تیتر امروز

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو
در «قسمت اول» از «دومین برنامه رکن سه» با «قربانعلی قائمی» مطرح شد

حزب فقط حزب‌الله و جایگاه احزاب در ایران + ویدیو

در «دومین برنامه» از سری برنامه‌های «رکن سه» با قربانعلی قائمی، فعال سیاسی، شخصیت اجرایی و تشکیلاتی، جایگاه احزاب در جمهوری اسلامی را مورد بررسی قرار دادیم. قسمت اول این گفت‌وگو را ببینید، بشنوید...
از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون
افاضات اضافه

از دوران بیسوادی و گرسنه مردن تا عصر هیأت به درد بخور واگذارسازی و جعفر جکسون

خواندن روزنوشت‌های عوام‌الملک در هفته‌های متمادی نشان‌دهنده یک حقیقت بزرگ است، اینکه اگر عصر ابراهیم نبود قطعا این استعداد شگرف جناب عوام‌الملک به منصه ظهور نمی‌رسید. قلمش مستدام.
ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات
چند نکته از بازی جنجالی در کرمان

ساپینتو انبار باروت و باشو فرشته نجات

هفته هجدهم لیگ برتر با جنجال و درگیری در کرمان و بازگشت استقلال به کورس قهرمانی به پایان رسید. ذکر نکته‌هایی از این ماجرا خالی از لطف نیست.

محبی: پهنای باند روبیکا ۳ برابر استارلینک خواهد شد!

در شرایطی که فیلترینگ اینستاگرام و واتساپ ضربه بزرگی به کسب و کارها زده و همچنان ضررهای مالی آنها به دلیل تصمیم دولت رئیسی در مسدود کردن این دو شبکه اجتماعی محبوب ادامه دارد، یک نماینده مجلس به مردم توصیه کرده از روبیکا استفاده کنند چون جای مطمئنی است و مطمئن‌تر از آن وجود ندارد! محبی نماینده سبزوار به تازگی مدعی شده بود که حاکمیت، واتس‌اپ و اینستاگرام را رفع فیلتر نخواهد کرد.

کد خبر: ۱۳۹۲۴۲
۰۸:۵۱ - ۰۲ آبان ۱۴۰۱

محبی: پهنای باند روبیکا ۳ برابر استارلینک خواهد شد!

دیدارنیوز: نماینده مردم سبزوار گفت: وزارت ارتباطات در تلاش است که اینترنت ADSL را با فیبر نوری تقویت می‌کند و در این مسیر پهنای باند در برنامه روبیکا افزایش پیدا خواهد کرد و من به کسب و کار‌ها توصیه می‌کنم که به روبیکا بروند. به جای مطمئن بیایند، مطمئن‌تر از روبیکا وجود ندارد.

بهروز محبی نجم‌آبادی، نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی، در پاسخ به این سوال که با توجه به کسب و کار مردم در فضای مجازی و اینکه وزیر ارتباطات اعلام کرد محدودیت‌های اینترنتی برداشته شده است، اما مردم هنوز با مشکلاتی مواجه هستند، گفت: دولت باید در این موضوع سرعت خود را بیشتر کند. وزارت ارتباطات در تلاش است که اینترنت ADSL را با فیبر نوری تقویت کند. پهنای باند در برنامه روبیکا افزایش پیدا خواهد کرد و من به کسب و کار‌ها توصیه می‌کنم که به روبیکا بروند و به جای مطمئن بیایند. مطمئن‌تر از روبیکا وجود ندارد.

وی افزود: مردم باید به حاکمیت و نظام اعتماد کنند. ما نمایندگان مجلس مدافع سرسخت آنان هستیم. قرار است که به روبیکا پهنای باند سه برابری نسبت به استارلینک بدهند و قیمت آن نیز کاهش خواهد یافت. مردم می‌خواهند کسب و کار داشته باشند، کار دیگری که نمی‌خواهند انجام دهند.

محبی نجم‌آبادی در پاسخ به این سوال که برخی از مسئولان در فضای مجازی اینستاگرام، توئیتر و تلگرام حضور دارند و در آنجا فعالیت می‌کنند این مساله با محدودیت‌های ایجاد شده تناقض ندارد؟ گفت: این موضوع تناقض دارد و باید حل شود. منِ مسئول اگر در آنجا جواب ندهم، دشمن میدان را کامل در اختیار می‌گیرد. اگر نروم، میدان را کامل واگذار کرده‌ام و دشمن هم در آنجا یکه‌تازی کرده و دروغ می‌نویسد، تقطیع می‌کند و غیره. قطعا من باید پاسخگو باشم. اما باید به هرحال این پارادوکس و تناقض را حل کنیم.

محبی نجم‌آبادی در پاسخ به این سوال که بالاخره چه زمانی محدودیت‌های اینترنت برداشته خواهد شد، گفت: وزیر گفت محدویت‌ها برداشته شده و فقط در واتساپ و اینستاگرام مشکل داریم. آن دو شرکت هم اگر نمایندگی خود را در ایران دایر کنند، بعد با وزیر صحبت خواهیم کرد که این دو شرکت به شکل کاملا باز فعالیت خود را انجام دهند. نماینده این دو شرکت در اینجا حضور داشته باشند تا هرکس خطا و کلاه‌برداری کرد، پاسخگو باشند.

نماینده مردم سبزوار در پاسخ به این سوال که تا به حال چه میزان خسارت اقتصادی به کسب و کار‌ها در فضای مجازی وارد شده است، گفت: قطعا این موضوع قابل توجه است. قطعا هر حضور میدانی که اتفاق می‌افتد، همه مغازه‌های آن‌ها بسته می‌شود. مردم دچار مشکل اقتصادی هستند. بسیاری از آن‌ها چک‌هایی دارند که باید پرداخت کنند. یک ساعت تعطیلی مغازه خسارت جبران ناپذیری وارد می‌کند؛ لذا مغازه‌داران باید کمک کنند تا اغتشاشگران به فضای واقعی بیایند و از توهم فضای مجازی خارج شوند. همانطور که شما می‌دانید در طول دو سال گذشته بیش از سی قشر مقابل مجلس آمده و بسیاری از مشکلات خیلی از این اقشار حل شد.

وی افزود: نظام باید زمینه‌ای را فراهم کند تا افرادی که معترض هستند و فارغ از اغتشاش هستند بتوانند اعتراضات خودشان را در یک محلی رسما انجام داده و مسئولان ذی‌ربط هم دعوت شوند و پاسخگوی مطالبات آنان باشند.

محبی در پاسخ به این سوال که در چه زمانی برگزاری تجمعات سر و شکل قانونی به خود می‌گیرد، گفت‌: این موضوع در کمیسیون شورا‌ها در حال بررسی است و به زودی انجام خواهد گرفت. زیرا این مسئله اصلی است. با این اتفاقاتی که افتاد باید آسیب شناسی دقیقی از رفتار حاکمیت، شیوه مدیریت بحران و شناسایی دشمنان ایران که فقط به دنبال تجزیه هستند، صورت بگیرد.

نماینده مردم سبزوار در پاسخ به این سوال که ابراهیم رئیسی اخیرا گفته اجازه اصلاح سیاست کلی نظام را از رهبری گرفتند در موضوعات فرهنگی آیا شاهد اصلاحاتی خواهیم بود، گفت: حتما این اصلاحات در حوزه مردمی‌سازی است نظام باید مردم را بیشتر شریک در حاکمیت کند قطعا هرچه این شراکت بیشتر باشد، ثبات بیشتری خواهد داشت.

منبع: ایلنا
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
نظر:
بنر شرکت هفت الماس صفحات خبر
رپورتاژ تریبون صفحه داخلی
شهرداری اهواز صفحه داخلی