تیتر امروز

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش
گزارش نوروزی دیدار

استوانه حقوق بشر؛ منشور کورش

گرچه در رسانه‌ها به فراوانی درباره استوانه معروف کورش بزرگ، پادشاه هخامنشی سخن گفته شده است، اما مروری مجدد بر تاریخ و محتوای این استوانه گلی که با خط میخی اکدی (بابلی نو) نوشته شده است، خالی...
فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت
گفت‌وگوی نوزدهم دیدار در برنامه اصل ۲۷ با یک فعال سیاسی اصلاح‌طلب

فیاض زاهد:سردار حاجی زاده باید برای منافع نظام استعفا می‌داد/بحران حل نشده بلکه به صورت پیچیده تری بازخواهد گشت

در برنامه نوزدهم "اصل ۲۷" با فیاض زاهد، استاد تاریخ، جامعه‌شناس و فعال سیاسی اصلاح طلب صحبت کردیم و دلایل بروز حوادث اخیر محور اصلی این گفت‌وگو بود.
‌بازدید دبیر ستاد حقوق بشر از کانون اصلاح و تربیت تهران

تعدادی از بازداشتی‌های زیر ۱۸ سال آزاد شدند

پس از ناآرامی‌های گسترده در کشور در پی فوت ناگهانی و دردناک مهسا امینی در گشت ارشاد تهران و بازداشت تعدادی از معترضان خیابانی، برخی از بازداشت شدگان زیر ۱۸ سال دارای شرایط، با صدور قرار‌های لازم آزاد شدند.

کد خبر: ۱۴۱۷۴۲
۰۹:۳۲ - ۲۰ آذر ۱۴۰۱

تعدادی از بازداشتی‌های زیر ۱۸ سال آزاد شدند

دیدارنیوز: معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر از کانون اصلاح و تربیت استان تهران بازدید کرد.

به نقل از ستاد حقوق بشر، کاظم غریب‌آبادی، معاون امور بین‌الملل قوه قضائیه و دبیر ستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران، در ادامه بررسی وضعیت بازداشت شدگان ناآرامی‌های اخیر در تهران، از کانون اصلاح و تربیت تهران بازدید و با تمامی ۲۰ نفر بازداشتی زیر ۱۸ سال (عمدتا ۱۷ و تا ۱۸ سال) استان تهران از نزدیک گفتگو کرد و در جریان وضعیت آنان قرار گرفت.

دبیر ستاد حقوق بشر که پیش از این و در طول هفته گذشته از زندان تهران بزرگ، زندان زنان و بازداشتگاه‌های امنیتی نیز بازدید کرده بود، در نشست‌هایی جداگانه با مقامات زندان‌ها، دادستان عمومی و انقلاب تهران، سرپرست و قضات دادسرای امنیت تهران، و رییس و قضات دادگاه انقلاب نتایج بازدید‌ها و گفتگو‌های خود را با آنان در میان گذاشت و تصمیمات لازم در برخی حوزه‌ها اتخاذ گردید.

در نتیجه این بازدید‌ها و در ادامه تدابیر رئیس قوه قضائیه، تعدادی از بازداشت شدگان دارای شرایط، با صدور قرار‌های لازم آزاد شدند.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی