تیتر امروز

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو
گفتگوی هشتم دیدار در برنامه "اصل ۲۷" با یک استاد ارتباطات و جامعه شناس/ بخش اول

دکتر منتظر قائم: حجاب اجباری، اصل حجاب را زیر سوال برد/ خاموشی تامل برانگیز قشر خاموش! +ویدیو

حوادث اخیر بهانه‌ای شد تا دیدار در سلسله گفتگو‌هایی با جامعه شناسان و استادان دانشگاه در قالب برنامه‌ای به نام "اصل ۲۷" این اتفاقات را واکاوی و راه حل‌هایی برای برون رفت از آن بیابد؛ هشتمین میهمان...
گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی
میزبان کارآفرینان در برنامه هفت ستاره‌ها (۷)

گفتگوی علی رودگرنژاد با دکتر محمد رضا قدوسی

در هفتمین قسمت از برنامه تازه دیدارنیوز به نام «هفت ستاره‌ها»، گفتگوی علی رودگرنژاد را با دکتر محمد رضا قدوسی خواهید دید. دکتر قدوسی مدیر عامل  شرکت خطرپذیران نوین آفرینش است.
با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟
از چشم جهان (۶۴)

با کاهش تحریم نفتی آمریکا، آیا ونزوئلا در حال بازگشت به شرایط عادی است؟

با اقدام اخیر آمریکا در کاهش تحریم‌های نفتی ونزوئلا، چه آینده‌ای برای این کشور در عرصه‌های مختلف انرژی و بین‌المللی می‌توان متصور شد؟ یک اندیشکده آمریکایی نظر سه کارشناس برجسته خود را در این...

افزایش تولید در حوزه نفت و گاز با استفاده از ظرفیت بخش خصوصی

ستاد هماهنگی اقتصادی دولت به‌منظور افزایش تولید در حوزه نفت و گاز با استفاده از ظرفیت‌های بخش خصوصی تصمیم‌هایی اتخاذ کرد.

کد خبر: ۱۴۰۴۲۴
۱۱:۲۵ - ۲۴ آبان ۱۴۰۱

 در نشست ستاد هماهنگی اقتصادی دولت که شامگاه یکشنبه (۲۲ آبان‌ماه) به ریاست سید ابراهیم رئیسی، رئیس‌جمهوری برگزار شد، برنامه وزارت نفت برای توسعه هشت پتروپالایشگاه جدید در سواحل جنوبی کشور ازسوی بخش خصوصی مطرح و مقرر شد صندوق توسعه ملی با استفاده از ظرفیت‌های قانونی خود در تأمین مالی این طرح‌ها مشارکت کند.

با اجرای طرح‌های یادشده ظرفیت پالایش نفت خام و میعانات گازی ایران به دو برابر مقدار کنونی افزایش خواهد یافت.

موضوع تسویه بدهی‌های دولت به صندوق توسعه ملی از طریق واگذاری حق بهره‌برداری از میدان‌های مشترک ایران و کشور‌های همسایه به این صندوق با تأکید بر میدان‌های اولویت‌دار مطرح و مقرر شد وزارت نفت تمهید‌های لازم را در این زمینه فراهم آورد.

در این نشست برنامه وزارت نفت برای ارتقای ظرفیت تولید نفت خام مطرح و مقرر شد دولت به تأمین منابع مالی کافی برای سرمایه‌گذاری شرکت ملی نفت در این حوزه کمک کند.

هدف برنامه یادشده افزایش ضریب بازیافت نفت از میدان‌های موجود و نوسازی تجهیزات استخراج متعلق به شرکت ملی نفت ایران است. انتظار می‌رود با اجرای این طرح جایگاه ایران در بازار جهانی نفت در سال‌های آینده ارتقا یابد

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی