تیتر امروز

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند
حمایت یک اقتصاددان از مکانیزم مولدسازی و هیات هفت نفره

آرمان: زنگنه گاز فلر را به قیمت گزاف به بخش خصوصی پیشنهاد کرده بود/عده‌ای مجری ضدیت با توسعه اقتصادی هستند

بهمن آرمان اقتصاددان به عنوان موافق مولدسازی و ترکیب هیات هفت گفت: با توجه به تجارب بد و فسادزای گذشته که در قالب بحث خصوصی سازی، این بار باید به طرح مولدسازی اعتماد کرد. مخالفان و کسانی که سر...
عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!
دیدار از مصوبه جدید شهرداری گزارش می‌دهد

عوارض خانه آخرت؛ از تصویب تا تکذیب!

چهاردهم بهمن خبری مبنی بر اخذ عوارض از قبور بهشت زهرا در رسانه‌ها منتشر شد که واکنش‌های زیادی به همراه داشت و حالا معاونان زاکانی به هر طریقی این خبر را تکذیب می‌کنند؛ اما واقعیت چیست؟
چمران اعلام کرد

زلزله در تهران یک «فاجعه بزرگ» خواهد بود

چمران، رئیس شورای شهر تهران با بیان اینکه اگر خدایی ناکرده زلزله‌ای در تهران رخ بدهد با ترافیک و کوچه‌های تنگ و باریکی که در پایتخت داریم، فاجعه بزرگی در تاریخ رخ خواهد داد، تاکید کرد: باید این مسئله را جدی بگیریم چرا که شوخی‌بردار نیست.

کد خبر: ۱۴۲۴۴۳
۱۰:۳۵ - ۰۴ دی ۱۴۰۱

زلزله در تهران یک «فاجعه» خواهد بود

دیدارنیوز: مهدی چمران صبح امروز در آغاز یکصدوهفدهمین جلسه شورای شهر تهران با اشاره به سوم دی‌ماه روز ثبت احوال اظهار کرد: چهارم دی‌ماه نیز روز گرامیداشت شاعر بزرگ فارسی‌گوی رودکی است که این روز را گرامی می‌داریم. همچنین میلاد حضرت مسیح (ع) را نیز گرامی می‌داریم و این روز را به هموطنان ارامنه تبریک و تهنیت عرض می‌کنیم.

وی با اشاره به پنجم دی ماه سالروز وقوع زلزله بم گفت: این روز به نام روز بلایای طبیعی نام‌گذاری شده است. زلزله بم ویرانی عجیب و خسارات زیادی را به همراه داشت.

رئیس شورای شهر تهران بیان کرد: یادآوری این روز‌ها به خاطر این است که درس عبرت بگیریم و توجه ویژه‌ای به موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها داشته باشیم. مسئله‌ای که کمتر به آن توجه می‌شود.

چمران افزود: موضوع مقاوم‌سازی ساختمان‌ها باید به صورت ویژه با شدت و حدت از سوی شهرداری‌ها، سازمان نظام مهندسی، وزارت کشور، وزارت راه و شهرسازی پیگیری و دنبال شود و اجازه ندهند که ساختمان‌های ناپایدار و نامقاوم ساخته شود.

وی با بیان اینکه کشور ما، کشور زلزله‌خیزی است، تصریح کرد: ایران جزو ۱۰ کشور بلاخیز محسوب می‌شود و ما حوادثی از جمله سیل، زلزله، آتش‌فشان و ... از بلایای طبیعی را داریم.

رئیس شورای شهر تهران ادامه داد: یکی دیگر از زلزله‌هایی که در سال‌های اخیر در کشور رخ داد، زلزله کرمانشاه بود که خرابی‌های فراوانی را شاهد بودیم و حتی ساختمان‌هایی که جدید‌الاحداث بودند تحت تاثیر زلزله قرار گرفتند و خراب شدند و در واقع موضوع ساختمان‌سازی و مقاوم‌سازی اهمیت ویژه‌ای دارد.

چمران با بیان اینکه ما باید آمادگی لازم را در حوادث طبیعی از جمله زلزله داشته باشیم افزود: اگر خدایی ناکرده زلزله‌ای در تهران رخ بدهد با ترافیک و کوچه‌های تنگ و باریکی که در تهران داریم فاجعه بزرگی در تاریخ رخ خواهد داد و نه قرن و باید این مسئله را جدی بگیریم چرا که شوخی‌بردار نیست.

وی همچنین به درگذشت عباس شیبانی نماینده چند دوره مجلس شورای اسلامی و شورای شهر تهران و حضور در سمت‌های مختلف اشاره کرد و گفت: شیبانی همکار بسیار خوب ما در مجموعه شورا در ادوار گذشته بود فردی مبارز، انقلابی، کم‌حرف، پرکار، بسیار قاطع و پیگیر مشکلات مردم بود.

رئیس شورای شهر تهران گفت: درگذشت این مرد بزرگ را به خانواده شیبانی و همکارانش در ادوار گذشته شورا تسلیت عرض می‌کنم.

چمران افزود: شیبانی در همه صحنه‌های انقلاب حاضر بود و بسیار قاطع و محکم بود و شیبانی کوتاه سخن می‌گفت و این مرد بزرگ الگو و اسطوره ما در مجموعه شورای شهر تهران بود و از خصایص و ویژگی‌های وی می‌توان به قانع بودن و کم‌حرف بودن وی اشاره کرد.

وی ادامه داد: شیبانی در دوره دوم و سوم شورای شهر تهران حتی حق‌الجلسه خود را نگرفت و زمانی که می‌خواست بیمارستان حضرت زینب کبری (س) را بسازد آن موقع بود که با اصرار ما این پول را دریافت و هزینه ساخت این بیمارستان کرد.

رئیس شورای شهر تهران گفت: از دیگر سمت‌های شیبانی می‌توانیم به حضور در وزارت کشاورزی به عنوان وزیر در سال‌های دور، نمایندگی مردم تهران در مجلس شورای اسلامی به مدت ۲۰ سال و حضور در چند دوره شورای اسلامی شهر تهران اشاره کرد.

امروز مراسم یادبود مرحوم عباس شیبانی در مسجد نور واقع در میدان فاطمی از ساعت ۱۸ تا ۱۹:۳۰ برگزار خواهد شد. همچنین مراسم یادبود دیگری از سوی شورای اسلامی شهر تهران در تاریخ ۵ دی ماه از ساعت ۱۰:۳۰ تا ۱۲ در مسجد شیخ فضل‌الله جنب شهرداری مرکز برگزار خواهد شد.

منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی