تیتر امروز

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد
گفتگوی دوازدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با کامبیز نوروزی،حقوقدان

اصل ۲۷ هیچ وقت اجرایی نشد/ حاکمیت همواره بر خشم و خشونت تاکید دارد

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ دوازدهمین...
چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟
رضا امیدوار تجریشی در بررسی بودجه ۱۴۰۲ کل کشور:

چرا در گازوئیل افزایش قیمت نداشته‌ایم؟

افزایش بین ۴۰ تا ۱۰۰ درصدی سهم بودجه برخی نهاد‌ها و سازمان‌های خاص در سال ۱۴۰۲ ابهامات و سوالات زیادی را در افکار عمومی ایجاد کرده است. رضا امیدوار تجریشی کارشناس اقتصادی به برخی از این پرسش‌ها...

افتتاح اولین سرکنسولگری چین در ایران

سرکنسولگری چین در بندرعباس در مرکز استان هرمزگان به‌عنوان نخستین سرکنسولگری چین در ایران به صورت رسمی افتتاح شد.

کد خبر: ۱۴۲۳۵۶
۱۳:۱۵ - ۰۱ دی ۱۴۰۱

افتتاح اولین سرکنسولگری چین در ایران

 


دیدارنیوز: به نقل از شین هوا، سرکنسولگری چین در بندرعباس با حضور چانگ هوآ سفیر این کشور در ایران و مسولان استان افتتاح شد.

چانگ هوآ سفیر چین در ایران در مراسم افتتاحیه رسمی سرکنسولگری، از آن به عنوان نقطه برجسته در روابط چین و ایران یاد کرد و افزود: این اقدام باعث تعمیق همکاری‌های دوجانبه سودمند چین با جنوب ایران و ثمره بیشتری از دوستی چین و ایران خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: نمایندگی‌های دیپلماتیک چین در ایران آماده همکاری با طرف ایرانی هستند تا افتتاح سرکنسولگری را به عنوان فرصتی برای اجرای فعال برنامه‌های همکاری همه جانبه بین دو کشور، تلاش‌های مشترک برای ابتکار کمربند و جاده و تلاش‌های مشترک در راستای ابتکار عمل «کمربند و یک جاده» در نظر بگیرند. نتایج همکاری بیشتری ارائه دهد.

لازم به ذکر است؛ حوزه مسئولیت سرکنسولگری چین در بندرعباس شامل هشت استان ایران در جنوب به نام‌های استان خوزستان، استان چهارمحال و بختیاری، استان کهگیلویه و بویراحمد، استان فارس، استان بوشهر، استان کرمان، استان هرمزگان، استان سیستان و بلوچستان است.

 

 

منبع: ایسنا
برچسب ها: چین و ایران
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی