اما در دور بعد قطعا برای AVC کاندیدا می‌شوم و تلاش می‌کنیم تا قدرت AVC را از شرق به غرب آسیا و ایران بیاوریم. رایزنی شرایط خاص خود را دارد و امیدوارم امکانی فراهم شود که ایران هم چند سالی در این حوزه حضور داشته باشد و بتوانیم در جهت توسعه و رشد والیبال کشور و آسیا گام‌هایی را برداریم.

منبع: ایسنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی