تیتر امروز

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس
گزارش اختصاصی دیدار از در مراسم گرامیداشت شهدای فتح خرمشهر

احمد مازنی: ما باید بتوانیم با هم کار کنیم، منصفانه رقابت کنیم و با هم ایران را بسازیم + عکس

رئیس پیشین کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: «فرهنگ سوم خرداد را الگوی خود و فضای رقابتی منصفانه را ایجاد و فرهنگ گفت‌وگو را نهادینه کنیم.

رئیسی: همکاری موثر با سازمان‌های منطقه‌ای اولویت ایران است

سید ابراهیم رئیسی، رئیس جمهوری صبح امروز دوشنبه در دیدار «سلمان الفاریسی» دبیرکل اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند، گفت: همکاری موثر با سازمان‌های منطقه‌ای اولویت سیاست خارجی ایران است.

کد خبر: ۱۳۹۲۷۸
۱۷:۲۱ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱

رئیسی: همکاری موثر با سازمان‌های منطقه‌ای اولویت سیاست خارجی ایران است

دیدارنیوز: رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف مشارکت مناسبی در اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند داشته است، عنوان کرد: همکاری‌های موثر با سازمان‌های منطقه‌ای اولویت سیاست خارجی ماست.

آیت الله سید ابراهیم رئیسی صبح امروز دوشنبه در دیدار «سلمان الفاریسی» دبیرکل اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند، با اشاره به ظرفیت قابل توجه کشور‌های عضو این اتحادیه بر برنامه‌ریزی برای همگرایی بیشتر اعضای اتحادیه برای افزایش بهره‌گیری ازاین ظرفیت‌ها تأکید کرد.

رئیس جمهور با اشاره به جمعیت قابل توجه این حوزه جغرافیایی و ظرفیت‌های موجود در این منطقه، تقویت ارتباطات و تعاملات کشور‌های حاشیه اقیانوس هند را مهم دانست و تاکید کرد: همکاری‌های موثر با سازمان‌های منطقه‌ای اولویت سیاست خارجی ماست و جمهوری اسلامی ایران آمادگی دارد توانمندی‌های قابل توجه خود را با کشور‌های عضو اتحادیه به اشتراک بگذارد.

آیت الله رئیسی لزوم بهره‌گیری از توانمندی‌های بانوان بخش‌های گوناگون اتحادیه را مورد تأکید قرار داد و افزود: زنان در سال‌های پس از انقلاب اسلامی در عرصه‌های اجتماعی، علمی، فرهنگی و سلامت در ایران توفیقات متعددی به دست آورده اند که می‌تواند نمونه و الگویی از حضور موثر زن در جامعه باشد.

رئیس جمهور با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران در ادوار مختلف مشارکت مناسبی در اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند داشته است، بر لزوم فعال‌تر شدن این اتحادیه با استفاده از تجربیات گذشته بخصوص در سه حوزه فعال کردن اقتصاد آبی، توانمندی‌سازی اقتصادی بانوان و همکاری‌های علمی و فناوری تأکید کرد.

سلمان الفاریسی دبیرکل اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند نیز با ابراز خرسندی از سفر به ایران و ملاقات با رئیس جمهور، اظهار داشت: ایران عضو فعال و موثر اتحادیه بوده و بویژه دوره ریاست ایران بر دبیرخانه این اتحادیه بسیار شاخص و افتخارآمیز است.

وی با تقدیر از ایفای نقش موثر ایران در ریاست کارگروه توانمندی‌سازی زنان در اتحادیه کشور‌های حاشیه اقیانوس هند، افزود: جمهوری اسلامی همچنین در انجمن دانش و فناوری اتحادیه هم اقدامات موثر و خدمات شایان توجهی ارائه کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی